Skocz do zawartości
ath

F.3.A.R

Rekomendowane odpowiedzi

Trzecia część na tym samym silniku graficznym z kosmetycznymi zmianami? Cóż... przynajmniej nie muszę niczego w kompie wymieniać by cieszyć się zabawą w maksymalnych ustawieniach z płynnym fps...

 

Ale ja chcę wykorzystać potencjał swojej maszyny! Pierwszy fear był prawdziwą grą, grą pc-tową, a nie konsolowatym produktem gropodobnym do wyciśnięcia kasy z gracza który wielbił pierwszą odsłonę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia ? :)

 

---

 

Zaczynając od grafiki. :)

Nie zrywa kapci, można powiedzieć, że poziom standardowy jak na obecne porty z konsol, nierówny, momentami ładne tekstury a nieraz mozaika.

Wymagania także ok, większy aa i max cienie zabijają trochę wydajność, po zmniejszeniu tych 2ch opcji chodzi vsync 60fps.

Sterowanie polega na używaniu klawisza odpowiedzialnego za chowanie się za obiektami, wychylanie w celu eliminacji przeciwników. Padzik od x360 oczywiście ładnie współpracuje.

Al w miarę ok, nie idą na ślepo tylko coś tam próbują kombinować.

 

Na początku krótkie wprowadzenie do tego co się działa w poprzednich częściach - to z pierwszej kojarzę, w dwójkę nie grałem także nie wiem co tam się wydarzyło.

Póki co zapowiada się całkiem ok, poduszę więcej jak skończę rozpoczęte tytuły. :]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy... ? Mam Ci screeny zrobić i pokazać jak ta gra wygląda pod DX 11. Równie średnio. Średnie tekstury. Jak ath napisał czasem się trafią lepsze, ale to i tak za słabo jak na dzisiejsze możliwości. Teselacji to ja tam nie widziałem za bardzo.

 

Za to dobre oświetlenie i cieniowanie. Modele mogłyby by być lepsze. Na co można liczyć to na dość dobre A.I jak na F.E.A.R przystało. Fajny system chowania się i wychylanie za przeszkód. I w zasadzie to tyle. Przeszedłem 4 misje i już przy 3 lekko mnie przynudzało waląc co chwile do potworków. Przypominało to Serious Sama czy Painkillera. Oczywiście w grze są elementy grozy/straszenia. Ale na mnie to nie robi wrażenia. W pierwszej części owszem to się sprawdzało i bywały momenty, gdzie serce szybciej zabiło ale tu ? Dla mnie kolejny średni tytuł w tym roku. Mam nadzieje, że na jesieni w końcu trafi się jakaś gra w która zagram z ochotą. Bo póki co w tym roku nie grałem w nic konkretnego poza Portale'em 2 i Wiedźminem 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo póki co w tym roku nie grałem w nic konkretnego poza Portale'em 2 i Wiedźminem 2

 

w tym roku jeszcze w nic dobrego nie zagrłem bo nie mam wiedzmina 2 ( jeszcze 1 nie skończyłem bo czasu brak) ale pograłem w nawego fear czy crysisa i stwierdzam jedno ile mozna na tym samym jechać , 3 poziomy i mozna z nudów zdechnąć, czekam na zamówionego battlefielda 3 bo w tym roku juz zadnej dobrej gry nie oczekuje nawet nowy świniobijca na którgo liczyłem mnie rozczarował, myślałem ze bedzie sex, buraczny humor i ropierducha a wyszła kiszka jakich mało, a f3ar zatrzymal sie w miejscu patrzac na pierwsza cześc która była inowacyjna graficznie bardzo dobra i w ogole fajan gra to jej 3 kontynuacja nie nosi nic nowego ani graficznie, czy w samej rozgrywce, bardziej taki dodatek jak kolejna cześc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile gra w ogóle wykorzystuje DX11, bo nie ma wyboru wersji DX to efektów nie widać żadnych. Może jakieś efekty oświetlenia czy cieni, których nie widzę ;)

 

 

ath warto się w to bawić ? ;) Troszkę poczytałem o tej.. walucie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile gra w ogóle wykorzystuje DX11, bo nie ma wyboru wersji DX to efektów nie widać żadnych. Może jakieś efekty oświetlenia czy cieni, których nie widzę ;)

(...)

 

Zawsze wydawało mi się że DX jest kompatybilny wstecz i DX11 zawiera te same instrukcje co wcześniejsze ergo grając na ustawieniach poniżej ultramax to jest ciągle DX11 bez pełnego wypasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na początku miesiąca dosyć się opłacało, teraz już średnio, ale chłopaki jeszcze wychodzą na plus, także jak masz trochę wolnych $ i chcesz zaryzykować (bo tak do końca nie wiadomo ile to jeszcze pociągnie, no i w tej chwili trzeba zaopatrzyć się w mocno zawyżone cenowo k. graficzne) to można się pobawić. Więcej w temacie o btc. :]

 

Co do gry to nie wiem czy wykorzystuje dx11, graficznie nie zachwyca także jeśli już coś tam jest z efektów, to tak wciśnięte, że niczym się nie wyróżnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W misji "Sklep" te zombiaki przerażają mnie. Szczególnie te z bombami na sobie. W poprzednich FEARach tego nie było. Można się przestraszyć. Poza tym gra jest ****wsko trudna.

 

Co do DX11 - wykorzystuje tą bibliotekę, ale faktycznie - ciężko to zobaczyć, może oświetlenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już przeszedłem, FPS jakich wiele jest na rynku, ja może raz na krześle podskoczyłem chyba już jestem za stary na takie typy straszenia. W dwójce jeszcze jakoś udawało mnie się przestraszyć, pamiętam misje w szpitalu i w szkole. Graficznie też rewelacji nie ma ale przynajmniej chodzi dobrze. Za jakiś czas przejdę ją znowu tym razem Fettelem.

 

@shooter - na normalnym poziomie grasz? jeśli uważasz że zombiaki z bombami są groźnie to później będziesz rzucał myszką o ścianę, są momenty które możesz przechodzić po kilka albo nawet kilkanaście razy bo będziesz ciągle giną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zacząłem, zakończyłem misję z "porwaniem" śmigłowca.

 

Dla mnie bieda. Śmierdzi konsolą strasznie, to nie pecetowy fps, jakie lubię :( Chowanie się za skrzynkami? No ok, nie lubię, więc nie robię, ale dlaczego gra MUSI mi wyświetlać na pół ekranu komeny "q - chowanie", "przytrzymaj E - podniesienie" + celownik na pół ekranu i kolorowe zaznaczanie czy trafię przeciwnika, czy nie.... Jejciu, tragedia! Mając przeciwnika w celowniku nie widzę go, bo kolorowy celownik zajmuje pół ekranu hahaha. ha-ha.... Gram na najłatwiejszym, przeciwnicy lecą na mnie na pałę. Na dodatek jest ich zbyt wielu! To nie stary, dobry pecetowy FEAR... To konsolówka - naciśnij przycisk "q", schowaj się za skrzynką, później wychylaj się i strzelaj do 15 nadbiegających przeciwników... Kolejna zasłona, kolejne napisy "q aby się schować za osłoną", kolejne chowanie się i strzelanie do kolejnych, zasłoniętych żółto/pomarańczowym celownikiem żołnierzy.

Broni za bardzo nie czuję. Chyba najmocniejszy jest nóż, po uderzeniu którym przeciwnik leci na drugi koniec pomieszczenia, a po drodze wykonuje niezłe akrobacje. Także podbiegam i kroję nożem.

Przedmioty, elementy otoczenia - niezniszczalne ;( Tylko gaśnicę da się rozwalić, jakieś skrzynki z elektrycznością, beczki - standard. Z czasów DN3D LOL :)

Tak, jak Duke porażka, tak samo na razie Fear porażka.

Konsole wykończą gry i mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak przy poprzednich czesciach (szczegolnie pierwszej czesci, któa była dość "sterylna" jesli chodzi o grafike za to miała klimat i genialny gameplay) nowa czesc sie nie umywa... jednak nie mówcie że przyjemnie sie wam nie strzela??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak przy poprzednich czesciach (szczegolnie pierwszej czesci, któa była dość "sterylna" jesli chodzi o grafike za to miała klimat i genialny gameplay) nowa czesc sie nie umywa... jednak nie mówcie że przyjemnie sie wam nie strzela??

 

owszem przyjemnie sie strzela ale wymagajacy gracz chce czegos wiecej : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...