Skocz do zawartości
Niemiec

Asus EB1012U czy cos innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy chodzi mi po glowie wymiana mojej wielkiej czarnej puszki (nr1 w sigu) na cos duzo mniejszego i bardziej oszczednego. wymagania to glownie net, aqq, czasami jakis film czy starsza gra.

po glowie chodzi mi tytulowy asus, bo ma atoma 330, ion i cala reszte parametrow dosc zjadliwa i cena nie odstrasza http://asus.com.pl/product.aspx?P_ID=e8u6c1UtJbZXwIR6

nie podoba mi sie w nim to, ze nie bede w stanie podlaczyc swoich glosnikow 5.1, bo sa podlaczane 3*jack a nie widzi mi sie wydawania kasy na cos ze spdif.

mam tez pewne watpliwosci co do wydajnosci samego procesora, jak sie zachowa jak bedzie kilka stron z wszechobecnym flashem, czy starczy mu pary czy moze kleknie i powie pierdziele nie robie?

czy warto brac opcjonalna klawe i mysz? moze ktos napisze cos wiecej o zestawie przewodowym i bez?

czy sa mozne podobne mini komputerki ale z np. su9300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az takie mini mi nie jest potrzebne ;P wystarczy, zeby dal sie powiesic za monitorem na vesa, choc jakis maly desktop tez ujdzie. ten dell wyglada niezle (poza grafika), ale cena wyjatkowo nie zacheca. az taki maly wybor jest w tym segmencie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można dołożyć kilkadziesiat pln i kupić np E5300, lub ustawić fsb 333 dla tego celerona, co zaowocuje taktowaniem 2.66GHz. Proponowany przez Ciebie ION nie da sobie rady chociazby z filmami z YT w najwyzszej jakości, bo tam nie można wykorzystac potencjału grafiki - chyba ze w ciagu kilku ostatnich tygodni cos poprawili z softem.

 

Ciekawy zestaw: Komputer ITX, ddr2 2x2gb, e5200, Intel G45 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Dlatego optymalne ze względu na wydajność byłoby rozwiązanie na płycie tego typu Zotac GF 9300-ITX WIFI S.775 wersja GF9300-G-E lub odpowiedniku amd na am2-/am3 z hd3200/3300/4200. Płyty amd tego typu są jednak trudno dostępne w Polsce.

Wszystko zależy od budżetu i oczekiwań autora tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glownie chodzilo mi o konstrukcje typu EB z racji gabarytow, glosnosci pracy, smiesznego poboru pradu i dosc atrakcyjnej ceny, bo 1200pln za taki komputer z OS to wrrecz okazja. nie chce mi sie wierzyc, ze ten atom to az takie wydajnosciowe padlo.

skladajac samemu taki sprzet wyjdzie on wiekszy, drozszy, glosniejszy, no ale jak sie wezmie s775 to i duzo wydajniejszy. szkoda, ze nie ma czegos takiego jak ten 1012, ale z jakims "normalnym" ulv zamiast atoma.

mam zgryz, najwyzej zostanie wielka czarna puszka albo wsadze cos pokroju tego zotaca w http://www.komputronik.pl/index.php/product/76514/Podzespo_y_PC/Obudowy_do_komputer_w/Antec_ISK300_65.html tylko czym chlodzic takiego c2d w tak malej budzie.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

to wyglada nawet niezle:

NETTOP ADAX BRAVO ION Atom 330 2gb 320gb VHP win7 (954486684) - Aukcje internetowe Allegro

czym sie rozni od tego, bo poza OS to roznic nie widze:

NETTOP ADAX BRAVO ION atom 330 2gb 320gb VHB gw24 (963959489) - Aukcje internetowe Allegro

 

nie uzyskalem odp. czy atom jest az takim padlem wydajnosciowym. mam w lapku baniasa 1,5 i neta daje sie na tym przegladac, co prawda czasami zamuli, ale DC z HT powinno chyba sprawowac sie lepiej.

 

cena tych adaxow w porownaniu do EB1012 zdaje sie calkiem niezla mimo wiekszych wymiarow

Eee BOX EB1012 n330 1,6ghz 2gb 250gb ION HDMI win7 (984283571) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki ul20 wyglada niezle, ale idac takim tokiem rozumowania mozna dokladajac "malo" pln miec juz calkiem mocny komputer i tylko z cal lub dwa cale wieksza matryca i wazacy tylko 200g wiecej, bo tylko 50pln i masz to, a jak masz to to tylko 150 i jest duzo lepiej.

wyszedlem z zalozenia, ze wezme nettopa za ok 1,2k z systemem a mam tu propozycje lapka za 1,5k bez systemu. ekonomii nie studiowalem, ale moim zdaniem taka propozycja jest troche nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o sprowadzeniu z Tajwanu?

Najwyższy model EB1501 kosztuje 1159zł (300 EUR), do tego dolicz ze 200zł na opłaty i masz full wypas (przynajmniej ja tak go określam - jako właściciel z dłuższym stażem :D ).

 

ASUS Eee Box EB1501 N330 250G/2G RAM - Linux - White (aukcja 160417551375) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

Kupowałem u niego - zero problemów.

 

Chyba, że nie planujesz użytkować nośników optycznych to zostań przy swoim typie.

Edytowane przez d0nMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam stoję przed podobnym dylematem... mianowicie już od jakiegoś czasu nie gram, ew. jakieś starsze gierki więc to co mam w podpisie jest mi zbędne i chciałbym sobie zbudować HTPC ew. kupic jakiegoś Nettopa

 

wiadomo coś może o Nettopach z nowymy ION'ami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uzyskalem odp. czy atom jest az takim padlem wydajnosciowym. mam w lapku baniasa 1,5 i neta daje sie na tym przegladac, co prawda czasami zamuli, ale DC z HT powinno chyba sprawowac sie lepiej.

Czasem korzystam z baniasa 1.4 i w moim odczuciu jest on szybszy od atoma 230. Żeby mieć inny punkt odniesienia, ustawiłem komputer z podpisu na 5x200=1GHz i nie nadaje się on do niczego wiecej jak niż prostych stron bez flasha ;) . Biorąc jeszcze pod uwagę ten artykuł http://www.tomshardware.com/reviews/Atom-Athlon-Efficient,1997.html, athlon 1ghz jest szybszy od atoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem korzystam z baniasa 1.4 i w moim odczuciu jest on szybszy od atoma 230. Żeby mieć inny punkt odniesienia, ustawiłem komputer z podpisu na 5x200=1GHz i nie nadaje się on do niczego wiecej jak niż prostych stron bez flasha ;) . Biorąc jeszcze pod uwagę ten artykuł http://www.tomshardware.com/reviews/Atom-Athlon-Efficient,1997.html, athlon 1ghz jest szybszy od atoma.

 

Zwróć uwagę, że zwykle Atom występuje w akompaniamencie ION, a Flash chętnie posiłkuje się kartą graficzną.

Przesiadłem się z wykręconego C2D E8200 na Atoma N330 i nie widzę znaczących różnic w kwestiach systemu, firefoksa czy filmów fullhd ;]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...