Skocz do zawartości
Roder

Złącze 3pin na płycie a wentylator 4pin z PWM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czekam na nową płytę - starą płytę zamierzam sprzedać z boxowym wentylem od athlona II 240 (ninja zostaje mocowanie 939 jest takie samo jak AM2/AM3? - wymieniam tylko wiatrak na PWMowa 120). I wlasnie sobie uświadomiłem ze box bedzie miał 4 pin PWM chyba a na starej plycie socket 939 jest zlacze 3pinowe. wiem ze mozna wpinać wentyle 3pin do gniazd PWM - nie ma wtedy PWM opcji poprostu.

 

A jak jest odwrotnie ? da sie wpiac tego boxa 4pin do 3 pin ? poprostu pinu ktorego nie bedzie w gniezdzie to tez PWM wiec jeśli dobrze rozumuje to będzie działać ?

 

Help puki sprzęt nie doszedł jeszcze.

Edytowane przez Roder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Witam

 

Czekam na nową płytę - starą płytę zamierzam sprzedać z boxowym wentylem od athlona II 240 (ninja zostaje mocowanie 939 jest takie samo jak AM2/AM3? - wymieniam tylko wiatrak na PWMowa 120). I wlasnie sobie uświadomiłem ze box bedzie miał 4 pin PWM chyba a na starej plycie socket 939 jest zlacze 3pinowe. wiem ze mozna wpinać wentyle 3pin do gniazd PWM - nie ma wtedy PWM opcji poprostu.

 

A jak jest odwrotnie ? da sie wpiac tego boxa 4pin do 3 pin ? poprostu pinu ktorego nie bedzie w gniezdzie to tez PWM wiec jeśli dobrze rozumuje to będzie działać ?

 

Help puki sprzed nie doszedł jeszcze.

 

mozna wpiac nic sie nie stanie :) poprostu nie bedzie pwm jesli bios ma taka opcje - zawsze mozna regulowac obroty kontrolerem itp

 

mozna 3 do 4 i 4 do 3 nie ma problemu w kazdym przypadku wentylator bedzie dzialal...jedynie w oczywisctych przypadkach pwm nie bedzie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

a czy wogole do athlona II 240 dokladany box ma PWM ??

 

 

wiekszosc nowych wentylatorow ma teraz pwm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - dziala regulacja 3pin jednak bardzo ubogo - ledwo 150 obrotow miedzy idle a load (1200 obr wiatrak chodzi 800-950)

 

To za duzo bo procek ma 30 stopni ... opcji zadnych w biosie a zakladka SMART w easy tune 6 jest nieaktywna.

 

Moge przestawic tryb wiatraka ze smartguardian na software i slicznie kontrolowac 300-1000 ale niestety tzw. gameguard z lineage 2 ubija mi speedfana :(

 

Czy PWM wiatrak 1200 bedzie chodzil wolniej ? (mysle o Revoltecu PWM) ale boje sie piszczenia

 

Czy jakis soft jest jak speedfan zaawansowany jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...