Skocz do zawartości
bosch

Nowy komputer do 8,1k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar złożyć komputer do gier,filmów,internetu i muzyki.Cena jaką chciałbym przeznaczyć to 8100zł.Chciałbym aby poszły mi takie gry jak GTA4,battlefield bad company 2,Call of duty,Germany truck simulator

W skład zestawu maja wchodzić:

Procesor:

Płyta główna:

Pamięć:

Chłodzenie:

Dysk:

Karta graficzna:

Zasilacz:ma mieć odpinane kable

Nagrywarka:

System operacyjny:

Głośniki:

Monitor:ma być z tunerem tv

Obudowa:Lancool K62 jak znacie inne obudowy z oknem to piszcie

Karta dźwiękowa:ma mieć wejście optyczne

Drukarka: ma być urządzenie wielofunkcyjne myślę o takiej Brother DCP-375CW-340zł

Słuchawki:

Klawiatura:

Mysz:

Podkładka pod mysz:

 

Czy jest sens kupować kompa za 8k?NA ile taki mi wystarczy?

 

Będę dużo oglądał filmów i grał wiec jakie głośniki polecacie?

 

 

Proszę o wszelkie propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklejone tematy kolega czytał .

 

Zestaw za 4500 lub 5400 zł z tematu Miguela + wspomniana buda za 439 zł .

 

Zostaje od 3 100 zł do 2 261 zł na resztę , karta muzyczna to może Asus Xonar D2 za ~ 600 zł

 

OS Win7 HP X64 za 359 zł

 

Mysz i klawiatura to coś taniego i prostego .

 

Co do reszty to nie mam pojęcia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7-930 1065 zł

Gigabyte EX58A-UD5 /intel X58/ 969 zł ew. EVGA X58 LE SLI 1050 zl

Scythe Mugen II Rev.B 175 zł + AS5

G.Skill 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 NQ 599 zł

Samsung 500GB F3 185 zł

Sapphire Radeon HD5850 Toxic 1169 zł ew 5870

Cooler Master Dominator II Advanced 349 zł

Antec TruePower New 550W 359 zł ew 650W

Microsoft Windows 7 Home Premium 64Bit 400 zl

SSD intel 40 GB na system 450 zl

monitor DELL 2209WA 950 zl ( bez tunera tv nie znam dobrego monitora z tunerem ,dobrego czyli nie TN )

Asus Xonar D2 600zl

klawiatura i mysz tutaj juz sam najlepiej jak pojedziesz do sklepu i zobaczysz co ci najlepiej leży (ja polecam produkty logitecha )

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie sobie na takim ze 2 lata pograsz w najnowsze produkcje. Rynek zmienia się na tyle gwałtownie, że nie warto inwestować w tak drogi sprzęt, bo jego cena zaraz i tak bardzo szybko spadnie.

 

Słuchawki: AKG 518dj lub Sennheiser HD 555 albo coś tego pokroju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksimum 5000zł. Więcej jak coś do specjalizacji, tj. np. do obróbki filmów lub grafiki. Z zestawów na kwiecień ten będzie imho bardzo dobry.

 

Można też ten za 4,5k. Będzie równie szybki.

 

Procesor : Intel Core i7 930 - 1049 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 130 zł + 2x SilentiumPC Zephyr 120 - 40 zł

Płyta Główna : ASRock X58 Extreme - 559 zł

RAM : G.Skill 3x2GB 1600MHZ NQ - 639 zł

Karta Graficzna : Gigabyte Radeon HD5970 2GB - 2299 zł

Zasilacz: Fractal Design 650W Newton R2 - 399 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

 

RAZEM : 5399 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki zestaw możne być?

1.Słuchawki: Sennheiser HD201-80zł

2.Drukarka: Brother DCP-375 WiFi-360zł

3.Obudowa: Lancool K62-450zł

4.Klawiatura: Razer Lycosa Mirror-280zł

5.Myszka: Razer Imperator-250zł

6.Karta muzyczna:czy jest sens brać do tych głośników Logitech 5.1 X-540

7.Podkładka pod myszkę: Razer Goliathus Standard – Control-60zł

8.Monitor: Samsung 22 SM 2333HD-1035zł

9.Procesor: Intel Core i7 920 2,66 GHz 8MB cache s. 1366 Box-1000zł

10.Chłodzenie procesora: Zalman CNPS 10X FLEX-150zł=2 wentylatory: SilentiumPC Zephyr 120mm-40zł

11.Płyta główna: AsRock X58 Extreme /intel X58-560zł

12.Pamięć: G.Skill 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 NQ-640zł

13.Karta graficzna: Gigabyte HD5870 1GB 256 PCI-E GDDR5-1450zł

14.Zasilacz: Corsair HX650 CMPSU-650HXEU 650W-460zł

15.Dysk: Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2-180zł

16.Nagrywarka: Samsung SH-S223L LightScribe SATA Black OEM-95zł

17.Głośniki: Logitech 5.1 X-540 970223-0914-340zł

 

Czemu nie może być płyta Asrock,ta Gigabyte ma częstotliwość pamięci 1333.

Proszę o wszelkie propozycje.

Możecie złożyć coś tańszego ale żeby wydajność nie spadła?

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie złożyć coś tańszego ale żeby wydajność nie spadła?

Z góry dziękuję.

 

Tak, chocby tansza klawiatura i myszka, chyba ze +10 do lansu potrzeba, bo raczej nie jestes profesjonalnym graczem ktory zobaczy roznice w myszce za 100 i za 250zl, o klawiaturze nie wspomne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaką klawiaturę i myszkę proponujecie?

 

Myszka np Logitech MX518 w zupelnosci wystarczy do wszystkiego, bardzo wygodna i bardzo dobra do grania (tylko dla praworecznych)

Klawiature najlepiej sprawdzic w sklepie, o ile myszke mozna brac polecana, o tyle ja klawiature zawsze sprawdzam osobiscie, postukac w klawisze sprawdzic czy nir sa glosne, czy sa wygodne przy pisaniu. Mysle ze mozesz tez isc w strone Logitecha, do ~80 max 100zl powinienes moc kupic calkiem fajna i zaoszczedzone 300zl do kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-X58A-UD3R X58 s1366 ale ta płyta ma tylko dwa wejścia a usb 2.0 ta asrock ma 7. Gigabyte częstotliwość pamięci wynosi 2200MHz ,a te G.Skill 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 NQ maja 1600MHz czy to w niczym nie przeszkadza? A czemu ta płyta AsRock X58 Extreme jest zła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką myszkę to ja dziękuje Logitech MX518 jak ona wygląda to już wole dopłacić do razera.A klawiature mozesz mi jakąś polecić bo jak mam sobie wybrać w sklepie sam to wybiorę np taka Tracer Mavercick bo klawisze chodzą cicho. A tracer to smelc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na dobry monitor full hd trzeba przeznaczyc powyzej 2,5k; dysk ssd imho obowiazkowo przy takim budzecie - 700 zl; sensowne urzadzenie wielofunkcyjne ~1000; 5870 - 1300; dobra klawiatura, myszka i podkladka ~500; obudowa ~400; wc ~1000-1500... I okazuje sie, ze na hardware zostaje ~1000 zl. Co mial na celu ten post? 8k to wbrew pozorom nie tak duzo na pelny, dobry zestaw. Nie warto jednak inwestowac w najdrozsze komponenty, ktore sie szybko zmieniaja... Lepiej doplacic do rzeczy, ktorych bedziemy uzywali przez lata. Kupowanie procesora za tysiaka jest fajne, ale dla ludzi ktorzy maja wypasiona juz cala reszte ;)

 

@bosch, z klawa imho przesadziles, ale myszke wybrales mega wypasiona, ja bym przy niej zostal :]

 

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz 1000 to bedziesz mial tn, imho pierwsza rzecz do przyszlej wymiany ;) Do proponowanych konfigow koniecznie powinienes dodac dysk ssd. Wiele osob ciagle nie dostrzega, ze w normalnej pracy da to wiekszego kopa niz kolejne rdzenie/ghz'e. Wybierz najpierw rzeczy ktorych bedziesz uzywal przez lata, a pozniej bedziesz wiedzial ile mozesz przeznaczyc na takie ciach!ly jak procesor, plyta glowna czy ram ;) Monitor bedzie Ci sluzyl przez lata, zapewne trzymajac swoja cene i jakosc, a procesor za rok i tak bedzie stary ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd czy ty jestes z kosmosu 8 k to mało ja mam teraz monitor iiyama ProLite E1900S kupiłem go za 800zł 3 lata temu i jestem zadowolony.

 

To złóżcie mi cały zestaw taki jaki ma być.

 

Nikt nie złoży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką myszkę to ja dziękuje Logitech MX518 jak ona wygląda to już wole dopłacić do razera.A klawiature mozesz mi jakąś polecić bo jak mam sobie wybrać w sklepie sam to wybiorę np taka Tracer Mavercick bo klawisze chodzą cicho. A tracer to smelc.

 

No jak? Jedna z najlepszych myszek jakie zostaly wyprodukowane, sprawdzona konstrukcja, bardzo dobra i do grania i do sufrowania, ale jak wolisz doplacic ponad 100 do Razera bo ladnie wyglada a dziala tak samo to plac kto ci broni, pytales gdzie zaoszczedzic to napisalem. Jak koniecznie chcesz Razera bo kozacko wyglada to DeathAdder w zupelnosci ci wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajna kwota, ale jak widac wszystkiego za nia nie kupisz. Probowalem Ci wskazac miejsca w ktorych powinienes szukac oszczednosci. Skoro jestes zadowolony z tej 19tki z wielka plamka i niedopasowana rozdzielczoscia to jej nie zmieniaj, mi na takich monitorach sie tylko pisze dobrze. Nawet pulpit windowsa wyglada dziko, nie mowiac o grach :x

 

Co do ssd to jednak lepszy bedzie g2 80 gb ;) poza systemem podstawowe gry i programy mozna tam wrzucic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...