Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh... czekałem tak samo na premierę i ciągle nie wiem czy AMD6970 czy GTX570. Dla mnie te karty są w tej samej cenie więc patrzę tylko na wydajność.

Czy jest szansa,że AMD poprawi sterowniki do poziomu nvidi ? Chodzi mi nie tyle o ich wydajność ale o bezproblemowość. Obecnie GTX260 prawie drugi rok i żadnych dziwnych problemów typu arty, wysypywanie się gier, sterownika itd. Czytając forum AMD od serii 4000 ludzie ciągle narzekają na stery :(

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym komputronikiem to niezły żart czy oni są normalni? ponad 1700zł gdzie 570 poniżej 1300

 

Pewnie mają nadzieję że ktoś będzie chciał kupić tę nowość pod choinkę :biggrin:

Nie ciekawie jednak to wygląda, trzeba poczekać na ustabilizowanie cen na jakimś sensownym poziomie i oby nie było to równanie do góry :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy karty wstecz pod rząd miałem Ati

3870/4850/5770 z żadną z tych kart nie miałem problemu oraz ze sterownikami gry działały bez żadnych przykrych niespodzianek więc to że wieczny problem ze sterownikami to raczej już mit fakt że cały czas coś tam dłubią co przekłada się na wydajność. Niestety ciągle jest nadzieja że z wydaniem najświeższych w końcu poprawią wydajność.

Teraz siedzę na gtx460 i złego słowa nie mogę powiedzieć baa nawet mogę pochwalić no i brak tej niepewności czy tym razem sterowniki dadzą power mojej karcie czy może za parę miesięcy. Bo działa jak ma działać i w każdym tytule daje z siebie robaczek ile tylko może gdzie karta konkurenci czasami ciśnie na pół gwizdka tylko.

Fakt decyzja jest ciężka 570-6970 czekam na ceny sercem za ati lecz rozumem za nv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 6970 ogolnie jest praktycznie na tym samym poziomie co 570tka, ale wyprzedza ja w teselacji... A w przyszlosci to moze miec znaczenie ;) oby tylko ceny byly normalne

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 6970 ogolnie jest praktycznie na tym samym poziomie co 570tka, ale wyprzedza ja w teselacji... A w przyszlosci to moze miec znaczenie ;) oby tylko ceny byly normalne

 

gtx 570 ładnie się kręci a 6970 nie ;)

 

 

Co do teselacji to do pewnego poziomu sobie radzi- włącz najwyższy tryb w Heaven 2.0 i czar pryska ;)

 

http://vr-zone.com/articles/amd-radeon-hd-6970-and-hd-6950-review/10474-8.html

 

prawdziwa "moc" radków w dx11 :?

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze wyjście to zakup taniego gtx 570 a za zaoszczędzone pieniądze kupić wódki a jeśli byśmy do tego przeliczyli ceny w komputroniku to nawet skrzynka wódki i mamy kartę na tym samym poziomie a smutki znikną.

No może na tak długo ile starczy tej wódki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Jeszcze lepiej to kupić samej wódki i się napić i włączyć niższe detale w grze.. po pijaku różnicy nie zobaczymy a gra będzie chodzi jak na gtx580:) już to przerabiałem u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepiej to kupić samej wódki i się napić i włączyć niższe detale w grze.. po pijaku różnicy nie zobaczymy a gra będzie chodzi jak na gtx580:) już to przerabiałem u siebie

 

I ja też tyle ze ja na 60HZ monitorze mam w tedy 3d bez żadnych okularów i 120Hz monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze lepsze efekty są na haju ...

To na naszym rynku ceny są z 4liter wyjęte, te karty powinny być znacznie tańsze niż ich konkurenci bo taką taktykę prowadzi AMD.

 

Zapomniałeś ze w Polsce obowiązuje podatek od nowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

za tą cene do tych kart powinni dodawać jakieś specyfiki poprawiające wrażenie wizualne podczas grania :) i tak jak mówisz było by 3d bez okularów:) i 3 monitory byś widział na jednej karcie nvidi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to kumpel skwitował- dokupi sobie drugiego gtx 470 zwoduje i pierdzieli zmiany :lol:

 

używki gtx 470 chodzą za 700zeta...

 

 

Jest to jakieś wyjście...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co, mowisz ze w hurtowniach juz sa i niedlugo rynek zaleja dobre i tanie karty? :D 

 

Takie rzeczy to tylko w erze :wink: Trzeba poczekać na stabilizację cen tych nowych kart bo teraz wiadomo co będzie a po nowym roku mogą znowu "zrzucić" winę wysokich cen na podwyższony VAT więc jak na razie trzeba czekać na jakieś roszady cenowe <_< Edytowane przez RAKU 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu zmiany VLIW5 na VLIW4.

 

Na nvision zrobili porównanie HD5870 z HD6950. Moim zdaniem jest to błędne porównanie gdyż HD5870 ma jeden Ultra Threaded Dispatch Processor(UTDP) a HD6950 ma takie DWA!

 

Za to HD6870 ma też 2 UTDP i VLIW 5, a wydajność jednostek znacznie wzrosła względem HD5800. Mam wrażenie, że gdyby HD6870 miał 1600SP(tyle co HD5870) to przy dwóch UTDP był by tak samo wydajny o ile nie wydajniejszy od HD6970.

 

Po prostu nie widzę tej wielkiej optymalizacji i poprawy po przejściu na VLIW4 względem dopracowanych(HD6870) VLIW5. To dodatkowy Ultra Threaded Dispatch Processor dał większą wydajność, oraz drugi tesselator jeśli mowa o DX11.

Edytowane przez Michael86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michael86

 

Znajac mozliwosci tworcow sterownikow Catalyst jakakolwiek optymizacja sterow moze zajc miesiace

wczesniej departament projektow GPU wypusci nowa rewizje niz Ci dorobia stere do obecnej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie widzę tej wielkiej optymalizacji i poprawy po przejściu na VLIW4 względem dopracowanych(HD6870) VLIW5. To dodatkowy Ultra Threaded Dispatch Processor dał większą wydajność, oraz drugi tesselator jeśli mowa o DX11.

 

I 2GB ramu dzieki czemu karty sa genialne pod monitor 30".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chce zostac z AMD to nie widze problemu, za 1300zł jest w koncu najwydajniejsza karta na rynku - HD 5970. Jakos wszyscy zapomnieli a przeciez ona jest deczko wyzej od gtx580 ktory kosztuje chyba 1800. 69xx nie ma co sobie zawracac glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swpją drogą amd zaliczyło mega wpadkę :

 

The true reason behind the delay of AMD Cayman 6970/6950? - you'd never wanna know - XtremeSystems Forums

 

 

Każdą kartę trzeba było pilnikiem przelecieć i spiłować kant złącza zasilania bo inaczej nie dało się chłodzenia zamontować .

 

Jak na kartę za taką kasę to taka prowizora to epica fail :blink:

 

 

Problem naprawdę występuje bo np na fotkach z recki na pclabie karta też ma szlifowane złacze :lol:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Dokładnie! Wypruć ramk i (przynajmniej tyle ile się da) i będzie git. Taki zestaw dla mnie to marzenie, choć wystarczyłoby mi 3x1P, a nie od razu 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...