Skocz do zawartości
andrew777

AMD Bulldozer | AM3+ | Zambezi | Vishera

Rekomendowane odpowiedzi

Zmniejsza efektywność chłodzenia, wyklucza stosowanie niektórych past.

Pewnie będzie dawać radę bez oc, mniejszy na pewno możliwości oc.

Jak ktoś katował proce z rdzeniem na wierzchu (Athlony na socket A) ten wie, że rdzeń woli gdy przylega do niego miedź niż alu.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To do te pory IHS-y były z miedzi?

 

Wydaje mi sie że oni tego określenia użyli po prostu jako zamiennika dla IHS-a, czapy czy co tam jeszcze jest. Szczerze mówiąc nie wiem z czego były IHS-y, ale nie wydaje mi sie żeby to był opis nowej cechy.

 

W normalnym użytku chyba to różnicy nie robi, a jak sie ktoś bawi w rekordy to sobie czape może zdjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHSy z miedzi były zawsze już od czasów 939. Pierwszy mój proc w którym ściągałem czapkę to był Sempron 3000+ na 939 i miał miedzianą czapkę, następny był Athlon X2 3600+ Brisbane i też miał miedzianą czapkę. Może jeszcze gdzieś mam tą czapkę z Brisbane'a to wrzucę zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od bardzo dawna WSZYSTKIE IHSy są miedziane.

Mam nadzieję, że ten aluminiowy to tylko w wersji rozwojowo-inżynieryjno-testowej.

 

Pasty Coolaboratory Liquid Pro oraz Ultra nie mogą być stosowane z aluminium, bo je po prostu zżerają.

post-182561-0-40665400-1302377361_thumb.jpg

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga sprawa to przewodzenie ciepła miedź sporo lepsza od alu nawet w starych radiatorach dawali rdzeń albo podstawę z miedzi alby lepiej rozprowadzić ciepło po powierzchni aluminiowego radiatora, w końcu dla procka za ponad tysiąc złoty mogliby dać miedzianą czapkę a nie kawałek aluminiowego ciach!a, w ogóle kiedy premiera 8 jajowców bo jak na razie to wielkie zapowiedzi słupki ale w praktyce nie wiadomo jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w końcu sli dla wszystkich a nie kombinowanie z modami czy sterownikami, juz dawno powinni sie w tej kwestii dogadać, po wakacjach pewnie zmienię sprzęt 8 rdzeniowy buldozer bedzie w sam raz dla nowego bf3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo to nawet niedaleko , mam nadzieje że będzie konkurencyjny bo powoli zmierzam ku wymianie sprzętu i szczerze wolał bym AMD lecz gdy będzie miał gorszą wydajność w podobnej cenie to będe zmuszony do kupna intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przecieki nie napawaja optymizmem , liczylem na skok na miare owczesnego Athlona 64

niestety mozna sie bylo tego spodziwac bo skoro proc bylby mocny to AMD zaserwowalo by kontrolowany wyciek z nieoficjalnych testow miesiace temu

tym samym powstrzymalo by tysiace potencjalnych klientow skorych do zakupu nowego wydajnego PC

w tej sytuacji pozostala im tylko platformy intela .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To od razu można ci powiedzieć że jeden rdzeń nie będzie tak samo wydajny, ale jeden moduł ma być szybszy od jednego rdzenia z HT, dlatego 8-rdzeniowiec ma kosztować mniej więcej tyle co 2600K. 6-rdzeniowiec pewnie będzie walczył z 2500K, 4-rdzeniowiec powinien walczyć z dwoma rdzeniami z HT Intela, będąc szybszym i kosztując podobnie.

 

A skoro najszybszego proca przystawili do 2600K, to znaczy że stawiają dalej na przystępną cenę a nie maksymalną wydajnośc, bo konkurować z Gulftownem nie będą, tym bardziej z SB na S2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...