Skocz do zawartości
Eniu

Rampage II Extreme & SupremeFX X-Fi vs Asus Xonar hdav 1.3

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam trochę nietypowy problem z muzyką :). Obecnie pod ręką mam płytę główną Asusa Rampage II Extreme w zestawie z muzyką SupremeFX X-Fi ale również do dyspozycji mam kartę Asusa Xonar hdav 1.3. Teraz mam problem ponieważ w płycie Rampage II Extreme sloty na muzykę są tak umieszczone że po wsadzeniu grafiki ( Radeon HD5970 wodowany ) główny slot jest całkiem zasłoniony. Karta asus Xonar hdav 1.3 składa się z dwóch części które razem łączy listwa zasilająca, wygląda to tak (tutaj jest to połączone listwą ): W innej płycie:

Dołączona grafika

ale w rampage wygląda to podobnie:

Dołączona grafika

 

W tych dwóch slotach zaznaczyłem "????" ponieważ nie wiem dokładnie do czego może służyć ten biały od prawej. Wydaje mi się ze jest uniwersalny i że właśnie w niego będzie można wpiąć Asusa ale nie jestem pewien, dodatkowo to by nie rozwiązywało problemu jeżeli trzeba by było łączyć jedną cześć z drugą za pomocą listwy zasilającej.

 

Sorry że jestem amatorem w tym ale po prostu ciekawość mnie zżera czy aby na pewno Asusa da się zainstalować w tej płycie. Jak wam się to widzi? Jeżeli jest jakieś rozwiązanie tego problemu to proszę o przedstawienie rozwiązania :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 od konca mobo to pci wiec odpada

1 to pcie x16 chyba wiec mozesz tam wpakować

ogólem mozesz wpakować te karte w dowolny slot pci-e wiec jesli to co widze to prawda(3xpciex16 i 2 pcie x1) to chyba dałoby rade bez problemu to poskładać

 

czyli licząc od proca:

asus, asus, mały slot pusty(albo tam asus) i grafika w pciex16 w niebieski slot

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeżeli mówisz że grafikę można wpiąć w obojętnie który slot graficzny to ten niebieski od lewej rozwiązałby mój problem :). Przy składaniu tego, oczywiście nie ja sam to będę składał ;p, uwzględnię tą możliwość i zobaczymy jak to wyjdzie. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

grafike w obojętnie który pci express x 16 a muzyke jesli tez jest na pci express wogóle w byle który pci express - nawet w ten od grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...