Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

No ale na PCLab była wypowiedź kolesia z AMD wskazujaca ze to jednak SI - to jak to jest? Mają już 28 nm NI i kompletnie nową architekturę a SI w ogóle nie będzie?

 

EDYTA: Przeczytałem, według mnie to fake i będzie tak jak miało być - teraz SI w 40 nm a za rok NI w 28 nm.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...Considering TSMC's 40nm troubles, 32nm cancellation and 28nm delays, and sporadic competition from NVIDIA, many had feared that HD 6000 would only be a minor upgrade."

 

Bardzo realne niestety to jest. Ale jeśli tylko ceny nie będą większe od 5XXX to i tak więcej za tyle samo $ to zawsze jest sie z czego cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się tak zastanawiam, czy jest sens kupować teraz karte z serii 6xxx w 40nm, skoro na początku 2011 wyjdą w nowszej technologi 28nm i może bardziej ulepszone.

Edytowane przez cyrion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Skąd info, że 28nm na początku 2011? Ciekawe tylko czy Bart powalczy z GTX 460 bo jeśli to ma być tylko odświeżony 5830 to marnie to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się tak zastanawiam, czy jest sens kupować teraz karte z serii 6xxx w 40nm, skoro na początku 2011 wjdą w nowszej technologi 28nm i może bardziej ulepszone.

 

Czy jest sens kupować w 2011 28nm skoro pewnie w 2012 będą jeszcze szybsze karty... ;)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tak się zastanawiam jeszcze nad jedną rzeczą, bo chcę kupić Chłodzenie nowe Noctua NH-D14 i podgonić procka jeszcze bardziej (myślę że 4400/4500 na luzie stabilne uzyskam)

Albo kupić Quada 9550 i go podgonić na jakieś 4 ghz(ale gwarancji że dobra sztukę trafię nie mam)

Zawsze mogę teraz kupić chłodzenie a potem za pare miechów proca.

Co wedgług Was jest lepszym wyjściem?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tak się zastanawiam jeszcze nad jedną rzeczą, bo chcę kupić Chłodzenie nowe Noctua NH-D14 i podgonić procka jeszcze bardziej (myślę że 4400/4500 na luzie stabilne uzyskam)

Albo kupić Quada 9550 i go podgonić na jakieś 4 ghz(ale gwarancji że dobra sztukę trafię nie mam)

Zawsze mogę teraz kupić chłodzenie a potem za pare miechów proca.

Co wedgług Was jest lepszym wyjściem?

 

Kupic Chłodzenie procka wymienisz sobie później może prock ten troche stanieje lub będziesz miał czas na wyrwanie dobrej sztuki .

Co do samych kart w 28nm oj nie spodziewał bym sie ich wysypu tak na początku roku jak by się coś z tym ruszyło to nie prędzej niż kwiecień to by było i tak bardzo dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się tak zastanawiam, czy jest sens kupować teraz karte z serii 6xxx w 40nm, skoro na początku 2011 wyjdą w nowszej technologi 28nm i może bardziej ulepszone.

 

 

Skoro jesienia wypuszczaja odswierzona serie to Ja bym nie liczyl na calkiem nowa grafe wczesniej niz lato/jesien 2011

czekac mozna cale zycie na grafy AMD/ATI czy NViidie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesienia wypuszczaja odswierzona serie to Ja bym nie liczyl na calkiem nowa grafe wczesniej niz lato/jesien 2011

czekac mozna cale zycie na grafy AMD/ATI czy NViidie ;)

 

Nie jestem zapalonym graczem, to co mi szkodzi zaczekać z wymianą na serię kart w 28nm i mniejszym zużyciem prądu. Komputer nie tylko jest do gier ;) Zastanawia mnie tylko czy nowa seria ma mieć szynę 128bitową tylko w integrach? Bo następca 5770 czyli 6870 jest na 256bit. A to trochę dziwne bo myslałem że ta karta powinna być następcą 5870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź i tak skłaniam się bardziej ku chłodzeniu z podobnych powodów :-)

 

A co do nowych Radeonów, widać te powyżej HD 6870 mogą być serio rzeźnickie, ciekawe co będzie potrafił najwyższy model z jednym GPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zapalonym graczem, to co mi szkodzi zaczekać z wymianą na serię kart w 28nm i mniejszym zużyciem prądu. Komputer nie tylko jest do gier ;) Zastanawia mnie tylko czy nowa seria ma mieć szynę 128bitową tylko w integrach? Bo następca 5770 czyli 6870 jest na 256bit...

 

A skąd to wiesz?

BTW następcą 5770 raczej byłby 6770. A jak chcesz energooszczędne i nie do grania to już dziś świetna jest 5450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd to wiesz?

BTW następcą 5770 raczej byłby 6770. A jak chcesz energooszczędne i nie do grania to już dziś świetna jest 5450.

 

Jak to skąd ze strony głównej PUREPC ;) czy tylko ja czytam strone główną purepc zanim wejde na forum? Dlatego zapytałem czy następca 5770 czyli 6770(a wczesniej było 6870) ma mieć 256bit. Jak widać to nie było zamysłem robienia ludzi w kulki, tylko zwykła pomyłka w nazwenictwie w tym że newsie.

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/karty_graficzne/pierwsze_zdjecia_radeona_hd_6770_nastepcy_hd_5770

Edytowane przez cyrion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...