Skocz do zawartości
Irithim

Przewodowa myszka dla gracza + podkładka ~ 200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie, poszukuję myszki, która będzie się dobrze spisywała w grach typu FPS. Myślałem nad Razer DeathAdder, ale czekam na opinie o tej myszce jak i propozycje innych godnych uwagi myszek. Do tego jakaś w miarę dobra podkładka. Jeden wymóg - nie może być to żadna podkładka typu mini itp.. Budżet to ok. 200 zł, najlepiej nie przekroczyć tej kwoty, ale w razie potrzeby nie będzie dużego kłopotu, gdy zestaw wyniesie więcej niż 200zł.

 

Z góry pozdrawiam i mam nadzieję na szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz tak tanio myszy brzezprzewodowej nadajacej sie do grania

Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem. Przecież autor tematu wyraźnie napisał ,że mysz ma być PRZEWODOWA.

 

Myślę że Razer Deathadder (poprzednia wersja, nie Respawn) lub Logitech MX518 będzie świetnym wyborem i zostanie na jakąś podkładkę np. Steelseries QCK.

Edytowane przez Hansu (-+)''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz:

Microsoft IE 3.0

SteelSeries Kinzu

Razer DeathAdder <-- o ile nie masz dużych dłoni

 

Podkładka:

SteelSeries QCK+

Razer Golithus Alpha Speed

jeżeli plastik to Revoltec GamePad Precision Advanced <-- nie ustępuje niczym S&S oprócz tego że kosztuje 1/3 ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft IE 3.0

 

Jeśli kolega gra przy średniej czułości typu 3-4" na obrót (trzeba by zrobić statystykę :P ) i średniej rozdzielczości typu 1680x1050 (tak to się chyba przedstawia ... choć coraz więcej jest sprzętu 1920x1200 to nadal sporo jest zapewne 1280x1024) to 400 dpi jest za niską rozdzielczością do wygodnej gry (z tego powodu zmieniłem Logitech Mouse Man Wheel 400 dpi gdzie miałem skoki co kilka pikseli w wielu grach FPS, co było nieco irytujące).
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy zestaw dla gracza to :

1.MYSZ COOLERMASTER SENTINEL ADVANCE with WEIGHT SYSTEM 4.5g X 5 pcs, 5600DPI DUAL LASER - link

Myszek z 5600 dpt na rynku nie ma dużo a ceny są wygórowane dlatego optymalnym rozwiązaniem jest ta myszka cooler mastera.

 

2.Podkładka:

Razer Goliathus Control Omega - link

 

Cały zestaw za nie wiele ponad 200zł licząc zakupy w ceneo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy zestaw dla gracza to :

1.MYSZ COOLERMASTER SENTINEL ADVANCE with WEIGHT SYSTEM 4.5g X 5 pcs, 5600DPI DUAL LASER - link

Myszek z 5600 dpt na rynku nie ma dużo a ceny są wygórowane dlatego optymalnym rozwiązaniem jest ta myszka cooler mastera.

 

2.Podkładka:

Razer Goliathus Control Omega - link

 

Cały zestaw za nie wiele ponad 200zł licząc zakupy w ceneo.

 

Ta mysz którą podałeś jest na prawdę ciekawa:

- zintegrowana pamięć (mysz prawdopodobnie jest programowalna sprzętowo)

- 5600 dpi (chciałbym to sprawdzić ... i przy okazji jakie są błędy trakcji)

- klawisze boczne (niektórzy potrzebują ;P )

- przyciski które nie są jednym elementem razem z korpusem (były przypadki że jednopłatowce się łamały)

- nie wygląda jak Logitech G9 aka Kwazimoto x-P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysz - deathadder 1800DPI (z tymi nowszymi 3500DPI jest masa problemów), IE3.0 (ale to tylko 400DPI, żależy jaki lubisz sens, w co i na jakiej rozdziałce grasz)

podkładka: qck plus, qck heavy.

Edytowane przez pwlj
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy zestaw dla gracza to :

1.MYSZ COOLERMASTER SENTINEL ADVANCE with WEIGHT SYSTEM 4.5g X 5 pcs, 5600DPI DUAL LASER - link

Myszek z 5600 dpt na rynku nie ma dużo a ceny są wygórowane dlatego optymalnym rozwiązaniem jest ta myszka cooler mastera.

 

nonsens, przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie gra na 5600 DPI ...

pomijając fakt że PRO nawet ci sponsorowani przez CoolerMaster'a na tym nie grają :)

 

2.Podkładka:

Razer Goliathus Control Omega - link

 

a mniejszej podkładki to już się chyba nie dało wybrać = 270mm x 215mm x 4mm <-- jak dla mnie to maleństwo nawet na mid-sense nie mówiąc nic o LOU...

po drugie CONTROL sygnowany jest przez nijakiego "SKY" tzn gracza WC3, który to poleca te podkładki do RTS'ów...

Do FPP masz serię SPEED i polecał bym model FRAGGED bo są z grafiką i mi osobiście jakoś tak lepiej z tym niż z całą czarną ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy control czy speed, to nie ma nic do rzeczy czy to rts czy fps, kwestia preferencji. Control jest szybsza i trwalsza (przy czym szybsza nie znaczy lepsza, niektorzy wola zeby podkladka dawala wiekszy opor itp). To klasyczny "fail" razera w nazwie tych podkladek, nazwa sugeruje ze speed jest szybsza, a wlasnie przez to ze to zbity gladki material, daje wiekszy opor.

Ogolnie nie polecalbym qck, mozna kupic za ta kase cos lepszego, grubszego. Qck szybko sie zuzywa, odbarwia itp, no a jakosc samego materialu tez nie powala. Jest cala masa grubych podkladek w podobnej cenie (titan, razer czy nawet qpad) lepszej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy control czy speed, to nie ma nic do rzeczy czy to rts czy fps, kwestia preferencji. Control jest szybsza i trwalsza (przy czym szybsza nie znaczy lepsza, niektorzy wola zeby podkladka dawala wiekszy opor itp). To klasyczny "fail" razera w nazwie tych podkladek, nazwa sugeruje ze speed jest szybsza, a wlasnie przez to ze to zbity gladki material, daje wiekszy opor.

Ogolnie nie polecalbym qck, mozna kupic za ta kase cos lepszego, grubszego. Qck szybko sie zuzywa, odbarwia itp, no a jakosc samego materialu tez nie powala. Jest cala masa grubych podkladek w podobnej cenie (titan, razer czy nawet qpad) lepszej jakosci.

 

A co byś polecił z podkładek o minimalnej grubości (takiej jak QCK) ?

 

nonsens, przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie gra na 5600 DPI ...

 

A czemu ?
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za zainteresowanie moim postem ;] rozpatrzę wszystkie za i przeciw ;] Najbardziej podoba mi się chyba DeathAdder, ale co do podkładki to Wasze zdania są bardzo podzielone xD Hmmm może więc trochę sprecyzuję moje wymagania. Nie może być mała, powinna dobrze trzymać się podłoża i podkładka musi być wytrzymała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie nie polecalbym qck, mozna kupic za ta kase cos lepszego, grubszego. Qck szybko sie zuzywa, odbarwia itp, no a jakosc samego materialu tez nie powala. Jest cala masa grubych podkladek w podobnej cenie (titan, razer czy nawet qpad) lepszej jakosci.

 

ja już sam nie wiem. zwykłt qck szybko mi się zjechał. Plus natomiast... nawet nie pamiętam kiedy go kupiłem, bardzo długo mi służy.

 

P.S.: i pamiętaj - jak deathadder to tylko stary model 1800 DPI - są jeszcze na allegro nówki

Edytowane przez pwlj
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byś polecił z podkładek o minimalnej grubości (takiej jak QCK) ?

Moze Aquapad? Ale szczerze, to ciezko o cos fajnego z tych cienkich podkladek. Wybor zaczyna sie przy padach grubszych, typu 4mm, np te co wymienilem. Grubsze naprawde nie sa gorsze, sa wrecz lepsze, nigdy sie nic nie zawija i sa wytrzymalsze. Sam kiedys myslalem ze po qck, bedzie ciezko uzywac podkladki normalej grubosci, ale w praktyce okazuje sie ze to zaden problem. Nawet qck jest w takiej wersji (heavy), tylko drogo (i material ten sam co zwykle qck).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee panowie co do trwałości to nie wiem o co wam chodzi z tym QCK :)

QCK+ / HEAVY / NP+ jest nie do zdarcia,

QCK i QCK mini może i szybciej się zniszczą ale zajmie to i tak z dwa lata ...

 

Podkładka to jak by nie patrzeć część mechaniczna więc się zużywa a wydać 40zł raz na dwa lata to chyba nie jest jakaś tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mi też się wydaje, że qck+ zużywa się dużo wolniej... nie gram jakoś hardoreowo do kiedy go kupiłem, ale damn, to chyba już ze 3 lata, jak nie lepiej... raz go wyprałem :P

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam deathadder + goliathus control

 

wczesniej mialem - ie 3.0, mx 310, mx 515, mx 518, ie 3.0 v2 oraz podgladki everglide, qck i zdecydowanie najlepsze wrazenia z ruchu myszka, precyzji i jakosci mychy mam z detadera i goliatusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te starsza wersje 1800 to jest chyba

 

a gralem duzo w cs 1.6 (tam mycha wazna) - glownie na niskich czulosciach (wiec wazna duza podkladka jak sie chce odwrocic oraz dpi) i sporo snajperem (wazne dobre odswiezanie 1000 Hz coby czesto lapala zmiany polozenia). Teraz gram w football managera ;) (tu mycha srednio wazna chociaz sporo klikania ;) i w battlefielda bc 2 - jak na lame, ktora nigdy nie grala w zadnego bfa idzie mi calkiem znosnie. Czasem jeszcze w dragon age (tam mycha bez znaczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, jak coś, to tylko wersja 1800DPI - nowa 3500DPI ma ogromne problemy na prawie każdej powierzchni.

 

aha, do listy, jeżeli 400DPI by podpasowało dodałbym WMO1.1a i IMO1.1a

 

ja kompletnie nie tolerowalem tych inteli explorerow... kolko chrobotalo, przyciski pod kciukiem mialem wrazenie, ze zaraz wpadna do srodka, slabe dpi - wiec musialem nia machac polmetrowe zamachy zeby sie odwrocic... jedyna jej niewatpliwa zaleta, to ze byla MS, wiec dzialala pod windowsami bez zadnych specjalnych sterow i ustawien POPRAWNIE. Jednak przy szybkich ruchach potrafi sie zgubic (takich naprawde szybkich). Gralem nią w csa, myslalem ze po przesiadce na DA bede potrzebowal czasu zeby sie przestawic, a okazalo sie, ze po 5 minutach mialem duzo wiecej poprawnie i swiadomie wymierzonych headshotow. Inteli poszlo do brata (do dzisiaj uzywa i nie narzeka) ale daje sie w niej odczuc roznice kilku lat. Wiem, ze argumentem przemawiajacym za nią jest duzo pro-graczy, ktorzy nadal nią grają, ale oni raczej juz znaja na pamiec kazdy centymetr podkladki, wiec zmiana myszki to dla nich jak przeprowadzka do innego kraju ;) Chyba tylko LuQ zaczal grac deathadderem z tych polskich wymiataczy, nie wiem czy nadal przy nim pozostal ;) Ale to tez nie jest wielki wyznacznik - tak dobrzy gracze graja dobrze nawet logitechem dual sensor ;) slabym jest potrzebna dobra myszka, i jako taki przecietny gracz polecam deathaddera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do akceleracji, to oc usb jest chyba kluczowe przy microsoftach.

 

Jezeli chodzi o sensa, trzeba pamietac ze sa tez inne gry niz counterstike. W szybkie duelowe platformy nie da sie grac na niskim sensie (nie tylko duelowe, generalnie gry typu quake, ut, painkiller itp). Podobnie zreszta w rtsach typu starcraft (chociaz ciezko tutaj mowic o obrocie o 360 stopni :P).

 

Wyobrazmy sobie granie w to na sensie typu 30cm/360 ;]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tak, dlatego napisalem w jakie gry gram :) w managera to moge grac nawet na touchpadzie, tylko tam wbrew pozorom tez sie przydaje precyzyjna myszka, zeby nie kliknac np nie tam gdzie trzeba ;)

 

a co do tego quake'a - mysle, ze deathadder nada sie rowniez wysmienicie do gier przy wysokich czulosciach - tym bardziej, ze jest to bardzo precyzyjna mycha - duze dpi pozwala na szybki obrot, a dokladny sensor w oczekiwanym przez nas miejscu ją zatrzyma, szybko skoryguje etc. Jesli juz musimy naprawde sporo sie namachac, przyda nam sie tez duza podkladka (goliathus). Wada przy tych grach moze byc, ze mycha dosc blisko podkladki zbiera - wiec dla graczy czesto 'walacych' myszka o podkladke grajacych stylem 'air' czyli takim, ze prawie nie dotyka do pada nie bedzie ona zbyt dobra (wtedy lepiej sprawdza sie myszki lapiace np 1.5 cm od podkladki) - nigdy nie gralem w takie gry jak quake czy unreal, wiec nie wiem co do nich polecac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie podepne pod temat.

Obecnie mialem mx300 jeszcze najstarszy, mały model Logitecha.

 

Planuje zakupic pod ta myszke na jakis czas jeszcze (bo potem zmienie myszke) podkladke. I teraz nie wiem czy warto zaplacic za podkladke wiecej niz 30zl:) Gram w w3 i czasem jakis cs/aot.

 

Zastanawialem sie nad dwiema podkladkami:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/15984/Peryferia/Myszki_i_Klawiatury/SteelSeries_QcK.html

http://www.komputronik.pl/index.php/product/59591/Peryferia/Myszki_i_Klawiatury/Razer_Goliathus_Control_Edition_Alpha.html

 

dodam, ze myszke mam troche nizej niz siedze, reki niestety nie opieram w łokciu na stoliku i po dluzszym uzywaniu mychy pod nadgarstkiem na dloni robi mi sie takie twarde otarcie, troche to czuc i troche to niewygodne, dlatego tez myslalem o tym:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/81345/Peryferia/Myszki_i_Klawiatury/Podk_adka_pod_mysz_TRACER_Gel_Large_Black_G01.html ponoc za 15 zl mozna kupic:)

 

Nie potrzebuje jakiejs niesamowitej precyzji, bo nei gram "zawodowo" juz tylko dla przyjemnosci. Wole zadbac o swoj nadgarstek zebym mogl komfortowo pouzywac myszki:) Czy to ostatnie ma sens?

 

A poza tym jaka mycha? MX5xx czy razer deatchadder? A moze cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LegiaWarszawa,

mx300 to jedna z lepszych myszek, których niestety już nie można dostać a i tak 99% nowych myszek ustępuje jej pod każdym względem

 

Jeśli już koniecznie chcesz zmieniać zainteresuj się WMO, IMO lub AK-47, nie inwestuj pieniędzy w nowe myszki ponieważ poza nielicznymi modelami są dużo gorsze jak mx300, deathadder 1800cpi jest całkiem fajną myszką ale to już nie to samo co naprawdę dobry kształt mx300. Kształtem AK-47 jest zbliżona do mx300.

WMO i IMO będą nieco większe i przede wszystkim w nich sensor ma po prostu kosmiczną precyzję jedynie chyba DA jest w stanie się zbliżyć do WMO czy IMO.

 

Co do podkładki nie bierz QCK... ludzie tu piszą, że mieli QCK po kilka lat, well moje 3 QCK zamieniły się w gałgan do zmywania podłogi po kilku miesiącach gry... Może te nowe wersje QCK są jakieś lepsze ale te z czasów jak nie było praktycznie innego wyboru jak QCK były masakryczne tandetne...

 

Już chyba lepiej wziąć podkładkę a4techa :) byle by była duża.

 

Co do podkładki Control, a i owszem może i myszka fajnie po niej się ślizga natomiast łapa szoruje jak po papierze ściernym, komuś z high sensem może odpowiadać ale dla gracza z myszką 400cpi takiego jak ty to w moim skromnym mniemaniu odpada zdecydowanie.

 

 

@MakaronekPL,

1000Hz powoduje błędy, zalecałbym raczej grę na 500Hz ;)

 

"a gralem duzo w cs 1.6 (tam mycha wazna) - glownie na niskich czulosciach"

"slabe dpi - wiec musialem nia machac polmetrowe zamachy zeby sie odwrocic... jedyna jej niewatpliwa zaleta, to ze byla MS"

eeeee? no proszę cie.. z tego jednoznacznie wynika, że grasz na high sensie a nie na low :D

 

ps. nie ma takiej myszki jak mx515 ;) Co do podkładki Control, rozumiem że używasz high sensa? :)

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aux,

czyli ze nie warto zmieniac myszki? Myslalem o jakiejs z dodatkowymi dwoma, trzema klawiszami. Ta z serii 500 Logitecha (co juz jest kilka lat na rynku) wyglada fajnie.

Czyli jesli nie DA Razera to nie warto w ogole zmieniac tej mychy?

 

A podkladka razera ktoras?

 

A moze doradzisz cos na przyszlosc jesli chodzi o klawiature? Nie potrzebuje zbednych bajerow, wystarczy mi podswietlenie, port usb w ogole nie jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@MakaronekPL,

1000Hz powoduje błędy, zalecałbym raczej grę na 500Hz ;)

 

"a gralem duzo w cs 1.6 (tam mycha wazna) - glownie na niskich czulosciach"

"slabe dpi - wiec musialem nia machac polmetrowe zamachy zeby sie odwrocic... jedyna jej niewatpliwa zaleta, to ze byla MS"

eeeee? no proszę cie.. z tego jednoznacznie wynika, że grasz na high sensie a nie na low :D

 

chyba musisz wczesniej chodzic spac aux ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mx500 to ten sam sensor co mx300, ale wydaje mi się, że dodatkowe przyciski zamiast pomagać w grze to przeszkadzają. Moim zdaniem raczej wpływają negatywnie na wagę myszki i na chwyt, bo ilekroć chcesz użyć bocznego przycisku musisz oderwać kciuk od boku myszki i przez tą małą w prawdzie chwilą ale jednak uchwyt nie jest tak pewny i źle się celuje albo nie da się zrobić flick-shota

 

więc z myszek tak naprawdę topowych pod względem zachowania sensora do wyboru mamy tylko 4 sztuki: DA 1800, IE, IMO, WMO

 

reszta myszek ma predykcję, da się na nich grać super ale jednak WMO i tak wypada lepiej jeśli chodzi o zachowanie się kursora

 

co do myszek z predykcją, dobre są: MX300, G1, AK-47, MX500, MX510, MX518, Fatal1ty 1010, i kilka mniej popularnych których nie będę tu wymieniał

 

co do podkładki to raczej bym mierzył w to cudeńko zamiast jakiegokolwiek razera:

PODKŁADKA ZOWIE GEAR G-TF // 440 x 380 x 4 mm (1113555797) - Aukcje internetowe Allegro

 

najlepsza obecnie i dość łatwo dostępna klawiatura to bezapelacyjnie SS 7G, są wprawdzie od niej lepsze klawiatury ale nie są niestety dostępne w Polsce, no może poza małym wyborem Cherry (mowa o mechanicznych klawiszach oczywiście)

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...