Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Po wstepnych testach mam juz 6950@6970. Dodatkowo zegary podbilem do 900/1400 ( tak dla rownego rachunku. Duze znaczenie ma ustawienie Power Control Setingd w CCC - u mnie najlepiej jest chyba na 14% . Wynik jaki narazie udalo mi sie osiagnac w 3d Mark11 to P5094 3DMarks Result .

Co sadzicie o taki rezultacie na kompie z podpisu ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. stery

2. CF ma 5500 na ramie

 

Poza tym w takich rozdzielczosciach to se mogą

 

Dajcie mi ją, to zrobie test na 8400x3150 a nie jakies tam full HD, gdzie 4GB sie nudzi

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a mi cos to ustawienie power control seting z 14 % potrafi sie po restarcie wyzerowac :( zna ktos mozliwosc ustawienia tego na stale?

Kolejne pytanie - czy ati tray tools w pelni wspiera 6950? Bo sredni mi sie podoba ten msi afterburner:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliscie juz testy 6990..............

Powiem tak delikatnie mowiac przegieli z cena, suszarka do wlosow wydaje podobny dziwek - nie bardzo sie panowie z AMd przylozyli do roboty ;)

Lepiej kupic 2x6950 albo nawet 2x6870

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertex3D RADEON HD6970 2GB ---> 938zł !!!!!!!

 

http://www.techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/vertex3d-ati-radeon-hd6970-2gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express,16762.html

 

lub

VERTEX ATI Radeon HD6970 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (880/5500) - kup VERTEX ATI Radeon HD6970 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (880/5500) , cena 929,00 zł - sklep gram.pl!

 

jest takich linków sporo. Za granica firma vertex jest znana i dobra jak każda inna. To są referenty.

A cena zabija...HD6950 od asusa, gigabyta i sapphira są droższe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie wiem czy widzieliscie juz testy 6990..............

Powiem tak delikatnie mowiac przegieli z cena, suszarka do wlosow wydaje podobny dziwek - nie bardzo sie panowie z AMd przylozyli do roboty ;)

Lepiej kupic 2x6950 albo nawet 2x6870

 

Bo to nie jest karta do pojedynczej pracy, jak każda taka. Z tego sie robi Quad CrossFire.

 

Do dwóch GPU zawsze lepiej, ciszej, wydajniej będzie przy dwóch kartach.

 

 

 

So what does the PCI-SIG think about cards such as the 6990 which exceed the PCIe specification? In a nutshell, they don’t directly care.

AMD’s documentation also lists the PowerTune limit as being increased for uber mode. AMD tells us that the limit here is 450W (540W with +20% PT), however in our testing we were unable to hit that limit. Every test up to and including FurMark ran unthrottled, and we peg power consumption there at over 500W.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec ,ze kazdy kupuje od razu dwie takie karty bo to tylko sie nadaje do Quad CF - jasne ;)

Ciekawe ile AMD takich kart sprzeda i ilu userow kupi to do codziennej pracy w ilosci sztuk x2 - nie mowie o maniakach bijacych rekordy w smarkach.To nie jest tania zabawka i jak zauwazylem zazwyczaj ludzie kupuja jedna karte ze wzgledu na cene walsnie i to,ze nie musza pakowac do budy dwoch.

 

I co to zmieni w kwestji chlodzenia, jego wydajnosci czy tez glosnosci?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To sobie zobacz na poprzedniej stronie post kwasiora, to zobaczysz jaka jest różnica w głośności między 6990 a szybszym duetem 6970.

 

 

Quad CF jest właśnie łatwiej zrobić z dwócj takich kart, niż z czterech pojedynczych - i kwestia płyty, i chłodzenia.

 

 

A pojedyncze 6990 owszem można kupić, jak ktoś ma WC, albo kompa zamurowanego w ścianie czy coś. Nikt normalny by tego nie był w stanie używać, bo żadne audio tego nie zagłuszy.

 

 

Jak dla mnie to na chwile obecną pośmiewisko roku, zobaczymy jak będzie za tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IN4.pl - VERTEX3D - tani Radeon HD6950 1GB

 

Co myślicie o tym? Podobne chłodzenie pakowali już do modeli 6950/70 2GG. Ktoś widział jakieś recki?

Dość mocno się zgrzałem widząc taką cenę.

 

juz jest w sferis za 859zł.podaje info z grzeczności bo nie potrafię znaleźć dla siebie powodow, dla ktorych kupic hd6950 zamiast gtx560.

 

pozdro

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jest w sferis za 859zł.podaje info z grzeczności bo nie potrafię znaleźć dla siebie powodow, dla ktorych kupic hd6950 zamiast gtx560.

 

pozdro

 

ponieważ hd6950 jest wydajniejszy ogólnie, w paru tytułach wygra ale w wiekszości przegra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po dłuch poszukiwaniach GTX 560 w końcu kupiłem HD6950 2gb od Vertexa.Dokładna kopia PowerColor PCS++,który ma przełącznik odblokowujący go do HD6970.Nie ma tego modelu nawet na stronie producenta wiec zobaczymy co to jest.

 

VERTEX ATI Radeon HD6950 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (800/5000) - Sferis.pl - sklep online

 

Cena też miła

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest na stronie producenta tylko z czerwonym plastikiem, a nie tym co na zdjęciu. Przyjrzyj się dokładnie i zwróć uwagę na przetłoczenia. Powercolor w wersji non PCS+ tak wygląda. PCS+ jest trochę ażurowana miejscami.

 

No i nazywanie przełącznika do odzyskiwania BIOS'u, przełącznikiem do odblokowania shaderów do poziomu 6970 to lekka nadinterpretacja :P

 

Generalnie daj znać jak się spisuje chłodzenie bo cena fajna i zastanawiam się czy wersja 1GB czy 2GB. Jak 1GB spadnie poniżej 800zł to wezmę ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest na stronie producenta tylko z czerwonym plastikiem, a nie tym co na zdjęciu. Przyjrzyj się dokładnie i zwróć uwagę na przetłoczenia. Powercolor w wersji non PCS+ tak wygląda. PCS+ jest trochę ażurowana miejscami.

 

No i nazywanie przełącznika do odzyskiwania BIOS'u, przełącznikiem do odblokowania shaderów do poziomu 6970 to lekka nadinterpretacja :P

 

Generalnie daj znać jak się spisuje chłodzenie bo cena fajna i zastanawiam się czy wersja 1GB czy 2GB. Jak 1GB spadnie poniżej 800zł to wezmę ją.

 

 

his little switch is present on the HD 6950 reference design too.Originally it was designed to provide a way to restore the card in case of a bad BIOS flash. PowerColor has changed this somewhat. When you set the switch to the "backup BIOS" position, the card will use a special BIOS that enables all shaders and sets clock speeds of 880 MHz core and 1250 MHz memory for a nice performance boost.

PowerColor HD 6950 PCS++ 2 GB Review - Page 4/28 | techPowerUp

Nadinterpetacja?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Vertex na swojej stronie o niczym takim nie informuje. To taki myk Powercolora w modelach PCS++. To, że karty mają takie samo chłodzenie wynika z faktu przynależności obu marek do jednej korporacji TUL.

 

Wiem, i dokładnie o tym pisałem w swoim wcześniejszym, poście.Jestem ciekaw co przyjdzie i jakie to bedzie miało możliwosci.Nie licze na taki sprytny przełącznik ale wolałbym zeby było to chłodzenie w kolorze czarnym, niż ten czerwony, nieco tandetny .Sferis na swojej stronie raczej dba o zdjecia produktów(jak nie ma to nie dają) wiec licze ,ze bedzie takie chłodzenie jak na zdjeciu.W piatek sie okaze:)

 

Edit 17.03

 

No i musze powiedzieć, że karta dostała mi sie w kolorze czerwonym i jest mega głośna przy auto ustawieniach.Dobrą informacja jest to , że przy 20min furmarku i ustawieniu 25% jest praktycznie niesłyszalna w otwartej obudowie w okolicach 50cm od ucha, a to wszystko przy temp max 64*C. Postaram sie zrobić jeszcze jakieś wyniki o/c żeby sprawdzić jak dalece możemy sie posunąć zachowując cicha kulturę pracy chłodzenia.

 

Kwestia odblokowania zostaje przełożona na weekend...musze sie dokształcić w tej kwestii, bo jak pisałem wcześniej, miałem cieszyć sie z posiadania gtx 560 ti.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...