Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

A wydajnosc IMO nie tyle zalezy czy to nvidia czy ati , a od gry czy ma wsparcie dla SLI/CF - czyz nie tak to jest?

Nie. Za to odpowiadają drivery, przy czym zarówno ATI jak i nVidia dają wskazówki optymalizacyjne dla programistów jak zwiększyć wydajność aplikacji w konfiguracjach CF/SLI. Technicznie ze "wsparciem" to nie ma nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli cenowo i wydajnościowo 6850 wskakuje między 5830 a 5850

 

5830 170$ => 6850 (220$ niereferent od Asusa + podatek od nowośi) => 5850 260$ ceny z newegg

 

w sumie jak na razie tyle samo co gtx 460 1gb Gigabyte (220$) ale cena zacznie szybko spadać przez 6850 :D

 

ciekawe jak z wydajnością ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zanizam - takie sa ceny, a podobna kase trzeba zaplacic za niezwodowana - nie kazdy kupuje od razu gotowce, bo nie kazdy ma WC w budzie.

 

To nie ma sensu sprzedawac zwodowanej ;) lepiej pchnac bloczek osobno...   Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak Northern Island

 

przeczytajcie sobie co pisza na twojepc Nowe Radeony to Northern Island, czy może Southern Island? - TwojePC.pl

 

to sa oficjalne slajdy od amd. I tak jak mówiłem nowe Hd6770 będą oparte na rdzeniu juniper. Ciekawe tylko co będzie w nich zmienione. Wkoncu gts'a musza przegonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem NDA, ale chociaż na podanie oficjalnej, pełnej specyfikacji AMD by mogło pozwolić. Nudzi mnie czytanie plotek, co serwis to inne spekulacje.

 

zajrzyj na laba tam zdaje sie w odp dziale juz sa fotki powrzucane ze specyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku cena będzie mocno przesadzona, żeby spadła zanim wzrośnie vat :D

 

 

chodzi mi o to, że najpierw zapłacimy za podatek od nowości, za miesiąc cena spadnie żeby znowu w grudniu wzrastać z powodu licznych zakupów ludzi, którzy będą chciali kupić sprzęt jeszcze z niższą stawką vatu ( i albo klienci nakręcą ten trend albo sklepy albo ci i ci)

Edytowane przez Ardianz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

na początku cena będzie mocno przesadzona, żeby spadła zanim wzrośnie vat :D

 

Tak, no to zrobi kluczową różnicę.

 

 

A z cenami przesadzić nie mogą, bo to mimo wszystko konkurencja dla GTX 460, które są coraz tańsze, i lekko podkręconą wersje 1 GiB można kupić za nie wiele ponad 700 zł. Nawet 800 zł to może się okazać dużo za 6870, ale trzeba poczekać na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to chyba dopiero przy okazji Bulldozera może sie pojawić coś nowego, a przynajmniej powinno, bo integry opartej na serii 5000 nie ma.

 

Za fajnie by bylo.

 

Chipset pod bulldozera to beda lekko zmienione mostki serii 8x0.

Nowe integry beda w procesarach uzywajacych innych plyt glownych na nowym sockecie - z tego co pamietam to sie LLano mialo nazywac i bedzie Phenomem II w 32nm i z dorzuconym malym radeonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba na poczatku przyszlego roku mozesz znowu odwiedzic topic. 69xx ma sobie sporo lepiej radzic z teselacja ale czy bedzie sens przesiadki z 480tki? ;)

 

btw czemu chcesz zmienic poza kwestia "nowosci"? 

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba na poczatku przyszlego roku mozesz znowu odwiedzic topic. 69xx ma sobie sporo lepiej radzic z teselacja ale czy bedzie sens przesiadki z 480tki? ;)

 

btw czemu chcesz zmienic poza kwestia "nowosci"? 

 

bo 480-tka :) będzie już miała kilka miesięcy a to znaczy że stara, a tak naprawdę to żona sapie jak gram po nocach i spać nie może, na ciepło nie narzekam bo zima i do wiosny bym wytrzymał, żeby karte uciszyć to zakup zalmana dla fermi a to 250zł wiec wolę sprzedac grata dołożyć te 250-400zł i kupic cos nowej generacji choć generalnie wolałbym karte z wydajnością 480-5870 ale w 28nm mniej prądożerna i cichą, wydajność 5870 mi wystarczała, gtx jest pełnią szczęścia tylko to szczęście jest cholernie głośne, teraz buduje sobie serwer-router na intelu d510 to jest cudo wszystko pasywne, pobór mocy w ide 20w i takie powinny być kompy Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, cena za 6870 to 899zł. Karta szybsza i tańsza od 5850 to źle? Chyba niektórym się w dupskach poprzewracało.

 

Skąd wiadomo, że będzie kosztować 899zł?

 

 

Niekoniecznie tańsza: Karty graficzne Radeon HD5850 cena - Porównanie cen w sklepach

 

 

Sam przymierzam sie do nowej karty i wygląda na to, że będę wybierał między 5850 a 6870, jeszcze GTX 460 chodzi mi po głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie było nigdzie pokazanego wyposazenia wersji boxowej?

zastanawiają mnie czy dali jakies adaptery rozdzielające DP1.2 na 3x DP lub DVI/VGA

 

Ehh szukam tej samej informacji i nic:) Z tego screena chyba wynika, ze to na co czekamy nie zostalo rozwiazane i dalej jest adapter potrzebny...

Dołączona grafika

 

ten MST HUB niewiem co to jest, google nie pomaga, czyzby po prostu oznaczenie adaptera dowolnego?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy premiera 69xx bo mnie raczej topowe rozwiązania interesują, a seria 68xx raczej rewolucyjnie się nie zapowiada

 

Ja widziałem gdzies info że pod koniec listopada. I inne info że do końca roku cała nowa seria 6 powinna byc już wprowadzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh szukam tej samej informacji i nic:) Z tego screena chyba wynika, ze to na co czekamy nie zostalo rozwiazane i dalej jest adapter potrzebny...

http://i53.tinypic.com/16az0vl.jpg

 

ten MST HUB niewiem co to jest, google nie pomaga, czyzby po prostu oznaczenie adaptera dowolnego?

 

Dzieki, nie widzialem tego screena. Tak czy inaczej znowu rzezba w g**** i do 3 monitorów potrzeba bedzie dalej 2x DVI + 1x obowiązkowo displayport (mDP @ aktywny adapter DVI sl/VGA).

Nie rozumiem tylko po co dają 2x mDP skoro z jednego mozna az 4 montory wyprowadzic, a łatwiej bedzie podpiąc chyba 4x DP + 2x DVI bo te huby wszystkie nie dosc ze kosztują to jeszce burdel w kablach robią :/

Jakby dało sie wyprowadzic 2x DVI + 2x (4x mDP) na 10 monitorow to ja rozumiem :D

 

MST HUB = MultiSTream HUB

Dołączona grafika

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...