Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Sun also pointed out that UMC's development of 28nm gate-last high-k/metal-gate (HK/MG) technology has been progressing well, with plans to achieve IP pilot capabilities at the end of 2010. He added that the company has begun working with customers on planning and initial development of advanced 20nm technology since early this year.

 

Dołączona grafika

UMC CEO Shih-Wei Sun

Photo: Terry Ku, Digitimes, April 2010

Meanwhile UMC is talking to punters about buying in advanced 20nm technology. UMC will complete phase-three equipment installation at its 12-inch Fab 12A at the Southern Taiwan Science Park (STSP) in the third quarter.

 

Rival Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) has said it is set to complete fifth-phase expansion at its 12-inch Fab 12 at the Hsinchu Science Park (HSP), and fourth-phase at its 12-inch Fab 14 at the STSP by year-end 2010. It also announced plans to construct its third 12-inch fab.

 

Dołączona grafika

Socle chairman Song-Hwee Chia

Photo: Ingrid Lee, Digitimes, May 2010

Q: What is the challenge to Globalfoundries now, as well as Socle?

 

A: Globalfoundries' most immediate challenges are to complete our integration process, and to successfully execute on our process technology roadmap. Overall the integration is going well, but we still have more work to do. Fab 1 was the first fab to ramp production using 45nm, and with our strong relationship with AMD, we expect to first produce on 32/28nm well ahead of our peers.

Edytowane przez TomaszPaweł
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie kupie jak wyjdzie i będzie chłodniej, bo póki co wydajność 5870 mnie wystarcza, mam nadzieję że dołożą teslatory i ze 400 shaderów przydałby się proces 32nm ale to marzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zobaczymy co wymyślą. Przejście z 3000 na 4000 było niezwykle udane, a proces i architektura praktycznie bez zmian.

 

Pewnie jednak skupią się na głównie na teselacji żeby w benchmarkach nie odstawać, akurat będzie do 3DMarka 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z największym sentymentem wspominam 8800GTS640... na 8800GTS512 AOE3 mi nie chodziło...

 

Jak ostatnio odpaliłem AOE3 na Radziu, to i tak zwątpiłem jak fps spada podczas bitwy kilkuset jednostek...

 

AMD coś przebąkuje że nowe karty będą w okolicach grudnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A tak odbiegając od samej architeORT: ktury, to ciekawi mnie czy już w tych kartach dadzą HDMI 1.4 z pełną obsługą 3D, czy dopiero przy okazji tej nowej architeORT: ORT: ORT: ktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spodziewam czegoś wielkiego po tych kartach. Wyjdzie pewnie 6970 jako dwurdzeniowiec i 6950 która będzie o 10-15% szybsza od 5870. Tak żeby pobić najszybsze Fermi. Cena oczywiście będzie z kosmosu odpowiednio 2500 i 2000zł.

 

Do tego przewiduję spadek cen dziś sprzedawanych kart o 10-15%. Cios w Nvidie będzie mocny.

 

Ati zachowało by się dziwnie gdyby wypuściło coś co miało by konkurować z 5850 , 5830, 5770. Przecież te karty są krótko na rynku. Takie 5850 uciągnie wszystko i w cenie w okolicach 1000zł jest jednym sensownym wyborem. Ati brakuje kart w cenach między 500 a 1000zł. A spadek ceno 10-15% spowoduje że ludzie zaczną patrzyć w kierunku ATI w każdym zakresie cenowym. 5770 za około 450zł. 5830 za 700zł. 5850 za 900. 5870 za 1300zł. 6950 za 1800zł , 6970 za 2200zł.

Mam wrażenie że tak to będzie się kształtować w marcu, kwietniu 2011 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ati zachowało by się dziwnie gdyby wypuściło coś co miało by konkurować z 5850 , 5830, 5770. Przecież te karty są krótko na rynku. Takie 5850 uciągnie wszystko i w cenie w okolicach 1000zł...

 

Jakie krótko jak w październiku będzie rok?! Kiedyś nowe serie co pół roku wychodziły. O 48XX też mówiono że na długo wystarczy.

Ty sie nie martw, oni konkurencji sobie nie będą robić a co najwyżej zastąpią jedną serie drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, AMD chce wypuścić wpierw Southern Islands w 40 nm a potem Northern Islands w 28 nm. A sprawa nazewnictwa czy przynależności do danej serii nie ma tutaj większego znaczenia.

 

IMI: Myślę, że warto odnotować, że Southern Islands będzie większy od Evergreen, bo oba będą w 40 nm, a ten pierwszy będzie miał więcej tranzystorów. Na jednym waflu zmieści się więc mniej rdzeni (a AMD płaci TSMC chyba od wafla) a większa powierzchnia rdzenia i jego "skompilowanie" zmniejszy % ilość sprawnych rdzeni w waflu. To wszystko sprawi, że koszt produkcji Southern Islands będzie sporo wyższy niż Evergreen.

 

Ciekawi mnie ilość tranzystorów rdzenia tego Southern Islands, Fermi ma ich 3.2 mld a wydajność (pomijając teseslacje) nieznacznie wyższą od Evergreen, który ma tranzystorów 2.15 mld. AMD musi poprawić wydajność w DX11, więc lepszy teselator zje trochę tranzystorów, a w grach, które go nie potrzebują, nic nie przyspieszy. Zmiany w architekturze też zjedzą nieco tranzystorów (przez co prawdopodobnie wzrośnie ogólna wydajność architektury) ale już na dołożenie dużej liczby jednostek (jakichkolwiek) nie starczy miejsca.

 

Stąd wydaje mi się, że 40 nm Southern Islands będzie szybszy od HD 5870 oraz GF 480, ale raczej nie jakoś drastycznie, bo rdzeń nie może być zbyt duży / gorący. Cudów nie oczekuje od tej karty i myślę, że przełom nastąpi dopiero w 28 nm Northern Islands, który pojawi najwcześniej w Q3 lub Q4 2011.

 

 

Witam, racja cudow nie bedzie poniewaz dzisiejsze juz parametry jak i konstrukcja sa prawie optymalne jak i ich temperatura, wprowadzenie teselancji bylo wiekszym krokiem, ale zebym zobaczyc roznice miedzy karta ktora jest obecnie na rynku najwydajniejsza a karta ktora wyjdzie trzeba by skoczyc jakies 2 lata w przyszlosc, takiem punktem zwrotnym w kartach byla GTX 280 ktora zapoczatkowala nowa sile kart graficznych, obecnie posiadam karte ATI chociarz nie jestem ich zwolennikiem lecz zlozylem piekielna maszyne i karta ta byla jak najbardziej odpowiednia, poniewaz gram w ultra wysokiej rozdzielczosci potrzebowalem mocnej karty,posiadam Saphire 5970 Toxic karte, wydajnosc i szybkosc jest imponujaca jak i cena tej karty :) 4.400, jest naprawde cicha a nawet przy ociazeniu nie odczowalna jest jej glosnosc,mogla by wyjsc karta nowa z futurystycznym pomyslem ktora rewolucje by konkretna wprowadzila,licze ze tak bedzie jesli nie ATI to moze NVIDIA,liczy sie jakosc, wydajnosc, itp a nie znaczek na kartach chyba,w koncu oby dwie firmy dosladzaja nam przyjemnasc wieksza w graniu. pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się dowartościować, to pomyliłeś fora...

 

 

..tak jak piszesz, o niczym innym nie mysle,dowartosciowywanie to moje motto..:) jesli to kogos urazilo lub zakulo to absolutnie nie pilem w tym kierunku zeby sie tu czyms wychwalac,rozumie ze chodzi o podana cene jak i karte ktora napisalem ,pomyslalem ze moze kogos to zainteresuje co napisalem poniewaz jest to nie dla kazdego za pewne karta i co niektorzy beda moze zainteresowani tym jakie beda nastepne wersje takich kart itp, nie potrzebne chyba takie uwagi od razu,rozumie ze lepiej wiecej takich jasnosci jak cena i (troche) lepsze karty lepiej nie pisac, nie ma sprawy ,dobrze ze nie zrobilem tego bledu i nie napisalem calego zestawu jaki (moze) posiadam. pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać w skrócie (dużym) o co Ci właściwie chodzi? Bo tak czytam i nie potrafię się dopatrzeć sensu w tej wypowiedzi, może to dlatego że jestem mocno wczorajszy, ale mimo to inne posty jakoś potrafię zrozumieć bez problemu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...