Skocz do zawartości
zielak_18

Po podłączeniu pendrive'a laptop wyłącza się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio podłączyłem do laptopa pendrive'a i ku mojemu zdziwieniu komputer wyłączył się całkowicie. Musiałem odłączyć wtyczkę zasilacza, podłączyć ją i uruchomić komputer ponownie. Problem ten zauważyłem na wszystkich trzech gniazdach USB z tyłu obudowy, na tym z boku jest ok.

Laptop to Acer Extensa 5620z, a pamięć PQI i812 Dołączona grafika

 

Czy ktoś miał podobny problem? Czym może być to spowodowane? Pozostałe pamięci, bluetoothe i inne urządzenia USB, których używałem działały bez problemu. Jak widać na zdjęciu cały praktycznie pendrive jest metalowy, może jakieś spięcie powoduje? Dodam, że działa ok w innych komputerach.

 

Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość sprawdź napięcie na krańcowych blaszkach w gnieździe nie powinno być większe niż 5V. Pendrive nie ma jakiegoś autorun-a? sformatuj go na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Noteo

Możesz sformatowac pendriva,ale wydaje mi sie ze problem nie leży w nim tylko w Twoich gniazdach USB. Musisz sprawdzic jakie napiecie tam panuje. A co się dzieje jeśli podłączasz inny sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny sprzęt działa normalnie bez najmniejszych problemów. Jedyny problem jaki napotkałem do tej pory to ten z pendrivem.

 

Kurcze ciężko będzie zmierzyć napięcie, końcówek od miernika nie włożę do gniazda a nie mam nic przy czym mógłbym rozbebeszyć wtyczke usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakiegoś starego pendriva zbudowanego na płytce PCB, możesz go rozbebeszyć podłączyć i zmierzyć napięcia na wypustkach wtyczki do PCB. Trochę przekombinowane dlatego może lepiej wykorzystaj wszystkie inne opcje. Posprawdzaj blaszki w tych gniazdach może się jakoś wygięły. Dodatkowo jeżeli, gniazdka w których występuje problem mają inny koncentrator niż te działające może warto by przeinstalować sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Zakupiłem 3 sztuki tego samego pendriva i po włożeniu do usb laptop wyłącza się. Wina nie leży po stronie laptopa ponieważ problem występuje na trzech różnych laptopach na wszystkich gniazdach usb. Może to wada fabryczna pendriva?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Hej

 

Twoj post jest lekiem na mą skolataną duszę

 

ten sam problem i chyba wiem jaki jest powod- przyjzyj sie zdjeciu ktore wyslales - widac tam na samym przodzie metalowa blaszke obejmujacal z przodu) czarny plastik - (mam na mysli jej kawalek z przodu języczka ktory wklada sie do portu)- - w innych pendrajwach jej nie ma ( nie ma z przodu) to ona( moim zdaniem) powoduje zwarcia. gdy prubujesz wkladac pod zlym katem.

 

 

pozdrowionka

FILIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...