Skocz do zawartości
Irithim

Przewodowa myszka dla gracza + podkładka ~ 200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

mx500 to ten sam sensor co mx300, ale wydaje mi się, że dodatkowe przyciski zamiast pomagać w grze to przeszkadzają. Moim zdaniem raczej wpływają negatywnie na wagę myszki i na chwyt, bo ilekroć chcesz użyć bocznego przycisku musisz oderwać kciuk od boku myszki i przez tą małą w prawdzie chwilą ale jednak uchwyt nie jest tak pewny i źle się celuje albo nie da się zrobić flick-shota

 

więc z myszek tak naprawdę topowych pod względem zachowania sensora do wyboru mamy tylko 4 sztuki: DA 1800, IE, IMO, WMO

 

reszta myszek ma predykcję, da się na nich grać super ale jednak WMO i tak wypada lepiej jeśli chodzi o zachowanie się kursora

 

co do myszek z predykcją, dobre są: MX300, G1, AK-47, MX500, MX510, MX518, Fatal1ty 1010, i kilka mniej popularnych których nie będę tu wymieniał

 

co do podkładki to raczej bym mierzył w to cudeńko zamiast jakiegokolwiek razera:

PODKŁADKA ZOWIE GEAR G-TF // 440 x 380 x 4 mm (1113555797) - Aukcje internetowe Allegro

 

najlepsza obecnie i dość łatwo dostępna klawiatura to bezapelacyjnie SS 7G, są wprawdzie od niej lepsze klawiatury ale nie są niestety dostępne w Polsce, no może poza małym wyborem Cherry (mowa o mechanicznych klawiszach oczywiście)

 

OK ale co to za skroty:) IMO WMO? IE? Bo szczerze mowiac nie wiem:)

 

Zastanawiam sie nad:

Razer Diamondback i Deathadder biore pod uwage - roznia sie tylko 2ma kalwiszami i wygladem? , ewentualnie Logitech ta z serii mx. CO i dlaczego? Mysle ze jednak jest sens zamienic mx300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO = Intelli Mouse Optical fota

WMO = Wheel Mouse Optical fota

IE = Intelli Explorer fota

 

tak jak starałem się Tobie przekazać od samego początku: nie ma sensu zmieniać myszki, niektórzy dali by sobie wyciąć wątrobę żeby tylko położyć łapę na mx300

 

ale tak jak mówiłem jeśli już koniecznie chcesz zmienić mysz to sugeruje WMO lub IMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad:

Razer Diamondback i Deathadder biore pod uwage - roznia sie tylko 2ma kalwiszami i wygladem? , ewentualnie Logitech ta z serii mx. CO i dlaczego? Mysle ze jednak jest sens zamienic mx300.

 

Na jakiej grasz czułości? (ile cm po podkładce musisz przejechać by w grze fps obrócić się o 360st.). Jaką masz rozdzielczość ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rodziałka 2048x1980 czyli tzw. full HD. Obecnie gram tylko w warcraft 3 ale jak juz to na starym monitorze 17 cali na szerokosc podkladki standardowej musialem zrobic jedno szybkie przeciagniecie zeby sie obrocic o nieco ponad 180 sopni. Teraz jak pisalem gram zupelnie amatorsko tylko 4fun. Myszke chce kupic dlatego, ze czuje, ze lewy klawisz zaczyna chozic dziwniej (no ale ma prawo po 6 latach mniej wiecej) a chcialbym kupic cos z czego

A bede zadowlony

B pojezdzi to dlugo

C bedzie dobre do CS

 

 

Dziwi mnie tylko jedno - ze nade wszyswtko wiekszoc z Was i nie tylko tu czytam takie opinie poleca Deathaddera a nie Logitka G5 czy mx518. Serio jest az taka roznica miedzy nimi?

Edytowane przez LegiaWarszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiędzy mx518 a Dethadderem zatrważającej różnicy nie ma, natomiast G5 gubi się na nieco zabrudzonej podkładce przy prędkościach 1m/s co sprawa, że myszka kompletnie nie nadaje się dla kogoś grającego nawet na średnim-sensitivity nie wspominając nawet o low ;)

 

DA jest wolny od predykcji a mx518 ma tej predykcji zaimplementowaną sporą dawkę i nawet dla kogoś kto na co dzień gra na myszce z predykcją ta w mx518 może być uciążliwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowujac... mx300 > Da 1800 > Logitech mx518.

 

Ponoc Da1800 i ten respawnowy to ta sama buda. Dzis sie do niej przymierze, jak bedzie ok w dloni to sie na nia zdecyduja. Jak nie, kupie klawiature:) Tez razera. Dzieki za info.

 

jeszcze pytanie - predykcje o jakiej piszesz da sie w jakis sposob kontrolowac jej ustawenia czy nie?

Edytowane przez LegiaWarszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w myszkach o których rozmawialiśmy nie da się kontrolować predykcji w żaden sposób

 

no i błagam tylko nie klawa razera, 7G od SS jest znacznie lepsza

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Aux imho powinienes sobie darowac doradzanie... chlopak nawet nie wie na jakiej rozdzielczosci pracuje czy gra wiec traktuje twoje bajki jako wyrocznie, ale zapewniam, ze nie bedzie szczesliwy kiedy ogarnie, ze bedzie potrzebowal polmetrowej podkladki zeby zrobic obrot w strzelance. Nie po to sie kupuje dobra mysz, zeby nadrabiac interpolacja. Myszki typu inteli 1.1, wmo czy mx300/500 sa dobre jezeli ktos bardzo duzo gra na rozdzielczosciach typu 640x480, wiec nie wzoruj sie na opiniach cs'owych pr0... Do full hd, czyli 1920x1080 myszka powinna miec te 1800 dpi i tyle.

 

update: w cs'ie przy sensie w windowsie ustawionym na 6 (czyli tyle ile ma byc) + sensitivity w cs na 1 + 800 dpi na myszce + rozdzielczosc 1920x1200, powierzchnia Qpada large wystarcza na zrobienie obrotu o 180 stopni  :lol2: jakiej bys nie mial myszki, to ja po prostu rozp*****sz jak ci ktos wyskoczy zza plecow :P  

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do full hd, czyli 1920x1080 myszka powinna miec te 1800 dpi i tyle.

 

Ja mam 1600 dpi i przy niższej rozdzielczości, czyli 1680x1050 dla mnie jest tak na styk - tak więc przy 1920x1080/1200 faktycznie przydało by się więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee tam, chyba sie nie znamy ;p robienie obrotu o 360 stopni na 80 centymetrach podkladki najlepiej swiadczy o pr0. Neo gra na ie 1.1 wiec polecajmy ja kazdemu! Nie wazne do czego :lol: 800 dpi to o wiele za malo, a polecanie wmo (400 dpi) to zwyczajne wpuszczanie w kanal

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kkNd! ,

 

Po pierwsze to on już gra na myszce, która ma 400cpi, więc zmiana dla niego na WMO która jest troszkę szybsza jak jego obecna mysz mx300 wcale nie jest złym pomysłem.

 

Więc jeśli jest zadowolony z 400cpi to dlaczego na siłę ktoś mu doradza mysz z większym, którego on nie potrzebuje? Do tego w CS ludzie grają w 99% przypadków na sensitivity ok. 50cm/360* i właśnie dlatego WMO IMO i IE to najczęściej polecane myszki do tej gry ponieważ nie dość, że ruch na nich jest najbardziej płynny i szczegółowy to dodatkowo są fenomenalnie wyprofilowane.

 

 

 

Poza tym odległości, o których piszesz kkNd! są wyssane z palca...

 

400cpi i 1920px daje dokładnie 38,3cm (dokładnie licząc dla WMO które ma ~430cpi jest to ~35,6cm) na obrót 360*, czyli mniej jak powierzchnia QPada Large.... połowa powierzchni QPada large pozwala na wykonanie obrotu o 180* !!!

 

Więc zanim zaczniesz kogoś krytykować i wyśmiewać radzę uzbroić się w jakąkolwiek wiedzę, a i samo czytanie postów osoby której chcesz pomóc też nikomu nie zaszkodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to znam z praktyki, po przestawieniu na 800 dpi obrot o 180 stopni wymaga calej powierzchni Qpada large, czyli 40 cm. Po ustawieniu na 400 dpi, 40 cm wystarcza na obrot o 90 stopni... teraz spawdzalem. Ja tam nie wnikam, niech kupuje co chce, ale jezeli nie chce polegac na interpolacji, tylko sterowac sensem we wlasciwy sposob, czyli poprzez dobranie dpi to powinien celowac w cos pomiedzy 1600, a 3000 dpi.

 

aha... i mx300 ma 800 dpi, wiec to nie bedzie zmiana na "troche" szybsza mysz, tylko 2x wolniejsza

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to znam z praktyki, po przestawieniu na 800 dpi obrot o 180 stopni wymaga calej powierzchni Qpada large, czyli 40 cm. Po ustawieniu na 400 dpi, 40 cm wystarcza na obrot o 90 stopni... teraz spawdzalem. Ja tam nie wnikam, niech kupuje co chce, ale jezeli nie chce polegac na interpolacji, tylko sterowac sensem we wlasciwy sposob, czyli poprzez dobranie dpi to powinien celowac w cos pomiedzy 1600, a 3000 dpi.

 

aha... i mx300 ma 800 dpi, wiec to nie bedzie zmiana na "troche" szybsza mysz, tylko 2x wolniejsza

 

ustawienie sensitivity w grze nie daje ruch 1:1, m_yaw/pich standardowo wynosi 0.022, żeby mówić o ruchu 1:1 trzeba pitch, yaw i sensitivity ustawić na 1, wtedy będziesz mógł robić pomiary ;) inaczej to co doświadczasz nie przekłada się w istotny sposób na rzeczywistość

 

mx300 ma standardowo 400cpi. mx300 jest wstanie osiągnąć 800cpi pod warunkiem że się używa windows xp i sterownika do myszki, którego nie można ściągnąć z strony logitecha. Ponieważ ten sterownik nie współpracuje z nowszymi systemami jak xp a jego zdobycie jest nie lada wyzwaniem śmiało można założyć że gra na 400cpi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem :D od ponad 10 lat tne w cs'a ale nigdy nie zmienialem tych parametrow... powinienem je ustawic na 1 do normalnej gry?

 

Nie przejmuj sie to tylko kolejny odcinek wielkiego sporu miedzy wielbicielami dobrych sensorow z malym dpi a frakcja 10000 dpi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem :D od ponad 10 lat tne w cs'a ale nigdy nie zmienialem tych parametrow... powinienem je ustawic na 1 do normalnej gry?

 

sensitivity w grze zależy od kilku czynników, czysta informacja (mx my) jest mnożona przez m_yaw i m_pitch

 

używając m_yaw i m_pitch możesz ustawić różne wartości sensitivity dla osi x i y, dla kogoś grającego w cs 10lat powinno być to tak samo oczywiste jak komenda sensitivity, ale mniejsza o tym

 

używając m_yaw i m_pitch np jako 0.0011 zmienia się "czucie" samego sensitivity ze względu na różną liczbę błędnych kalkulacji i zaokrągleń, oczywistym jest też że przy tak niskich mnożnikach relatywna wartość sensitivity z 3 urośnie nam do 60

 

jeśli ustawisz m_yaw i m_pitch na 1 a sensitivity będzie wynosić 1 wówczas każdy impuls o zmianie położenia myszki będzie powodował ruch celownika w grze

 

i nie zdecydowanie nie da się grać na takich ustawieniach, dla rozdzielczości 1680px masz aż 5275 stopniowy skok celownika (view angles) co przy myszce 400cpi powodowałoby to skoki celownika na ekranie co 14pixeli lub byłoby to możliwe gdyby nasza myszka miała 5300cpi nie wspominając już o tym że obracałbyś się o 360* w 2,54cm

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dorzucić jeszcze swoje 3 grosze do dyskusji. Od kiedy to gra polega na obracaniu się? W CS trzeba grać (myśleć) tak, by nie dać się zajść od tyłu, bo, o ile nie natkniemy się na nooba, w chwili konfrontacji powinniśmy gryźć piach niezależnie, czy mamy mysz 400CPI, czy super hiper szybką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o obracanie sie tylko szybkosc z jaka celujesz  :blink:  Im dluzszy ruch musisz zrobic tym wolniej, nie zawsze przeciwnika mamy w promieniu 10 stopni od srodka celownika...  kiedy ci wyskoczyc z boku i zacznie kosic tim, a ty bedziesz musial przejechac 40 centymetrow zeby go namierzyc to moze zrozumiesz o co mi chodzi...

 

 @aux czyli mozesz powiedziec jak powinien byc ustawiony ten pitch i yaw? :P bo na domyslnych jest tak jak pisalem wyzej, podobna sprawnosc w strzelankach przy tej rozdzielczosci bedziesz mial grajac na joyu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd! ,

 

Przecież wszytko jest opisane wyżej o0 ustawiając yaw/pitch/sensitivity na 1 obracasz się w grze o 360* przeciągając myszkę po podkładce o jeden cal

 

Dobra dam kolejny przykład:

 

400cpi

rozdzielczość gry 1024px

 

1024px * 3.14 = 3215,36 pozycji view angles projekcji fov

 

3215,36 / 400cpi = 8,0384" = 20,417536cm

 

więc dla rozdzielczości 1024px projekcji fov 90* i myszki 400cpi m_yaw/pitch 0,12440286624203821656050955414013 daje ruch celownika o 1px w grze względem 1 informacji o zmianie położenia myszki

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK moj blad, rozdzialka to 1920x1080 zle napisalem.

 

W Cs bodajze da sie ustawic czulosc myszki. Ja nie wiem jak Wy ale w grach tego typu zalezy mi na dokladnym i szybkim obrocie o 180 stopni nie 360. I potem celowanie na zasadzie delikatny ruch, celowanie w obrebie 2-3 cm na ekranie. Jak najdokladniejsze.

 

Czyli w co isc w koncu? RAZE LYCOS bedzie kiepska klawa?

 

Czyli w koncu brac pod uwage tylko DA, czy Logitech mx518/G5?

 

@aux klawa ktora proponujesz:

 

Możliwość wciśnięcia wszystkich klawiszy w jednym momencie

Dodatek SteelSeries Media Keys

W zestawie odczepiany specjalny pad

Wzmacniany metalem kabel

Pozłacane wtyki

Wbudowane dwa wejścia USB

Wbudowane dwa wejścia mini-jack. Dla słuchawek i mikrofonu

dwumetrowy kabel

Wymiary: 480 mm x 250 mm

 

I za to mam placic 700zl? w ZYCIU NIE WYDAM WIECEJ NZ 250 ZL NA DOBRA KLAWIATURE/MYSZKE :)

Edytowane przez LegiaWarszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celowanie w obrebie 2-3 cm na ekranie.

 

:mrgreen:

 

Napisz że chłopie ile centymetrów jedziesz po podkładce myszką by celownik zrobił 360st w grze ... nie wnikaj dla czego o to pytamy tylko po prostu podaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I za to mam placic 700zl? w ZYCIU NIE WYDAM WIECEJ NZ 250 ZL NA DOBRA KLAWIATURE/MYSZKE :)

 

nie za to tylko za przełączniki cherry black, alternatywą dostępną na polskim rynku jest klawiatura cherry warta ok. 250pln

 

podałem najlepszą z możliwych opcji, jeśli natomiast chcesz ładować kasę w bubel na ruber doomes to już lepiej kupić klawiaturę dell za max 60pln lub cherry bez mechanicznych przełączników

 

kup DA jeśli już musisz :D kształt może nie za genialny ale sensor bdb, alternatywą może być WMO, IMO, IE

 

ale jak już odpiszesz Kyle na jego pytanie ile cm potrzebujesz żeby obrócić się w grze o 360* podejrzewam że trochę bardziej rozświetli to nam dobór konkretnego targetu jeśli chodzi o cpi myszki

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to: Podsumowanie :: PCLab.pl wysoko oceniaja ta klawe. I fajnie sie prezentuje.

 

Czyli nie ma sensu isc w Imperatora? na full HD 27 cali?

 

Oni oceniali różnorodność funkcji jakie klawiatura daje, ale niestety ta podstawowa funkcja klawiatury czyli najzwyczajniej zastosowane w niej przyciski nie są zbyt dobrej jakości porównując do SS 7G lub klawiatur cherry. Dużo lepszym rozwiązaniem jest kupienie klawiatury cherry na mechanicznych przełącznikach, cena jest identyczna jak za klawiaturę sidewinder x6 a jakoś zastosowanych elementów bije ją na głowę.

 

Imperator ma nowszy sensor 3.5G i jest znacznie gorszy od wersji 3G zastosowanej w DA 1800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że Cherry oprocz tego , ze klika jak IBMy z wczesnych lat 80 to w dodatku podobnie wyglada ;)

 

Zależy od typu mechanizmu jaki wybierzesz, a i tak te najgłośniejsze przełączniki cherry mają kompletnie inną budowę i wydają kompletnie inny znacznie cichszy dźwięk. Cherry ma w swojej ofercie również mechanizm, który nie klika i nie wydaje z siebie dźwięku!

 

Klawiatura IBM z której się śmiejesz, i która została wykonana w latach 80 do dziś jest uważana za najlepszą klawiaturę na świecie przez wielu użytkowników.

 

Ja na przykład nie wybieram sprzętu ze względu na szpanerski wygląd tylko biorę za priorytet właściwości użytkowych i niezawodność a tutaj klawiatury cherry nie zostawiają nawet suchej nitki na x6

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, ze ma uber mechanizm skoro do tego mamy do czynienia z wysokim skokiem klawiszy... osoby ktore mialy dluzsza stycznosc z klawami o niskim skoku w wiekszosci nie ccha slyszec o niczym innym, bo zwyczajnie jest o wiele wygodniejszy. Ze swojej strony moge polecic aluminiowe klawiatury speedlinka - niezapierdawywalne cholerstwo :) nawet po kilku latach uzywania wygladaja i chodza jak nowe, a kiedy sie zabrudza zwyczajnie je bierzemy ze soba pod prysznic   :wink:  Na tego microsofta po 2 latach nie bedziesz mogl patrzec bo bedzie wygladala jak siedlisko brudu i zarazy ;) 

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dla mnie cichosc pracy klawy plus wygodbe dobre podswietlenie to dwie podstawowe rzeczy. Najbardziej lubie wlasnie typ klawiatur, ktore maja klawisze i jakosc pracy jak te stare duze klawy - duze wygodne guziki i czujesz, ze je naciskasz - jakos nie moge pracowac na sprzecie, ktory ma malutkie klawisze i nie czujesz wtedy co piszesz.

 

Podajcie konkretne modele ktore warto wziac pod uwage do ceny max Lycosa. no powiedzmy ze max 300zl. Poszukam recek i ocenie.

 

O imperatorze przeczytalem wlasnie, ze nie warto. Pomysl fajny, ale to wszystko. Ogolnie z mojej mx300 jestem zadowolony i jesli mx518 ma podzialac z nastepne 4-5 lat to jestem za. A z tego co wiem jest wiekszy sens isc w tego Logitka niz w wyzsze werasje G5/G9 (chyba taka ma nazwe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...