Skocz do zawartości
zibi74

Problem z monitorem NEC LCD73V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z w/w monitorem. Nawet po wgraniu sterowników nie ma szans na uzyskanie normalnego kontrastu. Jest on po prostu za duży i rażący. Co ciekawe jego parametr to tylko 50% a jego zmniejszenie skutkuje nagłym zciemnieniem ekranu. Podobnie jest z jasnością. Ustawienie fabryczne monitora też nic nie daje. Gamma zmniejszyłem z 1 do 0,5 (maksymalnie) czyli bardzo dużo i tylko odrobinę jest lepiej. Trochę lepszy obraz jeszcze jest jak monitor jest pochylony do tyłu ze 20/30 stopni ale to i tak trzymając go ręcznie w tej pozycji bo nie mam ramienia uchylnego do niego. A więc czy jest szansa na regulację czy też ten typ tak ma? A może to problemowy egzemplarz? Co mi radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma kontrast 500:1, w dodatku po analogu więc nie ma się co dziwić. Dla porównania moja iiyama ma 50000:1 i obraz jest jak przysłowiowa żyleta. IMO zacznij się rozglądać za nowym sprzętem, 24" mają obecne najlepszy stosunek cena/jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania moja iiyama ma 50000:1 i obraz jest jak przysłowiowa żyleta.

 

Jeśli Twój monitor to Iiyama B2712 to ma kontrast w okolicach 850:1 .

 

Product Face-Offs Monitors - DigitalVersus

 

Witam

 

Mam problem z w/w monitorem. Nawet po wgraniu sterowników nie ma szans na uzyskanie normalnego kontrastu. Jest on po prostu za duży i rażący. Co ciekawe jego parametr to tylko 50% a jego zmniejszenie skutkuje nagłym zciemnieniem ekranu. Podobnie jest z jasnością. Ustawienie fabryczne monitora też nic nie daje. Gamma zmniejszyłem z 1 do 0,5 (maksymalnie) czyli bardzo dużo i tylko odrobinę jest lepiej. Trochę lepszy obraz jeszcze jest jak monitor jest pochylony do tyłu ze 20/30 stopni ale to i tak trzymając go ręcznie w tej pozycji bo nie mam ramienia uchylnego do niego. A więc czy jest szansa na regulację czy też ten typ tak ma? A może to problemowy egzemplarz? Co mi radzicie?

 

Kontrast 500:1 rażący ? Jak schodzisz z nastawą kontrastu to jest za ciemno ? ... to co tam nastawa jest 0 albo 1 ? Coś mi tu nie hallo .

 

Jakie masz oświetlenie stanowiska pracy ? Może temp. barwowa bardzo rozjechana + pojechana w górę gamma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z w/w monitorem. Nawet po wgraniu sterowników nie ma szans na uzyskanie normalnego kontrastu. Jest on po prostu za duży i rażący. Co ciekawe jego parametr to tylko 50% a jego zmniejszenie skutkuje nagłym zciemnieniem ekranu. Podobnie jest z jasnością. Ustawienie fabryczne monitora też nic nie daje. Gamma zmniejszyłem z 1 do 0,5 (maksymalnie) czyli bardzo dużo i tylko odrobinę jest lepiej. Trochę lepszy obraz jeszcze jest jak monitor jest pochylony do tyłu ze 20/30 stopni ale to i tak trzymając go ręcznie w tej pozycji bo nie mam ramienia uchylnego do niego. A więc czy jest szansa na regulację czy też ten typ tak ma? A może to problemowy egzemplarz? Co mi radzicie?

 

coś tu jest nie tak, albo z monitorem albo z Twoimi oczami

zmniejsz jasność na minimum, kontrast zostaw domyślny (50%)

 

jeżeli jasność jest regulowana matrycą a nie podświetleniem to nic nie poradzisz i monitor na złom albo do ludu :)

 

(to tylko potwierdza moją opinię że NEC to chińskie badziewie, do pięt nie dorastające marketowym koreańczykom - przynajmniej jeśli chodzi o te najtańsze modele)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi ale coś mi się zdaje że mój stareński (aczkolwiek dobry crt) jest o niebo lepszy od tego lcd. Ustawienia ekranu których dokonałem podczas prób z tym lcd zostały zachowane w systemie i po powrocie do CRT ekran był strasznie ciemny a ikonki na pulpicie ledwo widoczne. To efekt zmniejszenia gammy na max. Podejrzewam że konfiguracja ekranu powinna być raczej w miarę uniwersalna i wyświetlanie obrazu na różnych monitorach powinno być podobne a różnice jeśli wogóle to przynajmniej nie w takim stopniu.

 

A to opinia innego internauty na temat tego modelu:

 

"Użytkuję w pracy monitory 73v i narzekam strasznie na ich kontrast. Najlepsza jakość jest gdy patrzy się na nie z dołu. Jeśli masz zamiar tak patrzeć na monitor to można brać. Ale jeśli będzie na wprost Twojej głowy to szkoda kasy!"

 

Wypisz wymaluj mój problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że konfiguracja ekranu powinna być raczej w miarę uniwersalna i wyświetlanie obrazu na różnych monitorach powinno być podobne a różnice jeśli wogóle to przynajmniej nie w takim stopniu.

 

W dobrych monitorach tak jest - wyświetlają bardzo podobnie ... im gorszy monitor tym większy odchył od normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kij Ci sterowniki? Możesz co najwyżej próbować użyć profilu kolorów, ale wątpię czy to coś da.

 

Zakładając, że monitor lub kabel nie jest uszkodzony, to wszystko powinno się dać przyzwoicie (nie mylić z: idealnie) wyprowadzić.

 

Na początek upewnij się, że w sterownikach masz wszelkie barwy, kontrasty itp na domyślnie (100%, czy tam 50% czy 1.00 - w zależności gdzie ma być suwak). Tyle - nie dotykasz kompa. Reszta leci z poziomu menu monitora.

 

Kontrast i jasność na 50%. Teraz jeśli masz dostęp do gamma, to zapewne w dół aż przestanie walić kolorami po oczach. Jak będzie przyzwoicie ale ciemno lub szaro, to podbijasz jasność i kontrast.

 

Generalnie sprzęt powinien mieć dobre barwy i jasność przy około 80% jasności i kontrastu. Czasem ekrany świecą mocniej i jasność jest niżej. Jak jednak musisz jedno i drugie ściągać dużo niżej, a kolory nadal zryte, to masz gammę za wysoko albo rozkład kolorów (RGB) zrypany.

 

Dziewczyny LCD ustawialiśmy przy otwartej tej stronie.

Wskazówki: po bokach srebrny, środkowa kolumna biała. Treści ze znakiem (!) mają być blado-żółte, reszta białe, przy czym ich nagłówki także zółte, ale jaśniejsze od tych wyróżnionych. Wyszukiwarka po prawej pomarańczowa, Internet pomarańczowy, wiadomości jasny zielony, strony błękitny, filmy mocno żółty, anonse róż/beż.

Śmieszne? Wcale nie. Na domyślnych ustawieniach (Samsung 17cośtam) szary, biały i zółty to praktycznie jeden kolor!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...