Skocz do zawartości
Irithim

Przewodowa myszka dla gracza + podkładka ~ 200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od typu mechanizmu jaki wybierzesz, a i tak te najgłośniejsze przełączniki cherry mają kompletnie inną budowę i wydają kompletnie inny znacznie cichszy dźwięk. Cherry ma w swojej ofercie również mechanizm, który nie klika i nie wydaje z siebie dźwięku!

 

Klawiatura IBM z której się śmiejesz, i która została wykonana w latach 80 do dziś jest uważana za najlepszą klawiaturę na świecie przez wielu użytkowników.

 

Ja na przykład nie wybieram sprzętu ze względu na szpanerski wygląd tylko biorę za priorytet właściwości użytkowych i niezawodność a tutaj klawiatury cherry nie zostawiają nawet suchej nitki na x6

 

No ok tylko ,ze inne mechaniczne jakos daja rade miec i stylowy wyglad i sensowny rozmiar przy rownie dobrych mechanizmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/index.php/product/99244/Podk_adki/Razer/Razer_Vespula.html

 

Mial okazje ktos pograc na tym? A najlepiej jakby mogl orownac z tym RAZER EXACTMAT + EXACTREST - podkładka - porównanie cen w sklepach internetowych

 

Czyli z klawiatur z podswietleniem jest taki waski wybor - doslownie 3 sztuki?

A to Logitech Illuminated Keyboard - mial okazje ktos poklikac? Jak to reaguje na wiecej niz 4 klawisze naraz?

Edytowane przez LegiaWarszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ile z tych klawiatur jest dostępnych w Polsce poza SS 7G i bardzo znikomą ilością cherry? raczej nie ma w czym wybierać, cherry jest najtańsza i w zasadzie jest jedyną alternatywą dla 7G na polskim rynku

 

 

@LegiaWarszawa, niestety ale z tego co widzę to w obecnym momencie na stronie cherry jest dostępna tylko klawka na cherry black, gdzieś w internecie można znaleźć artykuł gdzie są dokładnie wyszczególnione różnice pomiędzy przełącznikami

 

@kkNd!, to jest tylko i wyłącznie kwesta przyzwyczajenia, i sądzę że mały skok klawiszy jest nawet fajny do pisania ale ja nie potrafię na tym grać, spowalnia mnie to, wciskam przypadkowo złe przyciski itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

da rade gdzies kupic w .pl ~NOWEGO~ DeathAddera 1800 DPI (3G)? cos szukam i nie moge znalezc, a uzywane troche mi nie w smak... poza tym podobno pada w nich szybko klik, wiec uzywki troche strach brac. Jak u Razera wyglada realizacja gwary w .pl w przypadku padnietego kliku - wymieniaja na jakis nowszy (gorszy) model czy jest mozliwosc zwrotu kasy?

 

 

jesli nie DA 1800, to czy oczywiscie ~NOWY~ MX518 (dostepny w .pl bez problemu) bedzie DUZO gorszym wyborem od tego DA 1800? Czy to, ze ma probkowanie tylko 125Hz bedzie duza wada?

 

i jaka podkladke do tego (wymiar to niestety max jakies 30-32 cm na 22-23 cm MAX ze wzgledu na brak miejsca, poza tym nie gram w 640x480, wiec podkladki o pow. 1 metra kw. chyba nie potrzebuje?

 

Gram obecnie (z sieciowek) glownie w quake live w rozdzialce 1680x1050 (prosze sie nie smiac, nie aspiruje do zadnego pr0 czy cos takiego) - w przyszlosci (niedlugiej) zamiana na 1920x1200 - jaki minimalne sensowne DPI polecacie do tych rozdzialek (1680 i 1920)?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przyszlosci (niedlugiej) zamiana na 1920x1200 - jaki minimalne sensowne DPI polecacie do tych rozdzialek (1680 i 1920)?

 

Zależy na jakiej grasz czułości. Dla mnie 800 dpi dla 1680x1050 do wielu gier to jest za mało (widać jak przy celowaniu "schodkuje", a jak ustawię niższą czułość w grze by nie schodkowało to będzie "za wolno").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zależy na jakiej grasz czułości."

 

chyba na (bardzo) duzej w tej chwili, bo obecnie mam tymczasowo stara myszke kulkowa logitecha (ma chyba 400 DPI, jak nie mniej), plus mala podkladka noname (24x19.5 cm) z braku miejsca, a sens ustawiony w quake live to ponad 20 (sic! default w grze to 5), bo inaczej obracanie/celowanie w grze jest smiesznie wolne, i dostaje becki (dopiero przy >20 jest jakas predkosc obracania/celowania, ale niestety kosztem ~precyzji~ celowania - np. ciezko jest dobrze wycelowac z raila - i dlatego chce zmienic mysz na taka z duuuzo wyzszym DPI - niestety nie wiem konkretnie z ile, bo nie wiem, jak to wyliczyc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli grasz na tak szybkim sensitivity XAI + twarda plastikowa podkładka może okazać się strzałem w 10

 

jak wyliczyć ilość CPI jaką potrzebujesz?

 

- musisz wiedzieć ile centymetrów potrzebujesz do wykonania pełnego obrotu w grze

 

3.14 * 1680(rozdzielczość pozioma ekranu) = 5275,2

 

5275,2 / CPI = ?" * 2.54 = ?cm

 

400cpi = 33.5cm

800cpi = 16.75cm

1600cpi = 8.4cm

3200cpi = 4.2cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jeśli grasz na tak szybkim sensitivity XAI + twarda plastikowa podkładka może okazać się strzałem w 10"

 

obecnie gram na tak szybkim/duzym sensie z tego powodu, ze mam marna/stara mysz (kulkowa), ktora ma 400 DPI albo mniej - czyli niejako z koniecznosci. Po zmianie myszy na jakas z wiekszym DPI, oczywiscie zmniejszylbym (znacznie)sens w grze, zeby poprawic precyzje celowania etc. Dodatkowo nie moge miec za duzej podkladki ze wzgledu na brak miejsca na biurku (jakies 23 cm szerokosci podkladki to juz max u mnie) - gdyby nie to, kupilbym sobie jakas wieksza (pewnie tak ze 30 pare cm szerokosci).

 

===

 

jaka podkladka o podanych przeze mnie wymiarach bylaby najlepsza do deathaddera 3G (1800 DPI) - w rozsadnej cenie?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzi ktos ta klawe?

Myche wybralem logitech mx518, podkladke razer ta na Vpodwojna.

 

Nad klawa sie zastanawiam:

Logitech Illuminated

Logitech G19/G15 - chbya te dwa mdoele sa dla graczy

Microsoft ta z dwiema "kulkami" po prawej na gorze.

 

Razer Lycos ze wzgledu na brzydkie wedlug mnie wykonanie odpadl.

Z wyglada najbardziej podoba mi sie Log Illuminated, natomiast gdyby byla jakas alternatywa z wysokimi klawiszami to wolalbym wlasnie cos takiego. nie wiem tez jak tam naciskanie wiecej niz 3 klawiszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...