Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

http://forums.overclockers.co.uk/showpost.php?p=17999128&postcount=376

"I can confirm the German results are fake.

Well, my 6970 from Sapphire arrived.

They've specifically gave a download exclusively to the latest drivers which truly unlock the performance, and it's beating a stock 580 in Heaven, albeit the max FPS is a little lower."

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bankowo w kilku pozycjach Radek 6970 zblizy sie do GTX580 , w benchu Unigine Heaven 2.1 z wykozystaniem Tesaelacji Normal

wynik ma byc porownywalny z GTX580 w Teselacji ustawionej na Extreme dostaje baty , tyle pisza zoltki z Taiwanu .

 

Jezeli za taka karte chcieli by tylko 275 Euro , to bez jaj ludzie beda sie bic pod sklepami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, w takie ceny to nie uwierzę póki nie zobacze. Te które podał Gkar są najbardziej realne moim zdaniem i do tego bardzo przystępne.

 

Po fotach widać że pcb raczej identyczne więc pewnie będzie jeden wspólny bloczek pasował dla obu modeli.

 

EDIT

http://www.overclockers.co.uk/productlist.php?groupid=701&catid=56&subid=1752

I wszystko jasne, towar dostępny.

6970 - Core: 880MHz, Memory: 2048MB 5500MHz GDDR5, Stream Processors: 1536,

6950 - Core: 800MHz, Memory: 2048MB 5000MHz GDDR5, Stream Processors: 1408

 

Ceny niskie (poza Saphire!) więc pewnie nie będzie oszałamiającej wydajności i część przecieków się potwierdzi.

 

Stawiam że ceny 6870 spadną teraz skoro 6950 tak blisko będzie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że tak powiem szału nie ma i zmieniając swoją lekko podkręconą 480 (gpu820mhz) na topowy model ati 6970 nie zrobiłbym nic dobrego wydajność ta sama czasem niższa czasem wyższa, fermi w nowej odsłonie daje radę co widać słychać i czuć, z drugiej strony za 1300zł bo tak przeliczyłem cenę his HD6970 można brać coś pomiędzy 570 a 580 na i sporo ramu ma a to w gta4 przyda się zapewne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza recka od naszych wschodnich sąsiadów.

Po przerzuceniu na testy i obejrzeniu pierwszych wykresów miałem już ochotę zamknąć tę reckę na szczęście dalej już się postarali bardziej :-P

Miejmy nadzieje, że skoro nie ma jednak wielkiej rewolucji wydajności spadną ceny mainstream (6850 6870) :D Jednak znając nasz rynek pozostanie nam jedynie -> :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie wiem czy płakać czy robić dobrą minę do złej gry.

Nie spodziewałem się cudów ale jak na razie 6970 to tak po testach widać że sama nie wie gdzie jej miejsce i jest nie stabilna raz za 570 a czasem przed 580 a czasami dramat poniżej godności

wina na pewno sterowników lecz nasuwa się pytanie kiedy to się skończy? Od kiedy pamiętam zawsze będzie lepiej tylko dlaczego kosztem naszym? Może za kilka miesięcy jak poprawią stery karta ustabilizuje się i znajdzie swoje miejsce.

Ale nasuwa się pytanie czy warto? zapłacić tyle co za gtx 570? który zna swoje miejsce i nie musi czekać na lepsze jutro a do tego psyhix dla niektórych wada dla innych zaleta oraz kulturą pracy przewyższa 6970.

Myślałem ze szybko i bez bicia będę wiedział co kupić lecz pomimo wielkich nadziei odczuwam mały nie smak lecz sentyment do kart Ati pozostał.

Na pewno na dzień dzisiejszy lepszym wyborem jest 570 ale...zawsze pozostaje przecież ukryta moc 6970 w dopracowanych sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale ja się rozczarowałem wynikami. Ale i tak odbieram to pozytywnie bo to jest gwóźdź do trumny aby zmeinić obóz ;) w moim przypadku. W bajki o sterownikach to raczej nie wierzcie, 5870 do tej pory się nie doczekało porządnych sterów, no może 10.12 w końcu są dobre, ale po jakim czasie ? po roku od premiery, jak wychodzi kolejna generacja. Litości.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale ja się rozczarowałem wynikami. Ale i tak odbieram to pozytywnie bo to jest gwóźdź do trumny aby zmeinić obóz ;) w moim przypadku. W bajki o sterownikach to raczej nie wierzcie, 5870 do tej pory się nie doczekało porządnych sterów, no może 10.12 w końcu są dobre, ale po jakim czasie ? po roku od premiery, jak wychodzi kolejna generacja. Litości.

 

Dokładnie o tym mówię a do tego dziwnie słabe wyniki w 4 grach.

Lost planet2, Dirt2,Battleforge, - tu to dramaturgia i innych jak badcommpany 2 szkoda bo widać wiele od 58xx nie różni się tam gdzie starszy brat poległ tam i nowe dziecko Ati też.

Myślę że karta ma potencjał bo widać w metro czy crysis grach bardzo wymagających jest zaraz za 580 ale tuż za rogiem dosłownie daje [gluteus maximus] jak tania rosjanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę największy bonus wynikający z nowej architektury AMD to 2 GB ramu dzięki czemu są naprawde mocni w 2560x1600.

 

BTW widziałem spekulacje , że będzie jeszcze tańsza wersja 6950 1 GB to mogłaby być jeszcze bardziej interesująca karta w relacji cena jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcony gtx 470 może powalczyć z 6950, kręcony gtx 570 jest wyrażnie szybszy od 6970. tu i tu ceny porównywalne.

 

 

Jak ktoś nie szuka wydajności za wszelką cenę to używany gtx 470 wydaje się nadal bardzo atrakcyjny ;)

 

 

Jak ktoś ma wyższe fundusze to trzeba czaić się na obnizki cen gtx 570 ;)

 

Nowe radki w sugerowanych cenach to nic specjalnego. Tragedii oczywiście nie ma- gnioty to nie są, a amd sobie podwaliny pod nową architekturę robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A GTXa 570 można mieć już od ~1300 zł...

 

Techplanet

ESC

 

Ogólnie GTX 570 rządzi - tańszy niż HD6970, podobny pobór mocy, podobna głośność... GTX 470 miał ciężko z Radeonami ze względu na prądożerność i hałas (przynajmniej na forach :wink: ), teraz jedynym argumentem będzie odpowiednia cena :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ich posrało...

Nieźle, kupować tą kartę w tej cenie?

Trzeba na prawdę mieć problemy z głową to już lepiej do 580ki dołożyć :)

 

Zastanawiam się poważnie nad kupnem GTX 570 (chyba że ceny 6970 spadną szybkodo poziomu 1300 zł)

Zastanawia mnie czy zasilacz mi wytrzyma na luzie, 570 ciągnie więcej niż 4890?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział już ktoś 6970 w sprzedaży?

 

Komputronik ale ceny K.O.S.M.O.S :lol2:

 

Chyba ich posrało...

Nieźle, kupować tą kartę w tej cenie?

Trzeba na prawdę mieć problemy z głową to już lepiej do 580ki dołożyć :)

 

Zastanawiam się poważnie nad kupnem GTX 570 (chyba że ceny 6970 spadną szybkodo poziomu 1300 zł)

Zastanawia mnie czy zasilacz mi wytrzyma na luzie, 570 ciągnie więcej niż 4890?

 

Zasilacz ma 440W na 12V to duzo i nie duzo :-P

Ja bym wymienil na mocniejszy ale tez moze chodzic chociaz o OC to zapomnij.

 

PS. moj z konfigu ma 500W na 12V i to juz u mnie jest na STYK :-P

Edytowane przez iKingPin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik ale ceny K.O.S.M.O.S :lol2:

 

 

Zasilacz ma 440W na 12V to duzo i nie duzo :-P

Ja bym wymienil na mocniejszy ale tez moze chodzic chociaz o OC to zapomnij.

 

PS. moj z konfigu ma 500W na 12V i to juz jest u mnie na STYK :-P

 

Z tym komputronikiem to niezły żart czy oni są normalni? ponad 1700zł gdzie 570 poniżej 1300 Edytowane przez ememiks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...