Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

A o teselacji coś wiadomo? Bo głównie nad tym mieli popracować.

 

Nic nie wiadomo. A tamta specyfikacja jest fałszywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A te karty nie miały mieć już czasem tych nowych shaderów? Cztery średnio-słożone zamiast czterech prostych i jednego bardzo złożonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że nie ma na co czekać, ale nie dlatego że HD6 będą nie warte uwagi ale dlatego że ceny serii HD5 nie spadną. HD6 będą droższe, HD5 będą nadal kosztowały tyle samo. Jak nie ma konkurencji to po co obniżać cenę? NV jeszcze nie uzupełniła nieudanej serii 400, jedynie GTX 460 może jako tako powalczyć, reszta się nie liczy. Ale jak tu walczyć jedną kartą?

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu ? Patrz analogicznie na serie 5xxx . 5770 jest wydajniejszy od 4850 i ma wydajnosc niemal identyczna do 4870.

 

Seria 4XXX nigdy high endem nie była. Po prostu ATI nie miało karty w najwyższym segmencie. Oczywiście pomijając dwurdzeniową 4870X2 to był mocny mainstream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garść plotek

ceny

http://www.3dcenter.org/news/2010-09-20

Radeon HD 6990 ~ 570 Euro

Radeon HD 6970 ~ 430 Euro

Radeon HD 6950 ~ 340 Euro

Radeon HD 6870 ~ 230 Euro

Radeon HD 6850 ~ 190 Euro

 

specyfikacja:

HD6750 : Barts Pro = 32ROPs, 56TMUs, 280 4D-Shaders, 256Bit memory bus

HD6770: Barts XT = 32ROPs, 64TMUs, 320 4D-Shaders, 256Bit memory bus

 

HD6850: Cayman Pro = 32ROPs, 112TMUs, 440 4D-Shaders, 256Bit memory bus

HD 6870: Cayman XT = 32ROPs, 120TMUs, 480 4D-Shaders, 256Bit memory bus

 

HD 6970: 2x Barts XT =64ROPs, 128TMUs, 640 4D-Shaders, 2x, 256Bit memory bus

HD 6990: 2x Cayman XT = 64ROPs, 240TMUs, 960 4D-Shaders, 2x, 256Bit memory bus

 

ile jest w tym prawdy ......... przekonamy się za kilka tygodni :))

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6870 to może być moja kolejna karta, za 230 euro byłaby rewelacją, nvidia chyba wypadła z wyścigu oni brną w CUDA, a ja tam obliczeń kartą nie wykonuje tylko gram i fajnie by było aby jeszcze w miarę cicho podczas tej gry było, a 5870 czy gtx480 mi tego nie zapewnił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolicz sobie do tego:

podatek od nowości + wyższa stawka vat od nowego roku + brak konkurencji + sezon zakupów świątecznych = 2k zł jak nie lepiej.

 

P.S.

nowe radki będą brały więcej W niż "stara" seria 5xxx ale mniej niż GTX-y

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki AMD tego oficjalnie nie potwierdzi, to ja w to nie uwierzę - projektowanie karty to nie fiku miku, to ciężka praca armii ludzi i jakoś trudno mi uwierzyć, że prace projektowe na SI zostały ukończone, lecz panowie w AMD stwierdzili że oleją gotowy projekt i przeprojektują NI do 40 nm. Swoją drogą skoro SI miało wejść na rynek przed NI, to skąd nagle AMD ma gotowy projekt NI i to wszystko działa już w 40 nm i za miesiąc będzie w sklepie?

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że AMD chciało wmanewrować NVIDIA. Teraz w sumie to i tak bez różnicy, bo NV przestaje traktować GPU dla graczy priorytetowo. Swoją drogą to jest jakiś horror - bez konkurencji ceny kart będą absurdalne. Pomyśleć że jedna nieudana seria i NV wycofuje się z walki o klienta. Jak ATI tak by działało, to już by nie istnieli.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat to nie fake bo juz od dawna wiadomo ze to nie będzie Southern Island tylko Northern Island w 40nm. To będzie całkiem nowa architektura

 

żebyś się nie zdziwił architektura ma swoje wymagania procesu technologicznego i nie będzie to Northern Island , ciekawe skąd takie info masz że to całkowicie nowa architektura.

Pierwsze pokażą się Southern Islands i bardzo dobrze w końcu przebudowane jednostki SP w blokach choć nadal 4x1 to i tak lepiej niż 5x1 poprzednio, bo z wykorzystaniem w pełni takich jednostek to ciężko było.Nowa architektura co całkiem inne podejście do SP a tego nie zobaczysz w tym roku.

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że AMD chciało wmanewrować NVIDIA. Teraz w sumie to i tak bez różnicy, bo NV przestaje traktować GPU dla graczy priorytetowo. Swoją drogą to jest jakiś horror - bez konkurencji ceny kart będą absurdalne. Pomyśleć że jedna nieudana seria i NV wycofuje się z walki o klienta. Jak ATI tak by działało, to już by nie istnieli.

 

to nie oznacz że nie będzie zaciętej konkurencji, z tego pieniądze też są tylko szukają innych dochodów i rynków. Jak by nie traktowali rynku GPU poważnie to nie zobaczysz na początku roku przebudowanej architektury i następnych kart, ale tak nie jest.

 

Remember, CES is coming up.

 

Nikt nie odrzuca rynku gdzie zyski są w milionach tylko się rozwija.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że AMD chciało wmanewrować NVIDIA. Teraz w sumie to i tak bez różnicy, bo NV przestaje traktować GPU dla graczy priorytetowo. Swoją drogą to jest jakiś horror - bez konkurencji ceny kart będą absurdalne. Pomyśleć że jedna nieudana seria i NV wycofuje się z walki o klienta. Jak ATI tak by działało, to już by nie istnieli.

 

Przecież NV nie rezygnuje całkowicie z kart dla graczy, tylko skupia się na rozwiązaniach profesjonalnych. Nie wiem dlaczego zaraz wszyscy wietrzę upadek zielonych i koniec dżiforsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ci w kółko powtarzają to samo. Już to widzę jak NV zrezygnuje z rynku gier, jak do dziś w każdej prawie grze widnieje logo tej firmy. Tak jak ktoś napisał Nvidia bardziej skupi się na projektowaniu układów dla profesjonalistów, ale tak naprawdę największy zysk mają z rynku gier. Także myślę, że konkurencja będzie nadal i oby tak było, bo to lepiej dla obu stron. Ciekawe jak sobie policzą u nas za 6770 i jak to wpłynie na ceny serii 5xxx. Wydajność zapowiada się całkiem przyzwoicie i jeśli cena będzie na poziomie 5850, bądź nawet niższa to Nvidia może mieć sporą konkurencje na rynku mid-end.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...