Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to? 6870 konkuruje z gtx460? Popatrzcie na testy. W niektórych grach daje radę gtx470. Jeśli patrzyć, że gtx470 jest 200zł droższy, kiedy 6870 jest dopiero po premierze to AMD może szału nie zrobiło, ale wydało nowy dobry produkt w dobrej cenie (która zapewne będzie schodzić w dół). Krótko mówiąc dobrze pocisnęli po Nvidii i GTX 460. Oczekuję teraz zniżek na te 2 radki i wydania Cayman'ów. Jeśli HD6870 dorównuje w niektórych momentach HD5870 to HD69xx myślę, że ostro dadzą popalić GTX 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już za mniej niż 700zł 6850 od Gigabyte :D

 

Gigabyte Radeon HD6850 1024MB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI [GV-R685D5-1GD-B] - 699zł : Esc.pl

 

czyli jak na razie o 20zł taniej niż Gigabyte Gtx460 1gb

 

 

oj ceny będą się zmieniać jak w kalejdoskopie :banana:

 

 

pozwoliłem sobie dodać link sklepu esc, ponieważ w zestawach też są linku do tego sklepu, więc pewnie esc ma pozwolenie :D

Edytowane przez Ardianz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już za mniej niż 700zł 6850 od Gigabyte :D

 

Gigabyte Radeon HD6850 1024MB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI [GV-R685D5-1GD-B] - 699zł : Esc.pl

 

czyli jak na razie o 20zł taniej niż Gigabyte Gtx460 1gb

 

 

oj ceny będą się zmieniać jak w kalejdoskopie :banana:

 

 

pozwoliłem sobie dodać link sklepu esc, ponieważ w zestawach też są linku do tego sklepu, więc pewnie esc ma pozwolenie :D

 

A z czego tu sie cieszyc? moja evga z przesylka wyszla o 100 mniej, a bez krecenia ma takie same wyniki (763 vs 675 pokazywane w testach) wiec gdzie ten szal :)

Zeby nie bylo, spokojna glowa - kupuje 6850 za jakis miesac jak trzeci monitor dojdzie :) Lubie Nvidie, kocham EVGA...ale potrzebuje do pracy 3 monitorow a i zagrac bylo by fajnie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zalatuje ''fejkiem''

 

W wiekszosci testow OC przy napieciu 1.5 daje ledwo rade zrobic 1100MHz i to nie do konca stabilnie.

 

 

b.t.w

 

Niech ktos zarzuci wrozbe na temat nastepcy 5870 bo to moj target jest

a nie te badziewie dla klasy robotniczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiar ten sam

 

ilość tranzystorów mniejsza to zegary wyższe żeby to zrekompensować

 

pobór niewiele mniejszy/wcale  przy mniejszej ilości tranzystorów (częściowo wina zegarów)

 

Tak więc proszę bez bajek ;)

 

Z wymiarem sie "troche" zapedzilem, bo zmniejszyli jedynie rozmiar rdzenia ;) ale reszta chyba na plus... 6870 pobiera w stresie 2w wiecej od 5850, a jednak wynik w takim vantage rosnie o tysiaka ;)

 

 

ilość tranzystorów mniejsza to zegary wyższe żeby to zrekompensować

to ilosc tranzystorow wplywa na wydajnosc? ;)

Jak na moje niezle to prognozuje na przyszlosc, ale czas pokaze ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego tu sie cieszyc? moja evga z przesylka wyszla o 100 mniej, a bez krecenia ma takie same wyniki (763 vs 675 pokazywane w testach) wiec gdzie ten szal :)

Zeby nie bylo, spokojna glowa - kupuje 6850 za jakis miesac jak trzeci monitor dojdzie :) Lubie Nvidie, kocham EVGA...ale potrzebuje do pracy 3 monitorow a i zagrac bylo by fajnie :>

 

tylko twoja ma szynę 192bit, no i 768mb, własnie kupiłem 24 fullhd i każdy mb się przyda, ale fakt po oc niezłe są te 460 (tylko gorzej z min fps)

 

nawet do starych gier z modami Oblivion + Pahncrd's Oblivion Enhanced Edition RC2, Half Life 2 + Cinematic Mod 10 wymagany jest 1gb vram, a co dopiero do gier wydanych w najbliższej przyszłości :/

 

 

kupię albo gtx460 1gb albo 6850 zależy o ile Nvidia będzie tańsza :D

Edytowane przez Ardianz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall:

Z jednej karty mozna wykorzystac 4 monitory jak narazie, w tym dwa muszą byc podpięte do DP (natywnie lub poprzez adapter aktywny), w dodatku jeden port DVI to single link wiec wlasciele 30" i nietypowych 23-24" (2048x1152) bedą musieli dokupic aktywne adaptery DP dual link

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalatuje ''fejkiem''

 

W wiekszosci testow OC przy napieciu 1.5 daje ledwo rade zrobic 1100MHz i to nie do konca stabilnie.

 

 

b.t.w

 

Niech ktos zarzuci wrozbe na temat nastepcy 5870 bo to moj target jest

a nie te badziewie dla klasy robotniczej ;)

 

oc robione przy 5*C w pomieszczeniu. także może i dało radę tyle pocisnąć. ;)

 

najprawdopodobniejszą opcją jest +50% do wydajnośći. ogółem to to co pokazałą seria 68xx to jest 2/3 tego co niby ma być w caymanach

 

Są już na Pclab'ie, benchmark'u i ogólnie to wszędzie, tylko nie u nas.

a test gtx 460 był? tak podpytam przy okazji.

 

a i jeszcze jedno tak totalnie poboczem. wielki plus dla esc że walczy o klienta że nawet u nas, w dniu premiery, mamy sprzęt gotowy do kupna. o ile mnie pamięć niemyli to nawet hd5k tak nie miały. a reszta kraju oczywiście śpi...

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proszę ceny GTX 460 już lecą w dól co było do przewidzenia. Konkurencja jest i o to chodziło. Szkoda, że nie poczekałem troszkę z zakupem, ale mówi się trudno. Czekam na testy tych 6850.

tylko w tym problem ze nvidia obnizając ceny strzela sobie w stope. Dlaczego ??? bo amd ma dużo mniejsze chipy w szóstkach i o połowe mniej tranzystorów. Wyprodukowanie jednego chipa HD6850 jest nieporównywalnie tansze od wyprodukowania chipa gtx460. Do tego mozna by doliczyc lepszy uzysk u amd który od początku miało i nvidia dalej ich nie dogoniłą w tej kwestii. Wiec chyba moge smiało powiedzieć ze nvidia jest na przegranej pozycji w wojnie cenowej , no chyba ze będzie dokładać.

 

 

Druga sprawa to fizyka. wielu tutaj pisze ze jest nadal mniej wydajna niż w geforcach. Ale uwieżcie mi w grach z dx11 gracz nawet tego nie odczuje. nowe szóstki radzą sobie tak samo jak gtxy w tesselacji , zarżnąć je mogą tylko prostokąty o wielkosci 1 piksela. Z tym ze gtxy dalej to liczą a szóstki dają sobie z tym spokój bo i tak jest to niewidoczne.

Edytowane przez pawel199224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w tym problem ze nvidia obnizając ceny strzela sobie w stope. Dlaczego ??? bo amd ma dużo mniejsze chipy w szóstkach i o połowe mniej tranzystorów. Wyprodukowanie jednego chipa HD6850 jest nieporównywalnie tansze od wyprodukowania chipa gtx460. Do tego mozna by doliczyc lepszy uzysk u amd który od początku miało i nvidia dalej ich nie dogoniłą w tej kwestii. Wiec chyba moge smiało powiedzieć ze nvidia jest na przegranej pozycji w wojnie cenowej , no chyba ze będzie dokładać.

 

 

Druga sprawa to fizyka. wielu tutaj pisze ze jest nadal mniej wydajna niż w geforcach. Ale uwieżcie mi w grach z dx11 gracz nawet tego nie odczuje. nowe szóstki radzą sobie tak samo jak gtxy w tesselacji , zarżnąć je mogą tylko prostokąty o wielkosci 1 piksela. Z tym ze gtxy dalej to liczą a szóstki dają sobie z tym spokój bo i tak jest to niewidoczne.

 

Masz jakies aktualne dane o obecnym uzysku jednej i drugiej firmy?

 

Wszyscy rzucaja sie na ten rozmiar rdzenia, ale zobaczcie PCB 460 jest mniejsze, dodatkowo wydaje sie, ze ilosc elementow i skomplikowanie PCB Radeonow jest wieksze niz w kartach Nvidii, a przeciez na cena karty to nie sam chipset.

Moze byc tak, ze chipset Nvidie wiecej kosztuje, ale juz cala karta wychodzi podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies aktualne dane o obecnym uzysku jednej i drugiej firmy?

 

Wszyscy rzucaja sie na ten rozmiar rdzenia, ale zobaczcie PCB 460 jest mniejsze, dodatkowo wydaje sie, ze ilosc elementow i skomplikowanie PCB Radeonow jest wieksze niz w kartach Nvidii, a przeciez na cena karty to nie sam chipset.

Moze byc tak, ze chipset Nvidie wiecej kosztuje, ale juz cala karta wychodzi podobnie.

 

 

troche prawdy w tym jest ale chipy są obecnie najdroższe w produkcji kart. Wiadomo tez ze PCB będzie kompatybilne wstecz czyli ze HD6xx pasuje np do PCB HD5850 . Dlatego mogą wykorzystać to co maja na magazynach producenci i oni sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w emarkecie szatańska promocja 666zł za 6850 od Gigusia

 

 

szkoda tylko, że jak w sklepach są okrojone wersje 960 zamiast 1120 (jak w testach) to wydajność 6850 do gtx460 jest jeszcze bardziej zbliżona niż wcześniej :/

 

jednak gtx460 1gb od Gigusia jeszcze tańszy o 20zł

Edytowane przez Ardianz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat o radkach 6000 został zamknięty a nowego o 6950/70 nie chce mi się zakładać to pozwoliłem sobie tu wrzucić fotki

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Trzeba było spojrzeć, czy przypadkiem nie było reakcji na twoją pmkę a nie offtopować w zbiorczym 'osiemsetek'.

Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh chętnie przyjme nową grzałkę do swego kompa, sekcja zasilania prezentuje sie zacnie, aczkolwiek i tak najładniejsza jest w moim bloodrage, ciekawe jak będzie sie sprawować w bionic bo nvidia ostro pocięła swój nowy chip pod tym wzgledem, z drugiej strony wcale mi na tm nie zalezy, to gry mają pomykac a nie jakie głupie szukanie nie wiadomo czego

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...