Skocz do zawartości
webmasterscool

Jaka mysz palm grip?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jaką myszkę do 250 zł, koniecznie z uchwytem palm grip i minimum 800dpi mi polecicie?

A oczywiscie do... csa(gram na rozdzialce 800x600 wiec 400 dpi nie wchodzi w gre)

Czulosc w Windows 6/11 a w grze 2.4 ;-)

Edytowane przez webmasterscool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jaką masz łapę

DeathAdder wersja 1800DPI?, chociaż to na claw gripa bardziej. tfu, fingera edit.

MX518? (1800DPI)

Ikari Optical? (800DPI) no to juz taka krowa, ze inaczej niz cala dłonią sie nie da chyba :D

 

EDIT: a co masz teraz? w ile się obracasz o 360' ?

 

przy 400 DPI min turn w 800x600 bez pixelskippingu to 20,32cm. moze sie kwalfikujesz?

Edytowane przez pwlj
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie da się grać 800x600 na DPI 400...

 

Ja polecę to co zawsze - SteelSeries XAI, Microsoft IE 3.0 / 1.1, razer deathadder do PALM grip nadaje się tylko jeżeli masz małe dłonie.

teraz mi jeszcze przyszło do głowy że do PALM fajną myszką jest ROCCAT KONE ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienie zdania musi byc 800dpi ;-) A myszki patrzylem i najbardziej odpowiada mi kinzu i xai, ale ta kinzu ma podobno problemy z akceleracja. Mam taka łape, że DA spokojnie obejmuje a myszke mam G9, tylko, że własnie przeszkadza mi uchwyt.

//Tylko,że DA nie za bardzo mi pasuje to wklesniecie na kciuka. Preferował bym xai lub kinzu tylko zapodajcie jakas opinie. Bo na zagranicznych forach same negatywy o kinzu i nie wiem czy nie bedzie za mała.

Edytowane przez webmasterscool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh,

NEO ma wpisaną KINZU na stronie FX :)

 

dla mnie jest za mała więc grałem na niej bardzo krótko, to co może się podobać albo nie to to że myszka jest leciutka.

akceleracji to ja na niej nie zauważyłem...

jeżeli ktoś na tym ma akceleracje to coś ma źle poustawiane i tyle...

 

Pisałem już w którymś temacie że XAI jest bardzo neutralny a może powinienem napisać uniwersalny, bo da się bez problemu na tym grać palm grip i finger grip, jest prawo i leworęczna i ma tyle ustawień że każdy znajdzie coś dla siebie...

Generalnie nie jestem zwolennikiem marketingowego "BULLSHIT" i po raz pierwszy chyba zgodzę się z producentem który to chwali się że XAI to obecnie najbardziej zaawansowana technicznie myszka na świecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos g500, fajnie widac akceleracje w tej 'recenzji' http://www.youtube.com/watch?v=vsqoH7_lkC4 (3 party + update).

Z tym ze stanowi to problem tylko do okreslonego sensitivity, jezeli ktos gra high-sens to nie ma zadnego problemu (w zasadzie wtedy wszystkie nowe lasery z 10k dpi dzialaja idealnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie im większe CPI / DPI tym szybciej się obraca...

LOW SENS = 400 CPI , 6 w windows, i sens w grze = 1 ...

 

@ marcin_gps nie wiem w jakie gierki grasz ale jak grasz w CS ustaw jak ja:

ExactSens = 800

ExactRate = 500

ExactAim = 0

FreeMove = 0

ExactAccel = 0 + odznaczone "Enable hardware cursor acceleration" oczywiście.

w grze sens 1.5

komendy w grze "-noforcemparms -noforcemaccel"

jak to nie pomoże masz coś źle ze sterami albo mysz jest walnięta...

 

Reviews - SteelSeries <-- link do strony z testami, nigdzie nie stwierdzono akceleracji ...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc w ElectroWorld nie było ani xai ani kiznu, a miły pan powiedział,że steelseries się wycofuje z produkcji tych myszek.

Byłem także w Media Markt i tam też nie było.

Czekam na dalsze opnie tym razem tylko o kinzu i xai i mile widziane linki.

Czy kinzu bedzie dobra na czułość 2.4, bo słychałem, że tylko na duże czułości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w source nie gram ...

choć pewnie i tam dało by się tak pograć :)

 

Pan z ElectroWorld chciał sprzedać co ma i nagadał Ci głupot :)

Trzeba go było spytać jak wygląda XAI i Kinzu, ciekawe co by odpowiedział ?? :)

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc w ElectroWorld nie było ani xai ani kiznu, a miły pan powiedział,że steelseries się wycofuje z produkcji tych myszek.

Byłem także w Media Markt i tam też nie było.

Czekam na dalsze opnie tym razem tylko o kinzu i xai i mile widziane linki.

Czy kinzu bedzie dobra na czułość 2.4, bo słychałem, że tylko na duże czułości.

 

No to nie dobrze... A skąd jesteś ? W ogóle to KTOŚ widział myszki S&S w tych sklepach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Warszawy ;-) Może ktoś z Was ma te myszki i zrobi zdjęcia kinzu lub xai z uchwytem palm grip?

Z wymienionych przez was myszek w Elektro World była tylko Roccat Kone. Obmacałem ją ale nie pasowała mi do ręki. A reszta jakies no-name :(

Trzeba go było spytać jak wygląda XAI i Kinzu, ciekawe co by odpowiedział ?? :)

Pewnie wstukał by w google... haha Edytowane przez webmasterscool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Warszawy ;-) Może ktoś z Was ma te myszki i zrobi zdjęcia kinzu lub xai z uchwytem palm grip?

Z wymienionych przez was myszek w Elektro World była tylko Roccat Kone. Obmacałem ją ale nie pasowała mi do ręki. A reszta jakies no-name :(

 

Pewnie wstukał by w google... haha

 

W którym ElectroWorld byłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie im większe CPI / DPI tym szybciej się obraca...

LOW SENS = 400 CPI , 6 w windows, i sens w grze = 1 ...

 

@ marcin_gps nie wiem w jakie gierki grasz ale jak grasz w CS ustaw jak ja:

ExactSens = 800

ExactRate = 500

ExactAim = 0

FreeMove = 0

ExactAccel = 0 + odznaczone "Enable hardware cursor acceleration" oczywiście.

w grze sens 1.5

komendy w grze "-noforcemparms -noforcemaccel"

jak to nie pomoże masz coś źle ze sterami albo mysz jest walnięta...

 

Reviews - SteelSeries <-- link do strony z testami, nigdzie nie stwierdzono akceleracji ...

 

Próbowałem już różnych kombinacji, Twoich ustawień także. Obecnie mam to samo, co Ty, tylko ExactRate na 1000Hz - tak jest płynniej.

CS-a odpalam z tymi komendami, do tego mam MarkC accelfix, sterów obecnie nie mam zainstalowanych, bo po co. Zresztą ze sterami było to samo - na Win7 i 2008 R2. Dziwne, że u Ciebie nie ma akceleracji, skoro gość z supportu SteelSeries mi napisał, że akceleracja jest i pracują nad softem, który wyeliminuje problem. Póki co, nie wiedzą jak to zrobić. Żeby nie było - sprawdzałem na 2 kompach. Mam nawet osobny kontroler USB - wszędzie jest to samo. Coś jeszcze? :>

 

Kupię SteelSeries 9HD, ale wątpię, żeby to cokolwiek pomogło.

 

EDIT

 

letrev,

Zresztą zobacz na ten filmik, moja mysz ma tak samo, więc nie jest to jakiś odosobniony egzemplarz!

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 400 DPI min turn w 800x600 bez pixelskippingu to 20,32cm. moze sie kwalfikujesz?

 

według tego wzoru co wygrzebałeś to 16cm/turn, a to już jakby nie patrzeć high-sens

 

dopiero przy rozdzielczości rzędu 1680px można mówić, że potrzeba low-sensa bo 33.5cm

 

@webmasterscool, z sensem 2.4 łapiesz się stanowczo w granicach nawet w nieco większej rozdzielczości :] bo ten sens z moich kalkulacji to jest ponad 40cm/turn

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem na 800x600 i 400dpi robie obrot 32cm/360.

Wiec jestem chyba mid sens;-)

 

kup wmo za 30pln, potem pomyślisz o Xai, naprawdę ja kupiłem swoją WMO za 5pln i gram na niej mimo tego, że inne myszki kosztowały mnie ponad 200pln/sztuka a one leża w pudełku za monitorem ;) Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...