Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm 6950 do obslugi 3 monitorow wyglada ciekawie, nie moge jednak doszukac sie dokladnych informacji o glosnosci. Mam 460 i jestem bardzo zadowolony z kultury pracy - jak 6950 wyglada w porownaniu do 460?

 

Przy obecnym konfigu, lepiej dokupic druga 460 do sli czy sprzedac ta co mam i doplacic do 6950?

Obie opcje to podobny pulap cenowy mniej wiecej...jakies porady? Jakies problemy z seria 69xx o ktorych warto wiedziec? (nie sledze rynku dokladnie od dluzszego czasu, niestety brak czasu na nadrobienie zaleglosci a potrzeba pilna..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 6970 od GB, dokładny model to - GV-R697D5-2GD-B.

 

Da się na tym czymś podnieść napięcie? Na standardowym udaje mi się dokręcić kartę stabilnie do 950 na rdzeniu, a chciałbym dobić do magicznego 1000 MHz :>

 

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak testując ostatnio podczas gier, zauważyłem że na wydajność o wiele większy wpływ od suwaka MHz GPU ma suwak ustawienia wydajności.

 

gdzie ten suwak wydajnosci jest?

chodzi o ten procentowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wydajnosc. jak przerobisz na 6970 to i tak musisz ustawic na +20% aby uzyskac wydajnosc 6970

 

e tam gadasz.. jakos nic nie przestawialem a przy testach jakie robilem w ramach recenzji 6900 po przerobieniu 6950@6970 miału identyczna wydajność ... ba nawet bez problemu działały w CrossfireX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwną sytuację, mój HD 6970 w trybie 2d zmiejsza zegary do 500 mhz na rdzeniu a z pamięci nie schodzi w ogóle.

NAwet jak wszystko jest na default, co owocuje większymi tempami i poborem prądu, spotkał się ktoś z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwną sytuację, mój HD 6970 w trybie 2d zmiejsza zegary do 500 mhz na rdzeniu a z pamięci nie schodzi w ogóle.

NAwet jak wszystko jest na default, co owocuje większymi tempami i poborem prądu, spotkał się ktoś z tym?

 

moze masz w tle odpalony jakis filmik w przegladarce albo cosik...

 

@chaos

 

gdzies czytałem ,że uzytkownicy 6950@70 musza dzwigac w CCC suwak na +20% aby było dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwną sytuację, mój HD 6970 w trybie 2d zmiejsza zegary do 500 mhz na rdzeniu a z pamięci nie schodzi w ogóle.

NAwet jak wszystko jest na default, co owocuje większymi tempami i poborem prądu, spotkał się ktoś z tym?

 

U mnie zawsze wszystko w normie. Jak coś oglądam na www to się podnosi do tego średniego trybu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

880mhz na rdzeniu czyli tyle ile normalny hd6970- robi się gorąco i ciekawie? Temperatury w granicach 90-100 stopni raczej bardziej niż pewne, a głośność wentylatora o wiele większa niż ta w gtx 480?

Niestety coś nie chce mi się wierzyć że nvidii uda się zachować oryginalne zegary gtx 580 w swojej kanapce, chociaż jeśli amd się udało...

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak dla mnie to jest pośmiewisko, ale szkoda sie już wypowiadać.

 

Skąd 75 W różnicy między modelami? Dowalili napięcie w OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest pośmiewisko, ale szkoda sie już wypowiadać.

 

Skąd 75 W różnicy między modelami? Dowalili napięcie w OC?

 

Na pewno, poza tym nie widzę sensu wklejania wyników OC do oficjalnych slajdów :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziwna sprawa , nie mogę za dużo podkręcić pamięci w moich radkach, jest to zablokowane w amd override jak i msi afterburner, po prostu pasek jest do końca i nie można go dalej przesunąć maksymalna wartością jak się da ustawić to 1450mhz pamiątki

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

http://www.overclockersclub.com/reviews/amd_hd6970_hd6950_review/images/sapphire_hd6970_oc.htm

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poprzednich stronach było chyba napisane...

cos tam trzeba zmienic w tym programie msi z 0 na 1 i wtedy masz wieksze mozliwosci oc ,

u mnhie na wodzie mam 1000 i 1450 ,na 1475 juz czasami sie wysypuje karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poprzednich stronach było chyba napisane...

cos tam trzeba zmienic w tym programie msi z 0 na 1 i wtedy masz wieksze mozliwosci oc ,

u mnhie na wodzie mam 1000 i 1450 ,na 1475 juz czasami sie wysypuje karta

 

problem w tym iz zmieniłem w pliku cfg ta wartość z 0 na 1 i tez lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To doczytaj dalej co jeszcze trzeba dopisać...

 

EDIT

@Blue - jakie masz u siebie temperatury na rdzeniu w idle przy jakich temp wody? Pisałeś że max 55st pod obciążeniem, ile wtedy ma woda?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...