Skocz do zawartości
Grassik

Nowy zestaw max 5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Złożyłem taki oto zestaw.

Dołączona grafika

Chciałbym spytać co ewentualnie można w tym zestawie zmienić lub złożyć całkiem inny zestaw w dobrym sklepie komputerowym za maksymalną kwotę 5 tysięcy. Dysk już posiadam więc nie ma go w zestawie. Proszę się skupić tylko na komponentach z obrazka. Chłodzenie procesora prawdopodobnie dokupię troszkę później, no i być może kiedyś drugą kartę graficzną. Zestaw będzie wykorzystywany do gier na maksymalnych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziesz moze podkrecac ?

Nie bral bym liteona tylko jakiegos samsunga albo lg.

Zasilacz wystarczy 500W a jak chcesz crossfire to dobra 650 wystarczy.

obydowa moim zdaniem idealna ;D

Grafika tez dobra

A zmienil bym cala platforme na 1156 , podczas grania nie ma roznicy miedzy nia a 1366.

plyte MSI P55-GD65 IP55 s1156 499 pln , Intel Core i5-750 2,66 GHz 715 pln albo Intel Xeon X3440 - 799 zł (dokladnie to samo co i7 ale taniej) i jakies 4GB ramu np. A-Data 2x2GB 2000MHZ X-Series - 399 zł albo GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 360 zł ale 40 pln roznicy to prawie nic wiec warto drozsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok ale koszmarnie drogi ten sklep wybrałeś :blink:

W sklepach polecanych przez Pure PC taki zestaw byłby tańszy o jakieś 300 - 400 zł.

Procesor może jednak lepiej i7 930. Jak już jesteś gotowy kupić płytę za taką kwotę to proponuję dołożyć jakieś 100 zł i kupić Asus P6X58D Premium w tańszym (nie znaczy, że gorszym) sklepie.

Pamięci to może G.Skill 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 NQ.

Zasilacz Antec TruePower New 650W lub tańszy OCZ ModXStream Pro 700W

Do procesora potrzebne będzie nowe chłodzenie bo standardowe jest głośne i raczej mało sensowne, dlatego sugeruję Scythe Ninja 2 Rev.B SCNJ-2100 lub Scythe Mugen rev B SCNJ-2000, ewentualnie polecany przez Miguel707 zestaw Zalman CNPS 10X Flex i 2x SilentiumPC Zephyr 120

 

Ale ja się nie znam :P

Edytowane przez Piwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhym no rozumiem. Komputer raczej ma być przyszłościowy, na długo. Dlatego wybrałem socket 1366. No i 3 kanałowa pamięć i 6GB. Prosiłbym jeszcze o jakieś opinie odnośnie socketu. Tak, myślę nad porządnym chłodzeniem, ale jeszcze nie teraz. Nad nagrywarką się zastanowię jeszcze, wziąłem pierwszą z brzegu, najtańszą :) Dzięki za podpowiedź ;)

 

Z tego co widzę mówicie że za duży zasilacz. Przejrzę jeszcze te sklepy chętnie tylko prosiłbym o nazwy ;)

Edytowane przez Grassik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na dobrą sprawę jest w tym temacie :)

Lista sklepów wraz z małym opisem jest na samym dole

Zestawy Komputerowe Na Kwiecień 2010r

 

A tutaj cały spis.

Spis Sklepów Komputerowych

 

LGA 1366 może i jest bardziej przyszłościowe niż LGA 1156 ale póki co raczej za drogie i wyłącznie dla pasjonatów. Jeżeli chcesz złożyć komputer, który starczy Ci na 2-3 lata to LGA 1156 spokojnie podoła. Póki co aż tak dużych różnic w wydajności nie ma za to przepaść cenowa jest ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty widzisz tą przepaść cenową? Tylko płyta jest średnio 150zł droższa i nic poza tym.

 

edit> biorę pod uwagę ceny procesorów z HT

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego, jak przyszłościowy zestaw - ciągle wychodzi coś nowego, a obaj producenci mają swoje sztuczki, by nabywca procesora musiał zmieniać płytę i ewentualnie pamięci. Najlepiej kupować pod kątem opłacalności i wydajności, a zaoszczędzone pieniądze zachować na modernizacje (czyli np. wspomnianą wymianę połowy komputera...). Natomiast Tri Channel nic nie daje zwykłemu użytkownikowi.

 

Na podstawie Proline:

 

Procesor : Intel Core i5 750 - 715 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 149 zł + SilentiumPC Zephyr 120 -19,90 zł

Płyta Główna : MSI P55-GD65 - 499 zł

RAM : Kingston 2x2GB 1600MHZ HyperX - 385 zł

Karta Graficzna : Asus Radeon HD5870 1GB - 1429 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro OCZ600MXSP-EU - 337 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 79 zł

Obudowa : Cooler Master CM 690 II Advanced - 349 zł

 

RAZEM : 3962 zł

 

Jak widać zostaje 1k zł do dyspozycji. Włóż je do skarbonki i za jakiś czas użyjesz ich do modernizacji zestawu. Na CF z HD5870 się nie nastawiaj - lepiej kupić jedną kartę, a po jakimś czasie ją sprzedać i kupić lepszą - stąd słabszy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dokladnie bym tak zrobil na twoim miejscu , no moze z malymi zmianami .

Zasilacz jednak bym wolal <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> cos pozadniejszego , ocz robi dobre zasilacze ale jednak taki antec , bequiet albo enermax to jest cos lepszego. Np. Antec EarthWatts 650W 409 pln , Antec TruePower New TP-550 (odpinane kable)459 pln , Be quiet! Straight Power E7-600W 429 pln , Enermax Eco80+ 620W 419 pln , Enermax Modu82+ 525W (ja bym wziol tego na twoim miejscu , moim zdaniem najlepsza firma a moc i tak sporo ponad to co bedzie pobieral ten komp (ok 300w))429 pln .

Oraz mozesz kupic w innym sklepie Intel Xeon X3440 za 799 zł (core i7 w mnieszej cenie i troche mniejszym taktowanie co przy podkrecaniu nie ma znaczenia) co jest nie konieczne bo i5 to bardzo dobry procek .

ps. Wcale proline nie jest "koszmarnie drogie" , ceny podobne do esc , czasem troszke drozej , czasem troszke taniej .

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jednak bym wolal <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> cos pozadniejszego , ocz robi dobre zasilacze ale jednak taki antec , bequiet albo enermax to jest cos lepszego. Np. Antec EarthWatts 650W 409 pln , Antec TruePower New TP-550 (odpinane kable)459 pln , Be quiet! Straight Power E7-600W 429 pln , Enermax Eco80+ 620W 419 pln , Enermax Modu82+ 525W (ja bym wziol tego na twoim miejscu , moim zdaniem najlepsza firma a moc i tak sporo ponad to co bedzie pobieral ten komp (ok 300w))429 pln .

 

E tam, widzę, że częściowo wpływa na Ciebie moc marki. Chciałem polecić coś innego, ale nie znalazłem niczego godnego uwagi w tym sklepie za rozsądną cenę. Zasilacze niemodularne odrzuciłem od razu, a z modularnych najciekawiej wygląda właśnie Antec TP-550, ale nic konkretnego w sieci nie ma o tym zasilaczu. Enermax Modu82+ 525W ma kilka procent lepszą sprawność niż OCZ, co przekłada się na ~30W na niekorzyść OCZ. Piszę to na podstawie recenzji portalu Hardwaresecrets, gdzie mają świetne recenzje zasilaczy - mierzą nie tylko stabilność napięć, ale sprawdzają także moc maksymalną.

 

Antec TruePower New Series TP-550 Tego w ogóle nie ma co porównywać do OCZ'a, który ma 600W tylko w nazwie :wink: I nie ma znaczenia czy będzie CF czy też nie, bo imho zasilacz musi reprezentować jakość i długą gwarancję.

 

OCZ osiąga 600W (LINK), ale niestety jest to już wartość maksymalna, a wiele zasilaczy z wyższej półki potrafi dostarczyć więcej mocy niż zakładano. Jakościowo jednak nie ustępuje zbytnio zauważalnie droższym propozycjom. Moim zdaniem jest to bardzo dobry wybór w tej cenie, spisze się dobrze w dość mocnych konfiguracjach. Śmiem twierdzić, że poradziłby sobie z mocno kręconym Core i5 750 i HD5970.

 

Jeśli już jednak upieramy się na mocniejszy zasilacz, to osobiście wziąłbym Corsaira z serii HX, najlepiej wersje 620W i 650W. Wersję 620W posiadam osobiście, a do zakupu skłoniła mnie recenzja wyżej wspomnianego portalu, gdzie wyciągnięto z tego zasilacza 746W (LINK). BTW jeszcze lepiej wypadła niemodularna wersja, która jest w podobnej cenie - TX750, która wyciągnęła... 900W (LINK).

 

Oraz mozesz kupic w innym sklepie Intel Xeon X3440 za 799 zł (core i7 w mnieszej cenie i troche mniejszym taktowanie co przy podkrecaniu nie ma znaczenia) co jest nie konieczne bo i5 to bardzo dobry procek .

 

Zgadzam się, to by było najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boj sie nie wplynela na mnie moc marki . Wiem dobrze ze ocz to jest dobry zasilacz i normalnie to bym do niego nic nie mial , ale jako ze ma wiekszy budrzet to po prostu oplaca sie dolozyc do lepszego zasilacza. Po prostu juz mialem w rece duzo roznych zasilaczy i to wlasnie enermax byl najlepiej zbudowany , wszystko dokladnie dopracowane i do tego cichy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, nie boję się :wink: .

 

Jeśli stawiamy na sprawność, to można wziąć Enermaxa Modu82+ 525W, jako że ma lepszą od Corsaira i OCZ. Jeśli na moc - Corsair HX650, natomiast jeśli na opłacalność - OCZ MXS 600W. Decyzja należy do autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziesz moze podkrecac ?

Nie bral bym liteona tylko jakiegos samsunga albo lg.

Zasilacz wystarczy 500W a jak chcesz crossfire to dobra 650 wystarczy.

obydowa moim zdaniem idealna ;D

Grafika tez dobra

A zmienil bym cala platforme na 1156 , podczas grania nie ma roznicy miedzy nia a 1366.

plyte MSI P55-GD65 IP55 s1156 499 pln , Intel Core i5-750 2,66 GHz 715 pln albo Intel Xeon X3440 - 799 zł (dokladnie to samo co i7 ale taniej) i jakies 4GB ramu np. A-Data 2x2GB 2000MHZ X-Series - 399 zł albo GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 360 zł ale 40 pln roznicy to prawie nic wiec warto drozsze ;)

 

pod każdym słowem tego posta podpisuję się wszystkimi rencami i nogami. ;-) każdym jednym! A konfig złożony przez gi3rka jest idealnym podsumowaniem tego wszystkiego. Jeszcze bym chyba wziął hd5850 zamiast 5870. Różnica w wydajności nie jest warta 400PLN, chyba że naprawdę tej wydajności potrzebujesz.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, nie boję się :wink: .

 

Jeśli stawiamy na sprawność, to można wziąć Enermaxa Modu82+ 525W, jako że ma lepszą od Corsaira i OCZ. Jeśli na moc - Corsair HX650, natomiast jeśli na opłacalność - OCZ MXS 600W. Decyzja należy do autora.

 

Dokladnie i jeszcze jak pragnac ponad wszystko ciszy i ogromnej sprawnosci i jakosci to Enermax Modu87+ 500W ale cena troche zaporowa ;]

 

Jezeli bedziesz podkrecal to smialo bierz 5850 bo przy tych samych zegarach co 5870 roznica jest znikoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe zestawy na kwiecień. Skorzystam z waszych podpowiedzi i przerzucę się na 1156. Co sądzicie o zestawie za 3850 zł

link? Odrzucamy dysk i do tego obudowa Cooler Master CM 690 II Advanced. Razem 3994zł. Chociaż nad wymianą chłodzenia również się zastanawiałem na Thermalright lub Prolimatech. Nie do końca jednak wiem, który model z tych byłby najlepszy, no i czy jest sens to wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry zestaw tylko bym na twoim miejscu wziol plyte MSI P55-GD65 - 499 zł.

To chlodzenie jest dobre mozesz kupic do niego tylko drugi wentylator i wystarczy bez problemu do dosc wysokiego oc.

Jezeli jestes wstanie dolozyc troche do zasilacza to mozesz go zmienic na Corsair 620W 415 pln badz Antec TruePower New 550W 379 pln , ten ocz tez jest dobry ale te sa lepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś uzasadnić dlaczego akurat ten MSI P55-GD65? Ten Gigabyte P55A-UD3R widzę ma USB 3.0 i może się mylę, ale wydaje mi się że ma lepszą sekcje zasilania. Więc dlaczego jednak MSI? tylko w ramach oszczędności? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie moje osobiste odczucia bardziej chodz nie wszystkie ;)

Swego czasu byl news o awaryjnosci i to wlasnie gigabyte byl na 1 miejscu , osobiscie nigdy nikt mi nie zwracal msi a gigusiow juz kilka bylo .

Wieksza sekcja nie oznacza ze lepsza w giga byle jest kilkanascie slabszych sekcji a w msi kilka ale mocniejszych .

Ale fakt nie zauwazylem ze posiada ona usb 3.0 a jest to argument akurat za nia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...