Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie coś się ruszyło tak jak myślałem :)

 

AMD states the 28nm process is in good progress, second half of this year (2010) would be in Mass Production.

 

Google Translate

 

Druga połowa roku 2010 będzie już seria HD6000 dzięki GlobalFoundries które jest w fazie pomyślnych testów nad procesem 28 nm. Najprawdopodobniej Q3 lub najpóźniej Q4 zobaczymy nowe karty :)

 

Kolejne zaskakujące info by Fudzilla.com piszą na temat dostępności kart Fermi, ale warto zauważyć co napisali pod koniec artykułu:

 

The second batch comes in May, but we are not sure that it will be enough to solve the shortage issue. By the time third batch arrives, ATI might have its 6000 ready or it will be close.

Fudzilla

 

 

Także ja bym się wstrzymał z zakupami Fermiego bo HD6xxx ją zmiażdży "dosłownie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nie trzyma kupy - miał być tak:

 

  • Q3 - Q4: Southern Islands w 40 nm
  • 2011: Northern Islands w 28 nm
A teraz co, Southern Islands w 28 nm czy nagle oleją wszystkie prace i wydadzą Northern Islands w 28 nm? I wątpię szczerze, że już zimą tego roku 28 nm będzie procesem do masowej produkcji. No chyba, że dawne zakłady AMD dokonały cudu miniaturyzacji i wyprzedziły TSMC o długość całego procesu. Edytowane przez Nicolass
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nie trzyma kupy - miał być tak:

 

  • Q3 - Q4: Southern Islands w 40 nm
  • 2011: Northern Islands w 28 nm
A teraz co, Southern Islands w 28 nm czy nagle oleją wszystkie prace i wydadzą Northern Islands w 28 nm? I wątpię szczerze, że już zimą tego roku 28 nm będzie procesem do masowej produkcji. No chyba, że dawne zakłady AMD dokonały cudu miniaturyzacji i wyprzedziły TSMC o długość całego procesu.

 

Nie będzie SI w 40nm to był po prostu BS. I rzeczywiście doszedł GlobFound z jego 28 nm procesem który jest już tuż tuż za rogiem.TSCM z 28nm miał być gotowy w Q4 2010/Q1 2011. Wszystko to na razie pomówienia więc nie ma się co nastawiać na konkretną datę. Ale jeśli GF ma już sprawne wafle ARM w procesie 28nm to teraz nie zajmie to im długo czasu aż wezmą się za GPU. Ja czuję że nowa generacja wyjdzie późnym latem lub na początku jesieni akurat przed wyjściem Crysisa 2 :) Mnie cieszy że z tygodnia na tydzień są jakieś pozytywne informacje i powoli się wszystko klaruje. Teraz wystarczy tylko spoglądać w stronę GlobFound.

 

PS. Wszystko to na razie DOMYSŁY! AMD nie powiedziało oficjalnie nic o pracach w 40 nm czy w 28 nm więc trzeba czekać na ich ruch. jedyne co powiedzieli na początku roku to to że następna generacja kart będzie w H2 2010 i żadnych bliższych szczegółów brak.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem brac GTX-y ale z racji tylko slabej [0] dostepnosci

wsiadam na 2 x hd 5850 niedlugo.

 

Z tym zestawem spokojnie przeczymam do nowych zabawek od Ati jak i GeForce :P

 

Nie ma sie wstrzymywac bo technologia caly czas brnie do przodu, wstrzymujac sie mozna rzec ze sie cofasz :P

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie cofam :) HD5850 mam i jest git malina. W komputroniku jest do wyrwania referent HIS-a HD5850 za 939 zł! Kusi mnie żeby dokupić do CrossFireX i przeczekać w spokoju. Na razie każdy sklep w którym pytałem o GTX480 lub GTX470 odpisuje że spodziewają się dostępności pod koniec kwietnia lub początek maja. Nawet jarek z ddr2 miał pisać ale sam nic nie wie i nic nie dostał więc wydaje się że pierwsza fala ominęła nasz kochany kraj. Kusi mnie także GTX470 za 1229 zł w icomp.pl lub za 1270 zł jest w gral.pl ale czy to byłby jakiś upgrade obecnej HD5850 ? Nie wydaje mi sie. Waham się też z decyzją o zakupie drugiej do CF HD5850 bo czy mi to naprawdę jest potrzebne ? Mam mieszane uczucia... Jakby te karty kosztowały mniej to można się zastanowić ale 2 k wydać żeby mieć to samo lecz trochę szybciej ? Wszystko przez piep*** FRAPS ;] Chyba go usunę i wyobrażę sobie że zamiast 80 fps jest 130 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrzmy :)

Wymagania sprzętowe Prince of Persia: Zapomniane Piaski :

Wymagania rekomendowane:

Procesor: Core 2 Duo 2.2 GHz lub Athlon 64 X2 4400

Pamięć: 2 GB Windowsa XP / 4 GB Windowsa Vista/7

Karta grafiki: 512 MB (DirectX 9.0c, Shader Model 3.0)

Dysk twardy: 8 GB

System operacyjny: Windows XP/Vista/7

Połączenie z Internetem: 128 kbps

 

i będzie tak pewnie aż do kolejnej gen. konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo patrząc na to inaczej wydawanie gier typu metro to strzelanie sobie w stope.

co z tego ze graficznie ma byc och i ach jak 95 % urzytkownikow zagra w metro na medium i powiedza grafa wcale nie powala.te 5% chocby chcieli to nie przekrzyczą ogółu

 

tech dema to dla nas sa wyznacznikiem .a my z takim sprzetem jak mamy to jestesmy moze w 1%

 

jesli wiec wiekszosc tytułow smiga na obecnych ati a sprzedali ich 6M to smieszne by bylo wydawac nexgen teraz..raz ze trzymajac serie 5000 maja czas na zrobienie pozadnego next gena (nie spiesza sie jak nv z ofermi), dwa seria 5000 to kura znoszaca zlote jajka i chocby sulaco uplul sie po kolana fermi tyle nie zarobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy oficjalne info o 28 nm - produkcja ruszy w 2011 w zakładach GF. Więc jeżeli AMD cokolwiek nowego wypuści w tym roku, to będzie to 40 nm. Sam nie wiem już, czy tak zrobią, czy po prostu przeczekają na serii HD 5000 na 28 nm i nową architekturę.

 

28-nanometrowe Radeony produkowane będą przez Globalfoundries : NVISION.pl

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy oficjalne info o 28 nm - produkcja ruszy w 2011 w zakładach GF. Więc jeżeli AMD cokolwiek nowego wypuści w tym roku, to będzie to 40 nm. Sam nie wiem już, czy tak zrobią, czy po prostu przeczekają na serii HD 5000 na 28 nm i nową architekturę.

 

28-nanometrowe Radeony produkowane będą przez Globalfoundries : NVISION.pl

 

Ale wcześniej będzie... [H]ard|OCP - ATI Prepping GPU Refresh for 2H 2010 odświeżenie całej serii HD5xxx. Oficjalnie się przyznali, także Q3 poprawiona teselacja i szybsza wydajność ? Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na błąd w interpretacji, bo on powiedział "We are ramping the ATI Radeon HD 5000 series now and look forward to refreshing the entire lineup in the second half of next year". Czy mówiąc w drugiej połowie następnego roku mógł mieć na myśli 2010? Nie znam kontekstu wypowiedzi, jak ktoś ma linka do całości, byłbym wdzięczny.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na błąd w interpretacji, bo on powiedział "We are ramping the ATI Radeon HD 5000 series now and look forward to refreshing the entire lineup in the second half of next year". Czy mówiąc w drugiej połowie następnego roku mógł mieć na myśli 2010? Nie znam kontekstu wypowiedzi, jak ktoś ma linka do całości, byłbym wdzięczny.

 

To wypowiedź z roku 2009 jak wypuścili serię HD5xxx.

 

AMD CEO Dirk Meyer revealed his company will introduce a refresh of the entire graphics card lineup in the second half of 2010.

Chief executive officer of Advanced Micro Devices said during a conference call with financial analysts that the company’s graphics division ATI was on-track to refresh its lineup of graphics cards in the second half of calendar 2010. The mystery, though, is with what the family of graphics processors will be renewed.

 

“We are ramping the ATI Radeon HD 5000 series now and look forward to refreshing the entire lineup in the second half of next year*,” said Dirk Meyer, chief executive officer of AMD, during quarterly conference call with financial analysts.

 

* Considering the fact that the call was dedicated to AMD’s financial results in the Q4 of fiscal 2009, the AMD executive referred to the second half of fiscal 2010 as to the “next year”, which is basically the second half of calendar 2010.

Edytowane przez KamraK85
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toś wyskoczył z "newsem"... Przecież od tego czasu ich plany mogły się z tysiąc razy zmienić. Ja myślałem, że to wypowiedź w związku z niedawnym ogłoszeniem wyników finansowych. Ta informacja w świetle obecnej aktywności konkurencji jest guzik warta.

 

PS: Coraz bardziej się przychylam do opinii moderatora, że nie ma o czym pisać póki co... bo snucie teorii na podstawie starych danych ni ma sensu.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toś wyskoczył z "newsem"... Przecież od tego czasu ich plany mogły się z tysiąc razy zmienić. Ja myślałem, że to wypowiedź w związku z niedawnym ogłoszeniem wyników finansowych. Ta informacja w świetle obecnej aktywności konkurencji jest guzik warta.

 

PS: Coraz bardziej się przychylam do opinii moderatora, że nie ma o czym pisać póki co... bo snucie teorii na podstawie starych danych ni ma sensu.

 

Bo wiadomość jest nowa tylko na każdym portalu co innego piszą i cytują słowa z innego czasu. Ktoś tu kręci :) Najnowsze info to że HD6/7 będzie w 28 nm w Q1 2011 tak podało oficjalnie AMD. A wcześniej podali odświeżenie całej linii HD5 lub SI w 40nm w H2 2010. Wszystko pasuje. Podobno na Computex 2010 może AMD poda jakieś bliższe info na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...