Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Te coolery już są nudne. Kiedy oni wkońcu zrozumieją ze te turbinki to przeszłość. Teraz trzeba dużo heatpipe-ów i dużo powietrza, do czego potrzebne są przynajmniej dwa duże, ale jednocześniej ciche wentylatory.

 

Oby szybko pojawiły się konstrukcje niereferencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te coolery już są nudne. Kiedy oni wkońcu zrozumieją ze te turbinki to przeszłość. Teraz trzeba dużo heatpipe-ów i dużo powietrza, do czego potrzebne są przynajmniej dwa duże, ale jednocześniej ciche wentylatory.

 

Oby szybko pojawiły się konstrukcje niereferencyjne.

 

Bo niektorzy nie znaja sie na kompach i posiadaja obudowe bez wentylacji i zeby nie miec problemow ze karty ludziom sie pala robia turbinki by wyrzucaly gorace powietrze na zewnatrz i wtedy unikaja takich problemow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbinki są o tyle lepsze, że mamy porządny kawał aluminum usztywniający kartę, bez niego PCB dostaje skoliozy a to nic fajnego. Do tego większosc niereferentów nie ma chodzonych kości pamieci co też niezbyt dobre jest. Do tego dochodzi zwykle pasywne chłodzenie sekcji zasilania. Ba są nawet niereferenty słabsze wydajnością od konstrukcji referencyjnych - podobna wielkość radiatra i iilosć HP a ma to schłodzić wentylatorek 80mm. W dzidzinie tej królują Powercolor i HIS, ale to w jego tańszych kartach.

 

Seria 6xxx mająca się niebawem pojawić to będzie odpowiedź na GF 460 czyli na segment mid-range i będzie podobnej wydajności. Potwory mające zastąpić HD5870 i HD5970 zobaczymy w 2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znaczy, że w podobnej cenie co GTX 460, a te zresztą mają jeszcze bardziej tanieć. Pożyjemy zobaczymy. Na razie najlepszy wybór do 750-800 zł w kategorii mid-range jest GTX 460. AMD musi zaskoczyć ceną. Kupowanie karty droższej o te 150-200 zł i wydajniejszej nic tu nie zmieni gdyż od tego jest 5850. Ta karta z serii 6000 co ma być odpowiedzią na GTX 460 musi być właśnie w podobnej cenie i w podobnej lub lepszej wydajności. Wtedy AMD będzie mogło walczyć o klienta w tym segmencie. Wtedy będzie można polecać jedną lub drugą kartę. Przypominam, że niektóre modele GTX 460 mają naprawdę dobre chłodzenie i nie ciągną tak dużo prądu. Tak więc AMD musi czymś zaskoczyć ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego to będzie HD66xx a nie HD68xx. Dadzą w tej karcie szynę 256bit zamiast 128bit która była zawsze w średnim segmencie (np. HD5770) więc bedzie to miało pewnie wydajność HD5850 i słabsze wersje HD5830 z ceną niższą od GF460. Generalnie sprawa podobna jak z odświeżonym HD 4890 w miejsce HD4870 z tym, że zmienili numerację, że to niby nowa generacja i ludzie się ślinią... Nowa generacja to dopiero 2011 teraz jedynie nawiązanie walki z 460 w segmencie średnim, małe poprawki w architekturze, podniesienie taktowania rdzenia i memorek. Może być ciekawie jeśli całkowicie odejdą od szyny 128bit w segmencie średnim. Chociaż możliwe, że wypuszczą też jakieś buble dla ubogich typu HD65xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Rumoured HD 6800 performance leaks out

 

Nie rozumiem dlaczego te karty miały by być z serii 6800 a nie 6700. Przecież to by była paranoja żeby 6800 były wolniejsze od 5800.

 

A z kolei następcy 5800 będą się nazywać jak - 6900? To co z dwu-układowymi kartami?

 

Coś mi sie tu nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, tak jak mówi Gkar, dodatkowo nowe radki będą chyba pierwszą serią sygnowaną logo amd [a nie ati]. Ciekawe jak AMD rozwiąże kwestie konkurencji z kartami serii 5000, takim HD 5770, 5830 czy 5850.

 

PS: Wydaje się, że z premierą następny HD 5870 czekają na odpowiedź NV, by odpowiednio dopasować parametry swojego nowego dziecka.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to już nie ATI tylko AMD.

 

Jeszcze sie mówi o rebrandzie 5700 na 6700, to by dopiero był lol.

 

 

jak dla mnie to by był strzał w dziesiatke dla nas czyli klientów. Dlaczego??/ bo w cenie HD56xx dostalibysmy HD57xx pod nazwą Hd67xx. Napewno jakies zmiany kosmetyczne będą ale watpie zeby były duze. Te karty i tak sa za dobre na ten segment.

 

 

a co do tej zmiany nazewnictwa to kwestia zysków. AMD ma długi nie oszukujmy sie, klientów którzy wiedzą ze jest taka zmiana nazewnictwa jest moze 10% - reszta kupuje po numerkach albo gotowce wiec jest chyba proste ze chcą na nich zarobić. A uzytkownik który miał HD5870 i kupi HD6870 nie wiedząc że jest słabszy nawet tego nie zauważy - jak jest taki tepy że nie wie o zmianie nazewnictwa to nie zauwazy róznicy , tymbardziej ze wydajnosc będzie zbliżona.

 

a ceny???

 

byłą już sprzedaz przedpremierowa chyba w Szwajcarii. Za szafirka HD6870 trzeba było dac 255 euro a za Hd6750 189 euro. Odpowienio to jest 960zł i 750zl (tak mniej wiecej - podaje według przelicznika walut z neta)

 

a to i tak drogo bo raz ze to przedpremiera to dwa to w koncy szafir. Spekuluje ze ceny będą o jakies 30-40euro niższe.

Edytowane przez pawel199224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namieszali z tymi nazwami i to strasznie ;)

 

No, ale grunt, by te odpowiedniki GTX 460/465 były w konkurencyjnej cenie lub wydajniejsze. Konkurencja musi być. Jak ceny GTX 460 jeszcze spadną to dokupię drugi pod nową platformę na SLI. W sumie mogłem czekać do nowej serii AMD i zainteresować się CF, ale to czekanie mnie troszkę zniechęciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno CF to porazka i daje bardzo slaby wzrost wydajnosci - nie wiem czy to prawda, ale cos w tym moze byc.

Ja tam nie czekam i kupilem 480 tke od zielonych - ATI (czt AMD) raczej nie zamieszka juz wiecej w moim kompie.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesli nie chcesz stracic za wiele na Radku to go sprzedaj - bo czas na to.Nie wiem jak w Polsce, ale u mnie te karty za grosze mozna juz wyrwac.

Ostatnio 5870 z blokiem Bitspower poszla za £200, a ceny £220 za zwodowana to normalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno CF to porazka i daje bardzo slaby wzrost wydajnosci - nie wiem czy to prawda, ale cos w tym moze byc.

Ja tam nie czekam i kupilem 480 tke od zielonych - ATI (czt AMD) raczej nie zamieszka juz wiecej w moim kompie.

 

Podobno w nv pracują same geje i tylko osoby w różowych sweterkach kupują ich produkty.

Nie wiem czy to prawda ale tak słyszałem i coś w tym może być :lol:

 

 

:wink:

Edytowane przez 99tomcat
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesli nie chcesz stracic za wiele na Radku to go sprzedaj - bo czas na to.Nie wiem jak w Polsce, ale u mnie te karty za grosze mozna juz wyrwac.

Ostatnio 5870 z blokiem Bitspower poszla za £200, a ceny £220 za zwodowana to normalka.

 

cos zanizasz chyba ;) to nie zwodowane powinny kosztowac kolo 600 zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno CF to porazka i daje bardzo slaby wzrost wydajnosci - nie wiem czy to prawda, ale cos w tym moze byc.

Ja tam nie czekam i kupilem 480 tke od zielonych - ATI (czt AMD) raczej nie zamieszka juz wiecej w moim kompie.

 

hahahahahahahah a SLI to co ??? nie tandeta według ciebie. ???

 

Tak sie kolego składa ze Quad Crossfirex z HD5870 jest wydajniejszy w wiekszosci gier od Quad SLI z GTX480. Jak to mozliwe co??? przecież gtx480 jest sporo wydajniejszy od HD5870.

 

Z tego co ja wiem to radki skalują sie minimalnie lepiej od SLI. To też kwestia karty ale jak na razie amd stworzyło najlepiej skalujacą sie karte w dualu i jest to HD4770. Zresztą jakby im to nie wychodziło to nie mielibysmy dwuprocesorowego HD5970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

jak dla mnie to by był strzał w dziesiatke dla nas czyli klientów. Dlaczego??/ bo w cenie HD56xx dostalibysmy HD57xx pod nazwą Hd67xx. Napewno jakies zmiany kosmetyczne będą ale watpie zeby były duze. Te karty i tak sa za dobre na ten segment.

Za dobre? Te karty są nie wiele szybsze od ponad dwuletnich 4850, które w momencie premiery kosztowały poniżej 500 zł.

 

W tym segmencie, jak i zresztą w low-endzie, jest masakryczny zastój, zero rozwoju. To jest paranoja żeby obecne low-endowe karty były wolniejsze od archaicznych 7300 GT, chyba najlepszych low-endowych kart w historii.

 

 

A konkurencja lub jej brak robi swoje. 4800 nie miały szans walczyć z GT200, a były to najwydajniejsze karty ATi. Dzięki temu kosztowały koło 500 i 700 zł. Teraz najwydajniejsze są za drugie tyle, a jak NVIDIA czegoś szybko nie wprowadzi to jeszcze się ceny następców 5800 zwiększą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dobre? Te karty są nie wiele szybsze od ponad dwuletnich 4850, które w momencie premiery kosztowały poniżej 500 zł.

 

W tym segmencie, jak i zresztą w low-endzie, jest masakryczny zastój, zero rozwoju. To jest paranoja żeby obecne low-endowe karty były wolniejsze od archaicznych 7300 GT, chyba najlepszych low-endowych kart w historii.

 

 

A konkurencja lub jej brak robi swoje. 4800 nie miały szans walczyć z GT200, a były to najwydajniejsze karty ATi. Dzięki temu kosztowały koło 500 i 700 zł. Teraz najwydajniejsze są za drugie tyle, a jak NVIDIA czegoś szybko nie wprowadzi to jeszcze się ceny następców 5800 zwiększą.

 

 

gdzie ty widzisz paranoje??? Popatrz sobie na ceny gts450 - kosztuje od 390zł. Widziałes kiedykolwiek zeby tyle kosztowała karta z tego segmentu np gtx260 albo HD4870???? Jesli HD6770 będzie kosztował tyle co HD5670 czyli około 300zł (już za 290 widziałem wersje 512mb) to będzie super sytuacja dla nas.

 

zastój w low endzie?? coraz to nowsze karty wychodzą , energoosczedniejsze , z coraz to lepszym dekodowanie blue-ray, wspierające odtwarzanie filmów 1080p. Cego wiecej chcesz od lowendu ??? wydajnosci 8800gt?? te karty są do HTPC a nie do grania w crysisa. Zresztą ATI udowodniło ze na low pograsz wiekszosc gier na najsłabszej piątce czyli HD5450.

 

I kolego 4800 miały szanse walczyc z GT200. I to bardzo dobrze walczyły. Były tylko minimalnie mniej wydajne ale za to dużo dużo tansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos zanizasz chyba ;) to nie zwodowane powinny kosztowac kolo 600 zl ;)

 

nie zanizam - takie sa ceny, a podobna kase trzeba zaplacic za niezwodowana - nie kazdy kupuje od razu gotowce, bo nie kazdy ma WC w budzie.

 

hahahahahahahah a SLI to co ??? nie tandeta według ciebie. ???

 

Tak sie kolego składa ze Quad Crossfirex z HD5870 jest wydajniejszy w wiekszosci gier od Quad SLI z GTX480. Jak to mozliwe co??? przecież gtx480 jest sporo wydajniejszy od HD5870.

 

Z tego co ja wiem to radki skalują sie minimalnie lepiej od SLI. To też kwestia karty ale jak na razie amd stworzyło najlepiej skalujacą sie karte w dualu i jest to HD4770. Zresztą jakby im to nie wychodziło to nie mielibysmy dwuprocesorowego HD5970.

 

A czy widzisz gdzies zebym napisal co kolwiek na temat wydajnosci SLI?, wiec nei bardzo rozumiem skad Twoj smiech?

A wydajnosc IMO nie tyle zalezy czy to nvidia czy ati , a od gry czy ma wsparcie dla SLI/CF - czyz nie tak to jest?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...