Skocz do zawartości
andrew777

AMD Bulldozer | AM3+ | Zambezi | Vishera

Rekomendowane odpowiedzi

Spore różnice w zegarach. FX-8100 może być najciekawszy, o iile się będzie ładnie kręcił.

 

Zwłaszcza cenowo, ale ciekawe jaka będzie wydajność FX-41x0 względem Llano.

 

A to opóźnienie to to o którym pisali że premiera Llano wskakuje w termin Bulldozera, a Bulldozer w czasowe miejsce premiery Llano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co integrować układ graficzny w procesorze, który jest nastawiony na prace z kartami graficznymi z wyżej półki? To tak jakby do markowego wina dorzucać gratis plastikowe kubeczki, każdy je wyrzuci i kupi kieliszki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co integrować układ graficzny w procesorze, który jest nastawiony na prace z kartami graficznymi z wyżej półki? To tak jakby do markowego wina dorzucać gratis plastikowe kubeczki, każdy je wyrzuci i kupi kieliszki.

 

Tak jak w czterordzeniowych Intel SandyBridge. Sądzę że potrzebuje tej integracji "miażdżąca" mniejszość. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Po tym newsie to wnioskujesz?

 

Poza tym od bardzo dawna wiadomo że któryś (tańszy?) z modeli 8-rdzeniowych ma kosztować tyle co 2600K, albo nawet ciut mniej, jednocześnie będac szybszym przy 8 wątkach. Reszta to spekulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dosc oczywiste ze bedzie mozna wygrac 8150 a nie jakis slabszy model.Zreszta juz od miesiecy przecieki ustawialy najwyzszy model BD (wtedy 8130P) w okolicach 300$.

OBR na swoim blogu twierdzi ze jednego ES`a kupil overclocker z polski :), przyznac sie ktory ma :P .

BTW, OBR aktualnie twierdzi ze 8150P bedzie mial cene 269$ (co tez jest OKOLO 300).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"OBR" po co rozsiewac plotki tego kogos?

Przynal sie do klamstwa, nic nie ma... A ludzie naiwnie dalej powielaja jego "twierdzenia".

 

Nie chce byc adwokatem diabla, ale koles MA dojscia, MA te procki, wyniki ktore podal juz 2 miechy temu byly O WIELE LEPSZE od poprzednich z chinskich przeciekow (z dosc logicznym wytlumaczeniem dlaczego chinczycy mieli takie a nie inne), wiec niebardzo widze tutaj jakas konspiracje.

Co do tych wynikow ostatnio to jakbys doczytal, napisal ze "wyniki byly fake ,albo moze nie byly fake, zobaczymy..." Napisal to po tym jak mu ktos kazal te wyniki zdjac (co tez zrobil).

No i mial juz wielokrotnie racje, a wyniki jego podkrecania potwierdza dwoch kolesi z xtremesystems ktorzy tez maja ES`-y (tyle ze oni nie sa attention whores jak OBR).

O dostepnosci BD w pazdzierniku pisal tez juz miesiac temu.Wiec mimo pieprzenia roznych pobocznych glupot koles jest najbardziej aktualnie wiarygodnym zrodlem "out there".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat przyjechał z "rajchu" i chcę abym złożył mu PC - wiadomo każdy chwali swoje czyli musi być i5 2500k ;), ale cały czas chodzi mi po głowie Buldożer, tylko właśnie jak to będzie oficjalnie z cenami i wydajnością?

 

Jeśli chodzi o premierę to końca nie widać, czasu też nie mam za wiele, coś trzeba wybrać.

 

AMD powinno w pierwszym wersjach nawet dodatkowym kosztem wypuścić pierwszą partię (i jedyną z racji kosztów), która kręciła by się jak szalona, co by opinia poszła na cały glob (chodzi mi tu o odpowiednik i5 2500k). Podobna sytuacja była z kartami HD6950, które bez problemu modowały się na HD6970 (przypadek? - hmm). Oczywiście późniejsze wersje zostały po blokowane, ale opinia została, myślę że tak samo byłoby z Buldożerami, w końcu intel ze swoim SB w krótkim czasie mocno usadowił się na rynku i ciężko będzie go zdetronizować IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bulldozer może zyskać popularność dzięki odblokowywaniu rdzeni, co ponoć ma być możliwe. Być może dlatego ceny quadów i heksów mają być dość wysokie, bo będzie można w każdym odblokowac po jednym module (może w quadzie nawet dwa jak sie trafi sztuka).

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tą płytę M5A99x-EVO ?? Chciałem zapytać jak to się sprawuje, w sumie to niedługo sam chyba opisze :blink: bo już leci do mnie ta płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tą płytę M5A99x-EVO ?? Chciałem zapytać jak to się sprawuje, w sumie to niedługo sam chyba opisze :blink: bo już leci do mnie ta płyta.

 

To napisz ;) Sam jestem ciekaw, jak te nowe ASUS-y prowadzą Thubana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Considers Equipping FX Chips with Liquid-Cooling Solution - X-bit labs

 

aż się boję pomyśleć ile to będzie prądu żarło... chyba, że to tylko dla podniesienia prestiżu FX'ów :)

 

Przecież te zintegrowane zestawy chłodzenia mają wydajność porównywalną do lepszych coolerów, dla mnie totalnie bezsensowna inwestycja i w życiu bym nie dopłacił do czegoś takiego. Jak się bawić w WC to tylko chłodnica 2 lub 3 x 120 mm i bloki na GPU/CPU naraz. Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisz ;) Sam jestem ciekaw, jak te nowe ASUS-y prowadzą Thubana.

 

To co chcesz wiedzieć bo właśnie już zainstalowałem.

 

W porównaniu do płyty która miałem to CPU potrzebuje owiele mniej V do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z plotek na forum XS wynika, że NDA ma się zakończyć 9 września - oby. Niektórzy użytkownicy z XS już mają B2 w swoich rękach i znają ich wydajność, ale przed upływem NDA nie chcą nic powiedzieć :) .

 

EDIT:

 

Bulldozer Engineering Samples and an Analysis of Orochi's Die Size

 

EDIT2:

 

Preliminary Bulldy results

 

Jak na wersję ES chyba nie najgorzej, zwłaszcza że wyniki pochodzą od OBR'a. Oby wersja B2 była faktycznie sporo szybsza niż ES.

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na architekturę Bulldozer-a z materiałów od AMD:

Dołączona grafika;

oraz cofając się do czasów, kiedy Intel uciekł AMD wydajnościowo (czyli Core 2 Duo):

Getting Ready to Meet Intel Core 2 Duo: Core Microarchitecture Unleashed. Page 4 - X-bit labs można się domyśleć kilku spraw:

Intel uciekł AMD wprowadzając poprawiony dekoder x86 i dodatkowe jednostki wykonawcze - w tych obydwu aspektach AMD musi nadrobić, inaczej nie widzę szans na poprawę IPC (dla k10 3, dla C2D 4)

AMD zapewne wprowadziła poprawiony dekoder (i dorzuciło ALU w module), jednak 'koszt tranzystorów' okazał się wysoki - dlatego 1 dekoder przypada teraz na 2 'rdzenie'. Przy operacjach jednowątkowych powinien być zysk, przy wielowątkowych (powyżej 4 wątków)- zobaczymy jak architektura sobie poradzi, ale IMO będzie to coś podobnego do dzisiejszych k10 (czyli dalej nieco gorzej od intela)

 

Kolejna oszczędność jest w jednostkach zmiennoprzecinkowych (na 2 rdzenie - moduł - przypada tyle co na 1 rdzeń nehalema)- AMD chce przerzucić tego typu obliczenia na barki GPU (zintegrowanego, bądź dedykowanego) - jeśli rynek szybko tego nie łyknie to będzie klapa!

 

reasumując - spodziewam się bardzo nierównej wydajności nowego procesora. Niestety, ale jest zbyt wcześnie na przerzucanie roboty FPU na GPU - zwłaszcza przy niskim ,w porównaniu do intela, wpływie na programistów.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pclolu jeden user rozpoczął dyskusję na temat Revers HT:

FAQ: AMD BULLDOZER (Zambezi, Interlagos) nowa architektura procesorów AMD - Forum PCLab.pl - Strona 157

 

Warto poczytać, bo gościu naprawdę ciekawie prawi. Oczywiście nie ma co szykować się na rHT w Buldożerze, ale może za 2-3 lata? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...