Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, ja na początku zainstalowałem wersję ze starym panelem, a potem nałożyłem na to stery z nowym panelem.

Spróbuj wywalić stery, wyczyścić jakimś DriverCleaner'em i wtedy zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba nie dał rady być spokojny ;)

Idę się rozglądać za 6950 w dobrej cenie.

 

Ja za swoją dałem aż 1330zł musiałem bo padł mi gts8800 więc nie mogłem czekać aż ceny bedą normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze 6950 podbije serca owerklokerow :D

Marketingowa papka "CLASS OF ITS OWN" widac dziala :D

AMD ROX! :D

 

@ememiks

Pixmania ma ghrafy za 1075PLN

Jest gdzies taniej ??

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale z pixmania różnie jest z czasem otrzymania od nich zakupionego towaru oraz dość spory koszt dostawy.

Co w sumie wyjdzie jak zakupić w innym sklepie za trochę więcej.

Jak znajdę dość ciekawej cenie dam znać i oczekuję od was tego samego ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tja, kupilem 6850 msi i niestety zasiłka do wymiany sie kłania

w BFBC2 i Vietnam mam co jakiś czas lagoprzycięcia, czesto jak ginę...wiec zasiłka raczej nie daje rady

 

Pierwsze slysze zeby gry sie przycinaly od zasilki... Imho tnie z powodu procesora, na poczatku bc dzialal okej i na 2 rdzeniach, ale po kilku "poprawkach" zaczal po prostu potrzebowac 4 :D

 

@ Masz Radeona HD 6950? Możesz zrobić sobie Radeona HD 6970 :D a wszyscy psioczyli, ze nie ma rewolucji - chlopaki dokladnie wiedzieli co robia dajac dualbios :D

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w saturion.pl za 1178zł szkoda tylko ze HIS chciałem Sapphire ale nie ma a jak znajdę to cena wysoka.

W komputroniku His rano był po 1179zł za pare godzin już jest za 1239zł znowu interes na 6950 zwąchali?

Jak tylko dostanę to dam znać co i jak.

A tym razem idę mierzyć obudowę czy tam wcisnę kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Ten podwójny Bios i odblokowanie procesorów to pewnie taki "zbieg okoliczności". AMD rządzi, co nie zmienia faktu że w dzisiejszych czasach kupno karty droższej niż 700 zł to wywalanie kasy w błoto. No ale kto ją ma to teraz może sobie sprawić niezły prezent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są nowe mechanizmy AA tylko filtr morfologiczny (podstawy i trochę o zastosowaniu do wykrywania krawędzi na obrazku). W przypadku ATI działa to średnio (sam testowałem), wymusza on synchronizację pionową i obraz jest taki zblurowany (bo tak działa filtr morfologiczny, dzięki temu nie widać tak ząbków). Na dzień dzisiejszy jest to zbędny bajer. I proszę to nie jest nowy algorytm antyaliasingowy tylko filtr! Można go włączyć jednocześnie z jakimś algorytmem AA.

 

Ktoś z właścicieli 6950 modował już grafę ? na guru3d udało się zmodować osobie która ma w CF-ie dwie grafy i przyrost fps-ów jest duży. W crysise z avg 60fps robi się 81fps z wszystkim na maxa.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam gtx 465@470- amd wcale nie było pierwsze w tym roku w unlockach :lol2:

Jak by nadal dało się kupić za 680 zeta modowalnego gtx 465 to na radka by uwagi nie zwracano :wink:

 

 

Tak czy siak pare setek w kieszeni, ale ciekawi mnie po 1 czy każdy referent się moduje oraz jak brak 1 złącza zasilania wpływa na o/c

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś będę miał his 6950 to przetestuję co i jak i z czym.

Mam tylko wielką nadzieje ze obejdzie się po zmiany na 6970 bez przykrych niespodzianek.

Na forum techpowerup są skrajne przypadki gdzie operacja nie zakończyła się pełnym sukcesem i lecz większości karty działają bez problemowo nawet w cf.

Najpierw przetestuje kartę jako 6950 aby upewnić się czy wszystko jest z nią w porządku jakie temperatury itp zanim wgram bios od 6970 i mieć porównanie jak karta się grzeje itp.

A już w święta miałem zamówić 6970 ale bym smaka nie miał choć gtx 570 spokoju tez mi nie dawał ale teraz wybór jest prosty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam gtx 465@470- amd wcale nie było pierwsze w tym roku w unlockach :lol2:

Jak by nadal dało się kupić za 680 zeta modowalnego gtx 465 to na radka by uwagi nie zwracano :wink:

 

 

Tak czy siak pare setek w kieszeni, ale ciekawi mnie po 1 czy każdy referent się moduje oraz jak brak 1 złącza zasilania wpływa na o/c

 

Patrzac historycznie to przed 465@470 byly 1800gto@XL/XT, 800gt@gto, 6800gs@gt, 6200@6600, 9800se aiw@9800pro , 9500@9700 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac historycznie to przed 465@470 byly 1800gto@XL/XT, 800gt@gto, 6800gs@gt, 6200@6600, 9800se aiw@9800pro , 9500@9700 :)

 

a w tym roku to już nie zauważyłeś? :lol2:

 

Na modowalne 9500pro sam się kiedyś połasiłem, ale z selektów zrobiły się karty testowane u klientów i moja niestety wróciła do sprzedawcy ;) Kupiłem gf 6600 i od tej pory na własność tylko nv(nie żebym sobie nie testował kilka tygodni 4890 a potem 5850)

 

Tak swoja drogą, to chyba jednak musisz się zgodzić,że w gtx 465 odblokowanie robi większą różnice no i karty była tańsze.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak 99tocat ale teraz jak jest 6950 i ładnie sie przerabia na 6970 to NVIDIA nic nie ma sensownego w tych cenach powyżej powiedzmy 1000 zł

 

Taka sytuacja nie bedzie trwac wiecznie.

Przecierz amd straci klientow na 6970, a na to sobie nie moze pozwolic.

Cos tu nie gra, albo cos zaniedbali.

Mozliwe, ze nastepne partie 6950 beda wycinane, a nie blokowane programowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja nie bedzie trwac wiecznie.

Przecierz amd straci klientow na 6970, a na to sobie nie moze pozwolic.

Cos tu nie gra, albo cos zaniedbali.

Mozliwe, ze nastepne partie 6950 beda wycinane, a nie blokowane programowo.

 

Ile % osób, które kupują topowe karty w gotowych komputerach lub jako samodzielne produkty będzie je flashować? 1%? Bez przesady, nas, zapaleńców jest garstka, większość graczy nie robi nawet O/C.

 

Po drugie Phenomy X3 i X2 cały czas się odblokowują na X4 i jakoś AMD tego nie wycięło. Takie akcje robią po prostu szum i dobrą prasę.

Edytowane przez Nicolass
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kręcą szczególnie te nowe mechanizmy AA działające w każdej grze - jak karty stanieją, to kupie sobie takie cudo i sprawdzę GTA 4 z AA :D

 

Filtr czy nie filtr z GTA 4 dziala i wyglada to calkiem fajnie. Gadaniną o blurze bym sie nie przejmowal bo nawet jesli jest to zbyt maly zeby zauwazyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem już po zabiegu zamiany 6950@6970 która udała się w 100% bez boleśnie i bez żadnych powikłań.

Karta His spisała się na medal sama operacja trwała dosłownie minute.

Co o samej karcie to samo opakowanie jest dość fajne i ładne niestety nie można tego powiedzieć o zawartości sterowniki, nalepka, przejściówka dvi, mostek cf, 2x kabel zasilania i super instrukcja typu mapa polski rozkładana 16 jeżykach, czerń i biel o jakości że strach tyłek tym podetrzeć.

Sama karta natomiast jest duża ;) i gruba wykonanie jest b.dobre materiały spasowane ok po prostu robi dobre wrażenie i nawet okleina prosto przyklejona ;).

 

Oczywiście zaraz po modyfikacji sprawdziłem w GPU-Z ver. 0.5.0 czy shaders przybyło i ukazało mi się 1536 czyli git. Taktowanie rdzenia 880 tu też ok i pamięć 1375 czyli operacja udana.

Może zanim opisze testy zacznę od temperatury i głośności.

Po testowaniu ciągłym w różnych markach jak i crysis temperatura karty wynosiła.

6950+20% power - max 83 stopnie w idle poniżej 40

6950@6970+20% -max 87 w idle to samo poniżej 40

Co do samych temperatur to 87stopni wykazało tylko raz średnio to 85 stopnie oczywiście wentylator na auto i nie zmieniane.

Karta w idle 6950 jak i 6950@70 są bardzo ciche i nie słychać wentylator pracuję 24% co przekłada się na 1340 RPM natomiast pod obciążeniem wykazało max 36 czyli 2200RPM gdzie w totalnej ciszy w pomieszczeniu słychać z odległości 0.8m dość głośno.

Porównując do gtx 280 to jest to raczej w miarę cicho gdyż 6950@70 pracuje równo i nie ma tu akcji typu nagłego włączenia suszarki w celu zbicia temperatury.

Niestety nie mam porównania do gtx 570 więc nie mogę porównać.

Tak z ciekawości ustawiłem na 50% fan i taka głośność jest nie dopuszczalna aż strach wł. 100%.

 

Dla porównania przeprowadziłem test benchmarka crysis "1" w 1920-1080 bez AA i ustawienia bardzo wysokie.

Wszystkie karty nie były o/c procesor i5 750 nie podkręcony.

 

gtx 460 768mb?: 6950 6950@70

max 25 max 44 max 50

ave 22 ave 38 ave 44

min 12 min 25 min 29

 

Jak widać zmiana biosu daje i warto poświęcić 1 minute.

w Haven 2.1

gtx 460 fps 29

6950 fps 46

6950@70 fps 52

 

3dmark 11 -perfmoance

6950@70 P4910 - wina proca nie o/c a co ciekawe rozpoznaje jako 6950? choć jak sprawdzałem wyniki przy podobnej konfiguracji ilość punktów skazuje na 6970.

 

Jeśli chodzi o same odczucia w grach gdzie testowałem 6950 przed i po to różnica jest odczuwalna zwłaszcza w tytułach w samym cryis gdzie z testu wynika ze różnica jest około 6fps w samej grze dużo bardziej komfortowo się gra.

 

Zmianą biosu zaoszczędziłem około 300/400zł między 6950 a 6970 jeśli ktoś zastanawia się to myślę ze warto i to bardzo bo za kwotę poniżej 1200zł posiadamy Topową kartę która raczej starczy na dłużej a 2gb pamięci może tu być bardziej przyszłościowe niż 1.28gb karcie konkurencyjnej.

Oczywiście na tą chwilę jest 100% ze operacja się powiedzie lecz nie ma już 100% czy nie będziemy musieli zaniżyć taktowanie pamięci lub gpu. Bo sporadyczne przypadki się zdarzają.

 

Co do sterowników to:

1. dalej mam starą szatę graficzną? możliwe że na tym samym systemie miałem wcześniej kartę ati i coś zostało.

2. zainstalowałem najnowsze 10.12a choć widnieje mi że nadal 10.11 tak samo hotfix i dalej widnieje 10.11 ;)

 

Mam nadzieje że na dniach wypuszczą normalne sterowniki bo z tego łatania system chyba już sam nie może rozpoznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w tym roku to już nie zauważyłeś? :lol2:

 

Na modowalne 9500pro sam się kiedyś połasiłem, ale z selektów zrobiły się karty testowane u klientów i moja niestety wróciła do sprzedawcy ;) Kupiłem gf 6600 i od tej pory na własność tylko nv(nie żebym sobie nie testował kilka tygodni 4890 a potem 5850)

 

Tak swoja drogą, to chyba jednak musisz się zgodzić,że w gtx 465 odblokowanie robi większą różnice no i karty była tańsze.

 

Zdecydowanie , ale przy 465 bylo to ryzykowne bo jak sie nie zmoduje zostawales z mega szajsem ;)

Przy 6950 zakladajac ze trafisz niemodowalny (chyba jeszcze takiego nie bylo) dalej masz mocna karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są nowe mechanizmy AA tylko filtr morfologiczny (podstawy i trochę o zastosowaniu do wykrywania krawędzi na obrazku). W przypadku ATI działa to średnio (sam testowałem), wymusza on synchronizację pionową i obraz jest taki zblurowany (bo tak działa filtr morfologiczny, dzięki temu nie widać tak ząbków). Na dzień dzisiejszy jest to zbędny bajer. I proszę to nie jest nowy algorytm antyaliasingowy tylko filtr! Można go włączyć jednocześnie z jakimś algorytmem AA.

 

Ktoś z właścicieli 6950 modował już grafę ? na guru3d udało się zmodować osobie która ma w CF-ie dwie grafy i przyrost fps-ów jest duży. W crysise z avg 60fps robi się 81fps z wszystkim na maxa.

 

Dziś dokładnie obadałem filtr morfologiczny i co mogę powiedzieć to wł. tej funkcji automatycznie wył.funkcje AA testowałem i czy mamy wł. aa czy wył. aa w grze wydajność z filtrem morfologicznym jest taka sama. Co do jakości to naprawdę bardzo dobrze działa testowałem kilku grach faktycznie wydajność spada dość. Czy obraz jest zblurowany? nie sądzę może w małym stopniu ale za to zaletą jest taką ze działa czy gra obsługuję aa czy nie np. w starcraft 2 z tego co wiem nie ma możliwości wł. AA i tu filtr morfologiczny jak znalazł sprawdza się w 100% brak ząbków sprawdzałem z i bez i jest spora różnica powiem nawet ze lepiej wygładza krawędzie niż AAx8 muszę tylko sprawdzić wydajność przy aax8 a morfologi czy spadek wydajności będzie podobny.

I czy jest to zbędny bajer? myślę że nie bo można użyć go tam gdzie jest brak AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...