Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie podjąć się, waszym zdaniem, podania np procentowego ryzyka nieudanego odblokowania shaderów w 6950, które spowoduje zgon karty.

Dotyczy karty Sapphire 6950 1gb bez dual bios.

 

Nie myślę tutaj o nieumiejętnej procedurze zamiany biosu lub artefaktach w 3d po odblokowaniu (zawsze można wgrać oryginalny bios) - tylko totalny zgon (brak dual bios) ?! Staram się ustalić potencjalny stopień ryzyka :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj ten g**ny programik asusa smartdoctor czy jakoś tak i w nim powinieneś mieć możliwość zmiany napięć, jeśli w ogóle karta ma taką możliwość

 

 

Do podkręcania polecam MSI Afterburner. Musisz tylko odblokować nieoficjalne OC: HOW TO: Enable UNOFFICIAL overclocking mode in MSI AfterBurner - Guru3D.com Forums

 

 

Smartdoktor ma suwaczek do zmiany napięcia ale daje on jedynie zmianę mojego samopoczucia. gpu-z dalej widzi 1.1V mimo ustawienia 1.2V

msi afterburner ma zablokowana zmianę napięcia dla nie referencyjnego 6950 z modowanym biosem (to co podałeś umożliwia jedynie prze taktowanie dalej niż na 950)

 

aktualnie stabilna na 850 wiec maławo :(

Asus sobie grubo poleciał... wszystkie testy pokazują że 6950 dc2 ma dual bios zajebiście się kreci itd .... ale już nie :(

jedyny + to fakt ze jest cicha

 

 

Sołtys25

nie wgrywaj innego tylko zmieniaj swój bios i powinno być ok

Edytowane przez superGix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi afterburner ma zablokowana zmianę napięcia dla nie referencyjnego 6950

 

Rozumiem że w ustawieniach w zakładce "general" zaznaczyłeś co trzeba?

 

Wskazania napięcia z GPU-z dla 6950 możesz olać bo są nieprawidłowe. To znany problem. Zwiększ napięcie czym tam możesz i sprawdź czy zwiększa się potencjał OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w ustawieniach w zakładce "general" zaznaczyłeś co trzeba?

 

Wskazania napięcia z GPU-z dla 6950 możesz olać bo są nieprawidłowe. To znany problem. Zwiększ napięcie czym tam możesz i sprawdź czy zwiększa się potencjał OC.

 

Asus uwielbia wsadzać jakieś dziwne kontrolery napięć które tylko współpracują z ich ***** softem i to w bardzo okrojonych możliwościach.

 

superGix

Próbowałeś edytować bios żeby wymusić wyższe napięcie w 3d ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

HD 6450 to w koncu idealna karta do HTPC, jak ktoś wcale nie gra, lub w same starocie. W końcu obsługuje wszystko co tylko można obecnie i ma wystarczająco mocy na wszelki post-processing i vector adaptive deinterlacing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktos moze mi podac linka lub wyslac na maila bios do 6950@6970 ale bez podwyzszonych taktowan i napiec ?? chodzi tylko o odblokowanie shaderow. Naprawde przepraszam, ze nie przejze tych wszystkich 25 stron ale nie mam czasu. Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I jak tam z modowaniem i podkręcaniem tej karty VERTEX 6950 2048MB z dwoma wentylami ??

 

Będę ją kupował w środę i potrzebuję info czy da się odblokować te dodatkowe gadgety ( lub wgrać bezpośrednio bios od np shapphire 6970 i zrobić jakieś małe OC do 900/5500 czyli puścić ją na referencyjnych taktach 6970 ).

 

W sumie to 340zł taniej niż Giguś 6970 z Windforce X3 więc jak by się ją dało wygodniej zmodować na 6970 z taktami 900/5500 to OC powyżej tych taktów mnie nie interesuje i poprostu zakupię za jakieś dwa/trzy miesiące jeszcze jedną i puszczę w CF.

 

Ciągle mnie korci ten giguś 6970 z potrójnym wentylem bo widziałem u kumpla jak pięknie się kręci ten model ( u niego na 950/6200 bez podnoszenia napięć ! ) i nie wiem czy poczekać i kupić od razu 6970 i wykręcić na wysokie zegary, czy pchać się w słabszą wersję Vertexa, zmodować ją i kupić później drugą. Nie mówiąc też o tym że czytałem wcześniej że Vertex jest stosunkowo głośny przy pracy pod obciążeniem a giguś jest milutko cichy nawet po OC i pod obciążeniem Furmarkiem lub Heaven Benchmark.

 

Różnica cenowa jest całkiem miła. Te Vertexy są po 832zł a Gigabyte po 1172zł ( dwa Vertexy to jedynie 1664zł więc chyba warto :) ).

 

No cóż. Czekam na wasze opinie i info na temat tego Vertexa.

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jedynie referenty modują się na HD6970. Wyjątkiem są niektóre niereferenty HD6950 1GB, jak model firmy Sapphire. Warto się na niego zdecydować, bowiem różnica wydajności między wersją 1GB a 2GB to jakieś 0,2%, w rozdzielczościach nie wyższych niż 1920:1080. Poza tym lepszym rozwiązaniem od Gigabyte Radeona HD6970 będzie jakiś GTX 570, wydajność wyższa a cena ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka Sapphire niereferent 11186-01-40G 1GB i boje sie zmodowac:). Niestety ona nie ma dual biosu. Pisza ludzie, ze ona se moduje, ale boje sie nie tego ze beda artefekty bo mozna wgrac oryginal, ale calkowitego niestartowania karty (chcialem tylko odblokowac dodatkowe shadery, bez podkrecania tym programem do odblokowywania). Kupilem w poprzednim tyg komp. Czy ktos ostatnio odblokowywal ta karte?

Edytowane przez Geralt27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgraj bios z twojej karty ( zrób kopię zapasową ), edytuj go RBE ( odblokuj dodatkowe potoki ) i wgraj na kartę. Powinno działać.

 

Ja kartę ( Vertex 6950 2GB ) będę miał dopiero we wtorek i jak tylko się nią trochę pobawię to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta 2GB to referent? Gdybym mial dual bios to nie balbym sie ;). Ok daj znac jak poszlo, troche pouzywam kompa i pozniej sprobuje odblokowac ta moja sapphire :). Bios juz wczoraj zgralem oraz wyedytowalem (w osobnej kopii zostawilem oryginalny). Jeszcze nie probowalem wgrywac nowego biosu. Najgorzej jakby sie okazalo, ze cos zmienili i ona juz nie ma tych dodatkowych potokow, bo pewnie by juz nie wstala (mam nadzieje, ze to niemozliwe ;) ) lub ewentualnie ze sa one uszkodzone, bo z poczatkowych prob odblokowywania to wynikalo ze skuktecznosc jest w zasadzie prawie 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...