Skocz do zawartości
michua

Mały serwer do zastosowań domowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym prosić was o rade a mianowicie muszę postawić sobie w domu mały serwer do zastosować czysto naukowych (do nauki znaczy się). Przede wszystkich to tak co do aplikacji/serwerów tam uruchomionych to będzie to tak:

Apache2

PHP5

MYSQL5.1

Proftpd

jeszcze chyba Baza Oraclowa np 10g.

Zależy mi żeby dane tam trzymane były bezpieczne bo będzie tam moja praca dyplomowa najpewniej, oraz kilka innych projektów.

Mam w domu trochę części jeszcze może uda się je wykorzystać:

Procesor: Athlon 63 3000+

Ram 2GB DDR 400Mhz

Grafika: GF 7600 GTS

Jakiś zasilacz 400W

PS. Chciałbym aby to było energooszczędnie i bezpiecznie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Apache2 PHP5 MYSQL5.1 mozesz uruchomic na wlasnym kompie jako server i sie do niego odwolywac...

 

co do Proftpd, Baza Oraclowa np 10g. nie mam pojecia ale oracle chyba tez idzie emulowac...jak nie to mnie poprawcie bo nie mialem z nia nigdy doczynienia...

 

i bedzie to najbardziej energooszczednie...

 

 

 

a co do bezpieczenstwa danych tj pracy dyplomowej itp to najlepiej robic kopie zapasowe / bezpieczenstwa i tyle...

 

 

 

no chyba ze uprzesz sie na server to to co podales w zupelnosci wystarczy...

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apache2

PHP5

MYSQL5.1

 

np. pakiet WAMP

Zależy mi żeby dane tam trzymane były bezpieczne bo będzie tam moja praca dyplomowa najpewniej, oraz kilka innych projektów.

 

proponuje wykupic hosting (ja place 20zl/0.5roku), gdzie robia Ci backup'y :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietia dzieki za rzeczową odpowiedź bo unserzy wyżej chyba nie zrozumieli do końca Wiem co to jest WAMP i naprawdę nie chce mieć tego na swoim kompie i mam swoje powody. Do tego nie zawsze mam przy sobie kompa a tak będę mógł pracować z innych miejsc. Dodam może jeszcze że będzie to stało najpewniej na Debianie (znaczy raczej napewno) a co do PROFTPD to musi być bo aktualnie pisze do niego panel administracyjny...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...