Skocz do zawartości
paweuuu

problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam dziwny problem. Wyłączyłem komputer a przy następnej próbie uruchomienia już się nię włączył.

Dioda na plycie głównej miga , gdy wcześniej świeciła się stałym światłem .

Próbowałem włączyć komputer z odłączonymi zbędnymi podzespołami ( napędy , hdd ) lecz wciąż żadnej reakcji.

Za 2 dni będę miał możliwość sprawdzenia PC z innym zasilaczem więc w międzyczasie chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał podobny problem i czego to może być wina .

 

pc:

 

MOBO: sapphire axion socket 939 .. ciężko znaleźć informacje na temat tej płyty , jeśli będą potrzebne postaram się czegoś o niej dowiedzieć

ZASIŁKA: Tagan uo-1 380w .. dość stary więc wzbudza moje podejrzenia.

 

=1 gb ram goodram

=athlon 64 3700

=radeon 2600xt

=nagrywarka dvd

=hdd

 

proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi , jeśli temat znajduje się w złym dziale proszę moderatora o przesunięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycz od kogoś zasilacz i sprawdź, najłatwiej tak będzie. Przy okazji zobacz czy kondensatory na płycie są w dobrym stanie(nie wybrzuszone).

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO: sapphire axion socket 939 .. ciężko znaleźć informacje na temat tej płyty

 

Sapphire Axion (9100IGPMS4-A39 FL, RS300-AA38FL, 9100IGPAS4-A38 FL, 9100IGPAS4-A38 L , 9100IGPAS4-A38, A3-A275, A4-M292 itd) to płyty pod procesory P4/celeron socket 478.

(przykład: Recenzja - Sapphire 9100IGP vs Intel Extreme Graphics - FrazPC.pl - Twój Vortal Technologiczny )

Więc albo masz inny model płyty (bez "Axion" w nazwie"), albo inny procesor.

W sumie bez znaczenia, ale należy sprawdzić ->>

objawy wskazują na uszkodzenie zasilacza lub płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire axion chipset radeon xpress 200 p , 1 zlacze pciex , socket 939. kiedys widzialem w internecie ten model . sprawdzilem komputer z innym zasilaczem , i wystartowal . dziękuję za odpowiedzi , temat do zamknięcia .

Edytowane przez paweuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...