Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

MSI Afterburner radzi sobie z regulacją napięcia i wentylatora?

 

Nie ma z tym najmniejszego problemu.

 

Moze mi ktos powiedzieć o co chodzi w tych temp. podawanych przez GPU-Z?Chodzi mi o te pozycje:GPU Temp1, GPU TEMP2, GPU Temp3 musze brac pod uwage przy o/c czy spogladac tylko na informacje podawane przez czyjnik GPU Temp?Pytam bo te podawane z pozycji GPU TEMP1-3 sa momentami wyższe o 10*C od czujnika ogólnego GPU Temp.

 

I jeszcze jakie jest max bezpieczne Vcore?

 

Edit:

 

W chwili obecnej działam na 920/1350 Vcore 1.16.Niestety nie da sie przy tych zegarach miec cichej karty bo temp przekracza 75*C(Furmark) i trzeba podkręcić do tych 40% a wtedy juz ciszy nie ma niestety.Zobaczymy jak to bedzie pod obciązeniem w grach.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łap się za RBE i zdawaj raport czy shadery się da odblokować.

W IDLE da się ustawić kartę by była niesłyszalna?

 

Tak-w idle 20% wentylatora i karta jest niesłyszalna.Mozesz mi podac jakiegos linka do najpewniejszego i najbezpieczniejszego sposobu wykonania tego moda?Coś bez zmiany biosu i taktów a tylko do odblokowania shaderów?

 

Edit:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Po odblokowaniu mam problem z ustabilizowaniem kary na zegarach na których wczesniej działala bez problemu:/

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz zmieniać ustawienia wentylatora w RBE? Jeśli tak, to czy mógłbyś wrzucić screena tej zakładki (ewentualnie zrobić kopię biosu i tu wkleić)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RBE można zrobić nową mapę dla wentylatora, więc wspólnymi siłami można by zrobić pr0 BIOS dla tej karty. Mnie i tak interesuje by była cicha w idle.

 

Pzdr.

 

Sprawa mapy dla wentylatora jak dla mnie jest tu w miare prosta.Do 65*C(920/1350 V1.174) mam 22% na wentylu i to w 90% przypadkach wystarcza.Podczas grania i po Haven temp nie przekracza 60*C. Karta jest naprawde głośna ale na szescie nie grzeje sie na tyle zeby była potrzeba puszczania wentylatora na więcej niz 25%(do tej granicy jest naprawde ok).

 

Myślicie ze Vcore 1.2 dopóty dopóki temp sa ok jest bezpiecznym napieciem?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli temperatura nie przekracza 60* to napięcie nie powinno być problemem.

 

Z tego co piszesz, to można się w RBE na Twojej karcie posługiwać progami temperatur dla wentylatora? Regulacja płynna nie jest możliwa?

 

Ja u siebie na HD4850 mam płynną regulację, dopasowaną do Accelero:

post-153908-0-62721100-1300577201_thumb.png

W tym wypadku ilość "progów" jest praktycznie nieskończona i mogę tak ustawić kartę, że w idle jest praktycznie pasywna (na tym mi generalnie zależy) a pod obciążeniem karta nie przekracza 55* dzięki nachyleniu wykresu, które mogę dowolnie zmieniać. Wentylator przyspiesza płynnie w zależności od temperatury rdzenia.

 

Są różne kontrolery na Radeonach - progowe, płynne i płynno-progowe (z tego co kiedyś znalazłem w necie). Jestem ciekaw jak to wygląda u Ciebie, bo też rozważam zakup podobnej karty i wymiany chłodzenia na TwinTurbo Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli temperatura nie przekracza 60* to napięcie nie powinno być problemem.

 

Z tego co piszesz, to można się w RBE na Twojej karcie posługiwać progami temperatur dla wentylatora? Regulacja płynna nie jest możliwa?

 

Ja u siebie na HD4850 mam płynną regulację, dopasowaną do Accelero:

post-153908-0-62721100-1300577201_thumb.png

W tym wypadku ilość "progów" jest praktycznie nieskończona i mogę tak ustawić kartę, że w idle jest praktycznie pasywna (na tym mi generalnie zależy) a pod obciążeniem karta nie przekracza 55* dzięki nachyleniu wykresu, które mogę dowolnie zmieniać. Wentylator przyspiesza płynnie w zależności od temperatury rdzenia.

 

Są różne kontrolery na Radeonach - progowe, płynne i płynno-progowe (z tego co kiedyś znalazłem w necie). Jestem ciekaw jak to wygląda u Ciebie, bo też rozważam zakup podobnej karty i wymiany chłodzenia na TwinTurbo Pro.

 

Jest i płynnie i progowo, przy czym, przy tej graficznej,płynnej metodzie, nie potrafię dodać kolejnego progu:( Chodzi tu głownie o utworzenie kolejnej prostej , przy której niezależnie od temp,prędkosc bedzie sztywna.W ogóle to sie mocno wczoraj zamotałem z RBE i troche było strachu:/ Nie chce uzywac msi ab. do ustawiania MAX napiecia tylko ustawic to w RBE.Wiecie moze gdzie to zrobic?Jak próbowałem tej opcji(screen ponizej) to zaczęły sie wlasnie moje problemy z BSOD kóre udało sie opanowac.

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj wizarda, powinien Ci ładnie wszystko ustawić i niestabilność zniknie.

 

Drugiej prostej nie zrobisz, chyba że w jakimś hybrydowym trybie. Zapodaj swój bios.

Edytowane przez H3ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj wizarda, powinien Ci ładnie wszystko ustawić i niestabilność zniknie.

 

Drugiej prostej nie zrobisz, chyba że w jakimś hybrydowym trybie. Zapodaj swój bios.

 

Nie lubie auto tune'ow...zobaczymy co ten zrobi.Zapodam jeszcze dzis ten bios ale ostrzegam , ze to moje pierwsze kroki z RBE więc "do Yourself a favor" i zobaczcie co tam jest zanim odpalicie winflasha :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu burdel :mur: 1 bios wejde w winde a drugi bios, po auto tune to BSOD.Co zrobic zeby zapodac stock bios na tym drugim skopanym biosie?Ja pierdziele....same errory bo brat przywlókł jakąs 20 letnia whisky :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serii 69xx modyfikacja zegarów biosu konczy sie BSODEM przy starcie systemu - to przez zabezpieczenie sterowników ktore decyduja o czestotliwosci zegarow. Tak samo jest z krzywa temperatury i predkosci wentylatora.

 

Napiecie zmienia sie przez GPU Registers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serii 69xx modyfikacja zegarów biosu konczy sie BSODEM przy starcie systemu - to przez zabezpieczenie sterowników ktore decyduja o czestotliwosci zegarow. Tak samo jest z krzywa temperatury i predkosci wentylatora.

 

Napiecie zmienia sie przez GPU Registers.

 

Dobrze wiedzieć co jest powodem.Wie ktos jak naprawic ten bios powodujacy BSOD?Mozna jakos ingerowac w drugi bios pod winda korzystając z tego jednego sprawnego który pozostał?

 

Edit:

 

chyba tylko pod dosem bedzie dalo sie to zrobic.

 

Edit 2:

 

ok.ogarnąłem teamt.teraz musze cos porobic z tymi napieciami.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak zmieniać paste to na coś wysokiej klasy, a nie produkt który wiele lat temu był przeciętny. Starodawne AS5 czy OCZ Ultra są lepsze o kilka stopni, nie mówiąc o MX2/MX4 czy pastach za 30-pare złotych (Diamond).

Totalnego syfu na kartach graficznych (szczególnie z tej półki) nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to jeden stopien roznicy w porownaniu do arctic silver 5 i ze 2 do najlepszych past... ja tam czesto smaruje ceramique, nad as5 ma tego plusa, ze nie przewodzi pradu, a roznicy praktycznie nie ma

 

@Chaos jak duzo gorsze to moze cos nie dolega... mocno skreciles? :rolleyes:

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jeden stopień różnicy to może na jakimś słabym procku. W starych recenzjach widze różnice nawet 2-3 stopnie, a co dopiero na kartach graficznych wydzielających ponad 200 W ciepła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200w to jest na calej karcie, lacznie z pamieciami, pwm area itp. Sam rdzen jest sporo chlodniejszy od takiego i7 ;]

 

ARCTIC MX-4 Thermal Paste Review - Results (Overclocked) wg tego testu pomiedzy mx4, a ceramique powinno byc ~2 stopni roznicy ;) napewno nie kilka jak wczesniej pisales ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was zmienial paste na referencyjnej 6950 albo 6970? ja zmienilem na arctic ceramique i mam gorsze tempy :(

 

Np. w Vertexach daja lepsza paste niz gluta (sprawdzone) wiec nie dziwie sie, ze nie ma poprawy po zmianie pasty ;)

 

PS w hurcie pojawily sie GIGABYTE Radeon HD6950 4096MB DDR5/256b D/H/DP PCI (oczywiscie to blad bo cena jest wlasciwa i jak sie kliknie to kod producenta jest taki "GV-R699D5-4GD-B" :D

Widac to takze po ilosci ramu w nazwie karcioszki

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden stopień różnicy to może na jakimś słabym procku. W starych recenzjach widze różnice nawet 2-3 stopnie, a co dopiero na kartach graficznych wydzielających ponad 200 W ciepła?

 

non-stop uzywam as ceramique na sprzetach high-end. Super sie sprawdza zarowno na ac, ss jak i pod azot. Kiedys z ciekawosci porownalem na GTX480 temperatury w furmarku pomiedzy ceramique a mx4 i zgadnij jakie byly roznice?

0 stopni.

W cudowne wlasciwosci past nie wierze bo sie sam przekonalem wielokrotnie jakie sa a raczej nie sa roznice miedzy rzekomym glutem as ceramique a cudownymi mega hiper 2x drozszymi pastami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaaa :rolleyes:Dzieki.Mi jest potrzebna tylko jedna zmiana,dotyczyc ma ona napięcia po o/c na poziomie 930/1400.Wtedy wystarczy zmienic tylko pozycje Vid 1 prawda?

 

Reasumujac:

Przy pomocy opcji clock/voltages ustawic okreslona wartosc Mhz a nastepnie w GPU Registers zmienic napiecie.Tyle?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za napiecia 3D odpowiada VID z najwyzsza wartoscia, w sytuacji na screenie jest to VID3.

 

Zmiana zegarow w biosie przy serii HD69xx najprawdopodobniej skonczy sie bsodem przy probie bootowania systemu(zabezpieczenie sterownikow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to jeden stopien roznicy w porownaniu do arctic silver 5 i ze 2 do najlepszych past... ja tam czesto smaruje ceramique, nad as5 ma tego plusa, ze nie przewodzi pradu, a roznicy praktycznie nie ma

 

@Chaos jak duzo gorsze to moze cos nie dolega... mocno skreciles? :rolleyes:

 

no sporo

wczesniej na 6950 mialem kolo 75* w furmarku a przy przerobieniu na 6970 kolo 88

teraz bardzo szybko dochodzi do 90 i wiecej a wicher rozkreca sie jak powalony...

 

karte skrecalem 2 razy i rozkrecalem i caly czas to samo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

non-stop uzywam as ceramique na sprzetach high-end. Super sie sprawdza zarowno na ac, ss jak i pod azot. Kiedys z ciekawosci porownalem na GTX480 temperatury w furmarku pomiedzy ceramique a mx4 i zgadnij jakie byly roznice?

0 stopni.

W cudowne wlasciwosci past nie wierze bo sie sam przekonalem wielokrotnie jakie sa a raczej nie sa roznice miedzy rzekomym glutem as ceramique a cudownymi mega hiper 2x drozszymi pastami.

 

roznice sa, moze nie kolosalne, ale jednak.

Przyklad - Testowalem na tym samym sprzecie z tym samym chlodzeniem MX3 i IC Diamond - temperatury do 4 st C mniej na korzysc Diamonda w stresie, w Idle roznic praktycznie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze by byl sens zmiany pasty na w miare nowej karcie graficznej. Moze na takiej co ma ze 3 lata, moze ze 2. Przeciez w takich konstrukcjach stosuja dobre i specjalne dla nich pasty.

Ja swojej grafy nie ruszam :) Przyjechala do mnie z kanady - wiec ewentualna gwarancja moze byc zdeka problematyczna:)

Co do kwestii zmodowania - zapodalem po prostu bios z 6970 i operacja sie udala:) Wczesniej sprawdzilem def zegary z 6970 czy dziala. Jak juz po zmodowaniu pogralem, pofurmarkowalem to potem msi afterburner ustawilem "okrągłe" zegary 900/1400 i tyle. Przy moim procku wiecej nie ma sensu , pozatym ta gwarancja... aha - grafa kosztowala mnie 800 pln i to bylo miesiac temu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie,czy zmiana chłodzenia w tym vertexie:

VERTEX ATI Radeon HD6950 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (800/5000) - Sferis.pl - sklep online

 

Na dwa wentylatory 92mm poprawi temp i ma sens?Nie ukrywam,że chodzi tez o cisze.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...