Skocz do zawartości
Gość s2n7snq2vvm3cc90

PSX - Parasite Eve - Jak uciec z dachu po zabiciu bossa-pająka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość s2n7snq2vvm3cc90

Zabrałem się za odświeżanie jednego z moich ulubionych tytułów na PSXa, mojego snu na jawie i jawy we śnie, niedokończonej niegdyś - i to w wersji japońskiej - Parasite Eve, gdzie po ukończeniu pierwszej płyty okazało się że jest jeszcze druga (wtedy się pierwszy raz popłakałem nad konsolą :D).

 

Gdy pająk wącha już kwiatki od spodu (albo jest na wyczerpaniu? - nie pamiętam), pojawia się ta wstawka że trzeba się ewakuować z dachu, i wtedy nie wiem gdzie iść, co robić, próbowałem już wszystkiego. Kiedyś go przechodziłem to bez trudu, naprawdę nie pamiętam co zrobiłem że udało mi się wyjść cało z tego wybuchu, może to wina obrazu tej UNITRY na której pogrywam :D

Także proszę o pomoc, chętnie powymieniam się spostrzeżeniami z innymi fanami Parasite Eve.

 

A tak btw - młodzi, żałujcie że nie dzierżyliście padów w rękach po nocach, przy takich smaczkach jak MGS, Silent Hill czy właśnie Parasite Eve. To były czasy...

Nie to żebym twierdził że PSX to wiekowy sprzęcior ale pomału możemy zaliczać go do oldskoolu.

 

Pozdro!

Edytowane przez evoreactor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

To były czasy...

 

 

Tiaaaa to prawda, to byly czasy :lol2:

 

Odnoszac sie do samego pytania odrazu powiem ze mam skleroze i nie pamietam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem tak?

 

Pomimo, że taki stary nie jestem, to uważam MGS za najlepszą grę wszechczasów.

Parasite Eve jednak jakoś bez rewelacji. Raczej wolałem trywialne produkcje Capcomu, jak Resident Evil czy Dino Crisis.

Jak troszkę podrosłem na nowo poznałem Crash Bash, tym razem z Multi-Tapem, 3 kolegami i sporym zapasem niskoprocentowych trunków ;]

Tyle frajdy to nawet nie dało mi Gears of War w trybie kooperacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego można pograć na emulatorze od PSX i troszkę grę upiększyć jakimiś shaderami. Niestety tekstury i tak będą niskiej rozdzielczości, więc nic tego nie zmieni. Z chęcią bym zagrał w porządny remake. Ale taki co w 100% jest kopią oryginału jeśli chodzi o fabułę, odwzorowanie miasteczka i budynków szkoły czy szpitala. Tylko oczywiście wszystko w wysokiej rozdzielczości z porządnymi teksturami i modelami. Co prawda wyszedł niby remake tej gry Silent Hill Shattered Memories, ale to zupełnie nie to czego oczekiwałem. Gra jest IMO mocno odmieniona jeśli chodzi o sam gameplay. Grałem chwilę i tam nawet nie widziałem żadnego inwentarza do którego dało się wejść. Wszystko ogólnie wygląda inaczej. Co prawda doszedłem do miejsca, gdzie spotykam pewną policjantkę, więc fabularnie początek się zgadza.Ale im dalej tym ponoć mniej podobieństw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość s2n7snq2vvm3cc90

19    64    52    7    25
80    12    39    84    89
10    96    90    21    64
21    58    3    52    53
43    55    24    85    56
82    76    8    9    29
28    53    36    68    98
51    100    24    29    54
66    33    5    25    58
8    98    92    50    61
60    100    17    58    30
57    2    96    18    51
94    94    4    39    60
74    15    19    16    75
5    53    66    28    71
100    53    53    53    57
62    14    70    83    86
10    11    55    88    6
11    20    23    78    1
20    96    55    11    10

Edytowane przez s2n7snq2vvm3cc90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro odkopałeś już temat to napisze Ci, że grałem w jakąś wersje PC i to była wersja PSX z przerobionym emulatorem ePSXe. Wystarczyło uruchomić plik exe i gra się ładowała z domyślnymi ustawieniami emulatora. Ow spolszczenie można było też wgrać modyfikując obraz z grą. Oczywiście w wersji na PSX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...