Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,panie i panowie czy na 6950 uda się założyć AC TwinTurbo

 

Arctic Cooling

 

w opisie jak byk:

Masa: 350 g

Kompatybilność: ATI Radeon (HD 4890, 4870, 4850, 4830 HD 3870, 3850, HD 2600, 2400, X1950, X1900, X1800, X1650, X1600, X1550, X1300 series) nVIDIA GeForce (9800GTX+, 9800GTX, 9800GT GTS250, 9600GT, 8800GTS(G92), 8800GT, 8600, 8500, 8400, 7950GT, 7900, 7800, 7600, 7300, 6800, 6600 series)

być może po modyfikacji...?

w efekcie --> tracisz gwarę i ew. jeżeli masz "drewniane rece" to niszczysz grafę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszedł do mnie Szafir 6950 - bezproblemowo zamieniłem go w 6970. Zaskoczyły mnie temperatury - ok 85-90 stopni C pod pełnym obciążeniem. Czy ktoś z Was wodował już bestyjkę? Na co trzeba uważać/ co schładzać dodatkowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszedł do mnie Szafir 6950 - bezproblemowo zamieniłem go w 6970. Zaskoczyły mnie temperatury - ok 85-90 stopni C pod pełnym obciążeniem. Czy ktoś z Was wodował już bestyjkę? Na co trzeba uważać/ co schładzać dodatkowo?

 

 

Temperatury takie same jak u mnie 90 stopni w crysis średnio 86 w idle 48 obudowa htpc to się bardzo nie dziwie karty jeszcze nie modowałem bo podejrzewam że mi jeszcze bardziej wzrosną,dla przykładu 8800gts miała max 86 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz Full Cover to wszystko co trzeba będzie schłodzone.

 

To akurat nieopłacalna inwestycja. Mam już D-Teka FUZION GTX. Pamiątki, sekcję zasilana i resztę chipów schłodzę tym: Cooling.pl : Arctic Cooling VR Heatsink 1 - ATI 6000/5000/4000 [AC111] - 19.90PLN + dwie niskoobrotowe dziewięćdziesiątki wiejące na całą powierzchnię karciochy. Powinno starczyć. Przy ściąganiu stockowego coolera występują jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam pewne problemy z modem do 6970. Opiszę:

Karta Gigabyte 6950, totalny referent. Przełącznik na 1.

Opaliłem Atiwinflasha, zapisałem stary bios, wybrałem nowy do 6970, programuje, cannot erase rom, ok to z linii komend atiwinflash -unlockrom 0. Proces flashowania rozpoczęty nagle PYK i reset kompa (operacja nie dobiegła do końca). Karta wstała normalnie jako 6950. Próbowałem operację powtarzać, teraz za każdym razem widzę ,,cannot erase rom". Flashowanie z cmd line nie przynosi żadnego efektu (program nie wykonuje flasha).

 

Jakieś pomocne sugestie poprosze? :-)

Edytowane przez boskilysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh mam problem, podczas oglądania filmu obciąża mi radka, wskakują zegary od 3d co powoduje wzrost temp. i hałasu.

Wcześniej miałem zainstalowane gołe sterowniki i tak się nie działo, coś mnie podkusiło, zainstalowałem ccc.

sterowniki w obu wersjach AMD Catalyst 10.12

Kombinowałem już z odinstalowanie wszystkiego i instalacją od nowa, nic to nie dało.

Jest możliwość zmiany gdzieś w systemie by podczas odtwarzania filmów CPU był obciążany a nie GPU

Dzieje się tak jeszcze podczas wyświetlania pełnego ekranu jdownloader

Sprawdźcie jak jest u Was.

Karta modowana system win 7 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu kartę zwodowałem. Blok EK-FC6970. Max temp dla GPU to 68st ale być może gdzies w układzie jest jeszcze powietrze. Jak dojdą nowe węże i płyn będe odpowietrzał "na serio".

Póki co nie jest źle a w każdym razie błoga cisza ;)

 

Karta chodzi 950/1450 czyli suwaki na max w prawo.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu kartę zwodowałem. Blok EK-FC6970. Max temp dla GPU to 68st ale być może gdzies w układzie jest jeszcze powietrze. Jak dojdą nowe węże i płyn będe odpowietrzał "na serio".

Póki co nie jest źle a w każdym razie błoga cisza ;)

 

Karta chodzi 950/1450 czyli suwaki na max w prawo.

 

zwiększałeś napięcie ?

coś za duża ta temperatura jak na wode

 

 

ja tęsknie za wodą ale w obecnej budzie wc się nie zmieści

czekam na jakiś alternatywny cooler na radka

 

 

 

 

coś mało urzyszkowników udziela sie w temacie

czytalem na forum techpower że modowanie 6950 biosem od 6970 jest niebezpieczne dla pamięci karty i polecają mod tylko na shadery i własnoręcznie podniesienie zegarów

 

 

shader mod

po rozpakowaniu trzeba wrzucić do katalogu swój orginalny bios

(w programie gpu-z uruchomić ikonkę po lewej stronie od bios version kliknąć save, plik nazwać orginal)

kliknąć w rozpakowanym katalogu run, utworzy nam się bios o nazwie modded

wgrać zmodowany bios za pomocą programu atiwinflash

jeżeli wcześniej zmodowaliście karty na 6970 a nie macie swojego oryginalnego biosu można ze strony biosy ściągnąć bios do swojej karty

 

W tym momencie mamy kartę z oryginalnym biosem i shaderami od 6970, niweluje to problem ustawien wewnetrznych dla pamięci karty które 6970 mogą być niebezpieczne dla 6950.

Minusem tego są obniżone zegary co można zmienić poprzez program msiafterburner lub trixx, najlepiej ściągnąć najnowsze wersje beta

 

MSIAfterburnerSetup210Beta6 nie dziala na win 7 64, ale podobno(nie moge sprawdzić mam win7 64) można regulować napiecie.

Co do afterburnera człowiek który zajmuje się robieniem tego programu zapowiedział ze nie bedzie wsparcia dla kart 6950 zmodowanych biosem od 6970, ale 6950 zmodowane tylko na shadery bedą wspierane i w następnej gotowej wersji będzie możliwa pełna regulacja

 

SAPPHIRE_TriXX_Installer_beta_v3.02podobny program do afterburnera trochę mniejsze możliwości, ta wersja działa na win7 64 niestety nie działa regulacja napięć, co zapowiedziane jest w finalnej wersji

 

uff ale się rozpisałem, później opisze jeszcze jak w biosie zmienić napięcia na wyższe

pzd

Edytowane przez bekala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Myślę nad kupnem tej bestii... HD 6950 ale...

Zauważyłem że wersje od PowerColor (czy też innych takich jak Sapphire XFX) wychodzą najtańsze... dlaczego ?

Cz na ten PowerColor ( i inne) wejdą bloki wodne? chodzi mi o full. nie chce się rozczarować jak przy moim obecnym GTX 285 od Gainwald. zakupiłem blok a tu się okazało że rożni się blok od GPU i zmarnowałem kasę :/

Czy żeby założyć blok na 6950 muszę kupić prosto od Radeona ? gubię się w tym :/

HELP!

dzięki

 

Edit:

PS. Dla mnie to zabieg marketingowy od ATI. Zapowiadają że następne wydanie/gen/wersja czy jak to tam nazwać będzie bez możliwości zmiany biosu na 6970. Teraz ludziska się rzucą aby kupić egzemplarze Radków które można odblokować. hehe

Edytowane przez Furtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem przez słowo referent masz na myśli tą samą budowę płyty GPU ? z tymi samymi dziurami na śruby itp ?

Skąd się dowiedzieć czy owa karta jest :referentem" ? Gdzie szukać informacji o tym ? W jakim polu szczegółów karty.

jak to się pisze po ang.

Wiem wiem mam tyle pytań że hej :) ale kto pyta nie błądzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem przez słowo referent masz na myśli tą samą budowę płyty GPU ? z tymi samymi dziurami na śruby itp ?

Skąd się dowiedzieć czy owa karta jest :referentem" ? Gdzie szukać informacji o tym ? W jakim polu szczegółów karty.

jak to się pisze po ang.

Wiem wiem mam tyle pytań że hej :) ale kto pyta nie błądzi ;)

 

narazie dostępne są same referenty
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiększałeś napięcie ?

coś za duża ta temperatura jak na wode

 

Nie, nie zwiększałem. Jak napisałem układ jest najpewniej zapowietrzony być może nawet sam blok też. Jak zrobię z tym porządek to pewnie temp jeszcze troche spadną. Wtedy ewentualnie pobawie się napięciami.

 

Rozumiem przez słowo referent masz na myśli tą samą budowę płyty GPU ? z tymi samymi dziurami na śruby itp ?

Skąd się dowiedzieć czy owa karta jest :referentem" ? Gdzie szukać informacji o tym ? W jakim polu szczegółów karty.

jak to się pisze po ang.

Wiem wiem mam tyle pytań że hej :) ale kto pyta nie błądzi ;)

 

Reference design

 

Wszystkie wyglądające tak

Dołączona grafikaDołączona grafika

to są karty o konstrukcji referencyjnej. Oczywiście mogą mnieć różne naklejki ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam pewne problemy z modem do 6970. Opiszę:

Karta Gigabyte 6950, totalny referent. Przełącznik na 1.

Opaliłem Atiwinflasha, zapisałem stary bios, wybrałem nowy do 6970, programuje, cannot erase rom, ok to z linii komend atiwinflash -unlockrom 0. Proces flashowania rozpoczęty nagle PYK i reset kompa (operacja nie dobiegła do końca). Karta wstała normalnie jako 6950. Próbowałem operację powtarzać, teraz za każdym razem widzę ,,cannot erase rom". Flashowanie z cmd line nie przynosi żadnego efektu (program nie wykonuje flasha).

 

Jakieś pomocne sugestie poprosze? :-)

 

No wlasnie rozwiazales ten problem ?

Tez mialem zamiar kupic te karte i pobawic sie w modowanie :-) ale teraz to juz nie wiem :-)

 

PS. Zastanawiam sie czy wogole jest sens przy mojej konfiguracji bo GTX chodzi jak burza

PPS. Dzisiaj patrzylem na ceny GTX480 na ceneo i ... mozna juz kupic za ok. 975 zyla !!!!!

PPPS. Trzeba bylo brac za 975 bo juz sa po 1200 :-(

Edytowane przez iKingPin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka: czy są/były przypadki referentów 6950 2GB, którym się nie udało odblokować dodatkowych jednostek?

Jeśli teraz kupię takiego referenta to czy będę miał pewność ,że się odblokuje ? :) Bo chodzą słuchy, że era "gratisowego" odblokowywania do pełnej 6970 się niedługo skończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ilości kart odblokowanych na techpowerup tabelka na samym dole artykułu.czyli 374 sztuki. 364 odblokowało się bez problemów, 9 generowało jakieś błędy, i jedna sztuka która się nie odblokowała

hmmm statystyka porażająca ponad 99% szans na bezproblemowe odblokowanie.

Edytowane przez bekala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...