Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sadze by byl sens zmiany pasty na w miare nowej karcie graficznej. Moze na takiej co ma ze 3 lata, moze ze 2. Przeciez w takich konstrukcjach stosuja dobre i specjalne dla nich pasty.

Ja swojej grafy nie ruszam :) Przyjechala do mnie z kanady - wiec ewentualna gwarancja moze byc zdeka problematyczna:)

Co do kwestii zmodowania - zapodalem po prostu bios z 6970 i operacja sie udala:) Wczesniej sprawdzilem def zegary z 6970 czy dziala. Jak juz po zmodowaniu pogralem, pofurmarkowalem to potem msi afterburner ustawilem "okrągłe" zegary 900/1400 i tyle. Przy moim procku wiecej nie ma sensu , pozatym ta gwarancja... aha - grafa kosztowala mnie 800 pln i to bylo miesiac temu .

 

to nie chodzi o sens zmiany ... tylko zakldalem na nia blok wodny i robilem testy na WC.. po zalozeniu orginalnego chlodzenia z nowa pasta zaczely sie dziwy...

w grach temperatura jest ok ~80* w crysis na full

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sporo

wczesniej na 6950 mialem kolo 75* w furmarku a przy przerobieniu na 6970 kolo 88

teraz bardzo szybko dochodzi do 90 i wiecej a wicher rozkreca sie jak powalony...

 

karte skrecalem 2 razy i rozkrecalem i caly czas to samo..

 

nie lepiej zamiast się bawić w paste chłodzenie zmienić jak karta na dłużej będzie, jak nie będzie to wspólczuje

 

to nie chodzi o sens zmiany ... tylko zakldalem na nia blok wodny i robilem testy na WC.. po zalozeniu orginalnego chlodzenia z nowa pasta zaczely sie dziwy...

w grach temperatura jest ok ~80* w crysis na full

 

to i tak dobrze na razie trzyma temperatury. Lato idzie.

Mnie zastanawia kiedy tą turbine w końcu zmienią na bardziej kulturalną.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej zamiast się bawić w paste chłodzenie zmienić jak karta na dłużej będzie, jak nie będzie to wspólczuje

 

wiesz co ja i tak nie gram za bardzo wiec to nie chodzi o sam problem z przegrzewaniem ewentualnym tylko o fakt ze ciekawi mnie co, jak i dlaczego sie stało.

 

to i tak dobrze na razie trzyma temperatury. Lato idzie.

Mnie zastanawia kiedy tą turbine w końcu zmienią na bardziej kulturalną.

 

samo chlodzenie przed zabawa sprawdzało sie całkiem przyzwoicie ... teraz tylko jakies zonki ..

wczoraj zmienilem paste na AS5 i praktycznie zadnej roznicy... wiec musze szykac problemu gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami z kartą HD6950. Mianowicie po odblokowaniu shaderów do 1536 i podkręceniu karty do wartości 1000/1500MHz przy napięciu 1,3V mogę ukończyć benchmarki typu 3DMark06, 3DMarkVantage, 3DMark11, Heaven Benchmark, ale tylko wtedy gdy utrzymuję temp poniżej 70oC na rdzeniu graficznym. Jest to możliwe gdy ustawię obroty wentylatora na 100% i dodatkowo otworzę okno w zimny dzień :). W innych wypadkach komunikat że sterownik ekranu przestał odpowiadać lub całkowite zawieszenie systemu. Dodam że używam do podkręcania MSI AB. Sprawa o tyle zagadkowa że bez podkręcania temp może osiągać powyżej 80oC i jest stabilnie.

Edytowane przez Oktawian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie do 1000mhz potrzebuje 1.35v:( powyżej już się słabo skaluje, trzeba wiecej V dać a mało mhz dodatkowo sie zyskuje... Ja mam na codzien ustawione 1000 i 1450 na wc. temperatura nie przekracza 60C w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do moich lipnych temperatur to dzis wkoncu zmontowalem blok na karcie (stary Frost F2G) .. kawalek aluminium na sekcje zasilania i odpalilem ...

temperatura na poziomie 63* w furmarku .. wiec pocieszajace jest to ze karta jest sprawna .. a winne jest chlodzenie. ..

tyle ze teraz nie wiem .. czy sie rozszczelnila komora parowa na karcie czy co innego sie stalo ze temperatury sa takie kiepskie ...

 

co polecacie z customowych chlodzen na radzia 6950@6970?

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz z wydaniem Radeona HD 6990, AMD pokryło nowymi produktami wszystkie wyższe segmenty kart graficznych. Czas więc zabrać się z modernizację oferty tańszych kart graficznych. Firma z Sunny vale zamierza zacząć od Radeona HD 6790.

 

 

O nowej karcie „czerwonych” wiadomo niemalże nic. Specyfikacja pozostaje tajemnicą, tak samo jak i poziom wydajności. Dobrze poinformowane źródła podały jednak, że cena wyniesie 130 dolarów. Oznacza to, że karta ma być o 10 dolarów tańsza od Radeona HD 6850, co sugeruje, iż wydajność będzie nieznacznie ustępować karcie z chipsetem Barts Pro.

 

Na odsłonięcie tajemnicy długo czekać nie będziemy – premiera Radeona HD 6790 ma odbyć się już 31 marca.

Radeon HD 6790 – GPU za 130 dolarów w sprzedaży już od 31 marca : NVISION.pl

Wczoraj po raz pierwszy pisaliśmy o Radeonie HD 6790 – skromniejszym bracie modelu HD 6850. Dziś natomiast mamy już kolejne informacje na temat układu, który rzekomo bazuje na chipsecie Barts LE.

 

 

GPU, które zadebiutuje 31 marca będzie więc opierać się na tej samej rodzinie chipsetów co karty Radeon HD 6800. Oznacza to nic innego jak 256-bitowy kontroler pamięci oraz zredukowaną liczbę procesorów strumieniowych. Jak bardzo AMD „pocięło” Barts-a? Wygląd na to, że liczba dostępnych bloków wynosi 10, co przekłada się na 800 procesorów strumieniowych (dalej: SP). Dla porównania, Radeon HD 6850 ma 12 bloków i 960 SP.

 

Na uwagę zasługuje kwestia częstotliwości taktowania zegarów. Podczas gdy Radeon HD 6850 taktowany jest częstotliwością 775 MHz dla rdzenia i 1000 MHz dla pamięci GDDR5, Radeon HD 6790 będzie działał z zegarami 840 i 1050 MHz. Co ciekawe, Radeon HD 6790 ma pobierać aż 150 W mocy (HD 6850 - 129 W). Sugeruje to, że chipset karty może być odrzutem, który pierwotnie miał trafić do Radeona HD 6870. Zbyt wcześnie jest jednak, aby stwierdzić czy możliwe staną się modyfikacje na miarę HD 6950@6970.

 

Wygląda na to, że AMD zamierza dać popalić GeForce GTX 550 Ti, który – jak wiadomo – hitem na miarę GeForce GTX 460 się nie okazał.

Radeon HD 6790 - Barts LE z 800 procesorami strumieniowymi : NVISION.pl

 

 

Sapphire's HD 6790 pixellized

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos

A wróć do ustawień z 6950 i zobacz czy dalej tak tempy szaleją. Może te dodatkowe shadery coś knocą.

Na Pclabie był rewelacyjny HR-03GT - wstawiłem to na 460tke i pięknie chłodzi po OC z 1x120.

 

@Blue

Ty masz teraz na stockowym biosie ta 6950 ??

 

Po stworzeniu 4x570, zaczynam się interesować złożeniem 4x6950 :P

Tym bardziej, że odpaliłem moje zakurzone cudo P5W64 ;)

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos, HD69xx mają taki sam rozstaw otworów montażowych co GF8800gt, gts-512, 9800gtx. Wybierz sobie coś.

 

rozstaw otworów to nie problem .. ale wspomniane przez Ciebie modele nie grzeja sie tak jak 6970

 

@Chaos

A wróć do ustawień z 6950 i zobacz czy dalej tak tempy szaleją. Może te dodatkowe shadery coś knocą.

Na Pclabie był rewelacyjny HR-03GT - wstawiłem to na 460tke i pięknie chłodzi po OC z 1x120.

 

Na ustawieniach 6950 jest mniejsza temperatura ale nie duzo (jest ogolnie cieplej)..

 

Zastanawiam się jaki radiator wrzucić na sekcję zasilania HD6950. Przydałby się podłużny, długi radiator. Widział ktoś coś takiego do kupienia?

 

ja zakladalem przy testach z bloczkiem wodnym zwykly kawalek aluminiowego profilu i dawal rade nawet przy furmarku ..

ale na dluzsza mete tego nie testowalem

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki, czy do kart pokroju 6950/6970 jest sens dokładać GeForce 9600GT do PhysX? Czy to będzie działać na Win7 64bit, czy są do tego stery (z tego co wiem to sideband robił jakieś customowe), czy będzie znaczący wzrost FPSów? Oraz czy nie ma tu jakichś problemów z kompatybilnością/stabilnością?

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko czy wszystkie referencyjne 2gb 6950 moduja się do 6970 czy zdarzają się uwalone rdzenie z niesprawnymi shaderami ??

 

większosć

 

AMD Radeon HD 6950 to HD 6970 Mod | techPowerUp - na dole masz ile kolesiowi sie udalo zmodowac kart ..

 

generalnie zdecydowana wiekszosc się moduje. mozebyc tak ze pamieci lub rdzen po modzie nie beda chcialy pracowac na czestotliwosciach radeona 6970 ale same dodatkowe SP beda działac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od niedawna stałem się NIESZCZĘŚLIWYM (niestety) posiadaczem karty HIS Radeon 6970. Karta straszliwie się grzeje. W crysis 2 temperatura dochodzi do 90 stopni. Niezależnie od tego czy karta jest podkręcona czy nie. Próbowałem ręcznie podbić obroty wentylatora co rzeczywiście zbijało skutecznie temperaturę o kilkanaście stopni jednak hałas generowany przez tą suszarkę nie jest w żaden sposób akceptowalny. Jestem okropnie zdesperowany tym faktem i pomyślałem czy nie lepiej byłoby wymienić tą kartę na coś w podobnej cenie. Myślałem o MSI GF 570 OC TWIN FRAZOR II. Myślałem także nad wymianą chłodzenia jednak z tego co mi wiadomo to gwarancja umiera z chwilą zdjęcie oryginalnego chłodziwa. Co radzicie panowie. Muszę coś zadziałać w tym temacie bo idzie lato i będzie jeszcze gorzej. Pozdrawiam i proszę o rady. Dodam ,że budę mam bardzo dobrze chłodzoną a na procku mam Corsair hydro H50 push - pull.

 

 

p.s. założyłem nowy temat ale ruchu nie ma więc przklejam jego zawartosć tutaj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od niedawna stałem się NIESZCZĘŚLIWYM (niestety) posiadaczem karty HIS Radeon 6970. Karta straszliwie się grzeje. W crysis 2 temperatura dochodzi do 90 stopni. Niezależnie od tego czy karta jest podkręcona czy nie. Próbowałem ręcznie podbić obroty wentylatora co rzeczywiście zbijało skutecznie temperaturę o kilkanaście stopni jednak hałas generowany przez tą suszarkę nie jest w żaden sposób akceptowalny. Jestem okropnie zdesperowany tym faktem i pomyślałem czy nie lepiej byłoby wymienić tą kartę na coś w podobnej cenie. Myślałem o MSI GF 570 OC TWIN FRAZOR II. Myślałem także nad wymianą chłodzenia jednak z tego co mi wiadomo to gwarancja umiera z chwilą zdjęcie oryginalnego chłodziwa. Co radzicie panowie. Muszę coś zadziałać w tym temacie bo idzie lato i będzie jeszcze gorzej. Pozdrawiam i proszę o rady. Dodam ,że budę mam bardzo dobrze chłodzoną a na procku mam Corsair hydro H50 push - pull.

 

 

p.s. założyłem nowy temat ale ruchu nie ma więc przklejam jego zawartosć tutaj:)

 

90st to nie jest żadna straszliwa temperatura. Nie kombinuj bo wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupiłem

asus 6950 DC2

karta nie jest referentem wiec nie dało rady wgrać biosu z referenta

odblokowałem schadery przy pomocy RBE wszystko działa ale karta się nie kreci

jestem pewien ze spowodowane jest to napięciem 1.1V którego nie mogę niestety podnieść (wpiselm brutalnie przy pomocy RBE 1.2 i po przełączeniu w 3d karta wywala bsod)

karta w stresie ma 50*C wiec zal zęby nie podkręcić

czy da rade wsadzić inny bios który ogarnie większe napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj ten g**ny programik asusa smartdoctor czy jakoś tak i w nim powinieneś mieć możliwość zmiany napięć, jeśli w ogóle karta ma taką możliwość

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...