Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem już po zabiegu zamiany 6950@6970 która udała się w 100% bez boleśnie i bez żadnych powikłań.

Karta His spisała się na medal sama operacja trwała dosłownie minute.

 

 

Kurcze nie wiem czy kupowac - jeden koles na komputroniku pisze ze mu sie nie zmodowal taki his. Ale byc moze sciemnia cos klient. Jak narazie to najtansza karta.

Edytowane przez Korkodyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten komentarz bez uzasadnienia co nie tak poszło albo fani nvidi działają;)

Ja użyłem gotowego pliku.bat z paczki mod z techpowerup.

Jak chciałem wgrać po przez atiwinflash to był błąd że nie może zapisać ale wystarczyło przed tym wpisać na odblokowanie.

W tym pliku.bat było już wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD niezlego gola sobie strzelilo z tymi kartami - a moze celowe dzialanie?

 

juz nie raz tak robili był swgo czasu his1800gto i tez w 100% wszystkie karty sie modowały sam miałem takiego sekcja zasilania była jak w wersji xt do tego miał jakies pamieci hynixa krecił sie bosko jedna lepszych kart jakie miałem w zyciu, tez chyba było to celowe działanie ale jak widac ati to przetrwało choc moze nie do końca bo teraz to amd ;), moze to poczatek upadku czerwonego giganta, oby nie bo czekam na nowego netbooka z buldożerem, jak dla mnie celowy ruch kto ma kase kupi 6970 kto nie ma kasy a ma troche umiejętności zapoda sobie 6950 zmoduje i czym nvidia odpowie cenowo na tak zmodowana kartę, hehe niczym :]

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem czy kupowac - jeden koles na komputroniku pisze ze mu sie nie zmodowal taki his. Ale byc moze sciemnia cos klient. Jak narazie to najtansza karta.

 

 

Nie Kupuj

 

poczekaj do konca 2011 roku

ponoc warto czekac ;)

 

najlepiej poczekaj do konca 2012 i kupisz Radka 6970 za 200zl ;)

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez widzialem ten komentarz ;) ale kupilem i karta sie zmodowala, ale byly male problemy, mianowicie chodzi dobrze tylko z biosem od asusa 6970, z innymi biosami byly jakies dziwne przycinki jakby powertune dzialal ciagle :/ nawet z biosami od 6950 (jedynie z odblokowanymi shaderami) tez byly problemy.

dla pewnosci czy wszystko z karta ok porownalem wyniki z moim prockiem z i kartami 6970 i sa takie same ;) furmark bez problemow ale gdy temp zaczyna przekraczac 90stopni wlacza sie niezla suszarka i tak jak spada ponizej 90 robi sie ciszej i pozniej znow sie wlacza gdy znow sie podnosi ;d

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD niezlego gola sobie strzelilo z tymi kartami - a moze celowe dzialanie?

 

Ciekawy zbieg okolicznosci , ze takie przypadki AMD sie zdazaja jak nie sa w stanie zdobyc pozycji najwydajniejszej karty/procka na rynku ;)

Jakos radeony 58x0 sie nie modowaly jak AMD kosil nvidie jak chcial, 6850 tez sie na 6870 nie moduje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzialanie musi byc celowe bo nikt o zdrowym umysle nie strzelaby sobie gola do wlasnej bramki.

To nie jest loteria czy sie odblokuje, czy nie - kazda daje rade i blokada jest tylko softowa - jak nie jest sie numerem 1 to zrobic cos trzeba ,zeby karty sie sprzedawaly - marketing maja swietny, szkoda,ze fachowcow kiepskich :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koszt produkcji jest wystarczająco niski to i tak robią dobrą kase na 6950. Zresztą nie jest to pewnie jakiś kosmiczny % ludzi którzy zamiast 6970 kupią 6950 bo większość userów nie o tym bladego pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W takiej Polsce wszyscy się cwanią i jak da się zrobić coś z niczego, to na pewno z tego skorzystają, co moim zdaniem jest naszą super cechą. Gdzie indziej bardziej kumaci też się na to zdecydują, ale przeciętny hamburger (a przy tym ile oni kupią tych kart, taka Polska to kropla w morzu) będzie wolał dopłacić te pare dolarów i "nie babrać się w przeróbki" i mieć wypas w standardzie. A dobra prasa i darmowa reklama AMD zostaje.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma dedykowanych bloków wodnych jak są. EK i Koolance są do kupienia.

 

To teraz nie wiadomo czy warto kupować, czy przy okazji zmian będzie jeszcze coś na +

A jak już ktoś kupił blok do WC a potem się okaże kiedyś przy odsprzedaży że pasuje tylko do wąskiej partii kart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KKND ! dobrze myslisz.

Gdybył bym producentem robił bym tak :

 

Texasa władował do 6950 a Voltera zostawił w 6970 ( przeciez drozsza karta i lepsze osiagi )

 

Władowanie biosu z komendami dla I2C voltera w przypadku gdzie chip jest Texasa = brak napiecia na GPU... łoops wtedy macie pozamiatane ( GW nie uznana ) wiec pozostaje jedynie karta na PCI i wgranie starego biosu..

 

Rozwiazanie : mod biosu od 6970 z rozkazami I2C z 6950 ( texas) .... i tyle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor - zapominasz ze na 6950/70 jest dual bios - wiec nie trzeba karty na pci - pstyczek elektryczek i karta wstaje

 

Raptor teraz jeszcze jest ale nie wiadomo czy w nowym pcb w ramach oszczedności się ten pstryczek ostanie, generalnie jak bym miał kupować coś na 69xx to brałbym teraz dobra sekcja + programowalne sterownia zasilaniem, później nie wiadomo co tam za łajno wsadzą, zapewne będą oszczędności aby znowu nvidię cenowo wykańczać

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie czytałem o tym, ale ponoć ten kontroler Texas Instruments mimo, że jest tańszy, to jest lepszy. Dla tego nie wiem czemu zakładacie, że karta w nowej rewizji będzie w jakikolwiek sposób gorsza, czy że w HD6970 powinni zostać przy Volterze. To czy zostawią możliwość odblokowania, to już inna sprawa i mam nadzieję, że zostanie jak jest.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

His hd6950 po modowaniu w 2d jest w miarę cichy z metra od kompa nic nie słychać obroty wentylatora 30 %, ja w msi afterburner ustawilem w idle obroty na 20% i temp. mam 45 stopni. W 3d nie jest już tak różowo temp. dochodzą do 85-90 stopni obroty wskakują na 50-70% a to już jest głośno mała suszarka.

Karta jest długa ledwo mi sie zmieściła w budzie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Poprzednio miałem gtx470 i skok klatek w grach znaczący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już miałem zamawiać więc teraz chyba warto poczekać. Do 1920x1080 i w dół nie powinno to w ogóle rzutować na wydajność. 1GB w większości do AAx8 wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa marka ma dość ciekawe ceny:

VERTEX Radeon HD6970 2048MB DDR5/256b D/H/DP PCIE 1330zł

VERTEX Radeon HD6950 2048MB DDR5/256b D/H/DP PCIE 1050zł

lub w okolicy tych cen. Więc moze być nieźle. Szkoda ze są głośne (jak każde z referencyjnym chłodzeniem), trzeba czekać na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...