Skocz do zawartości
andrew777

AMD Bulldozer | AM3+ | Zambezi | Vishera

Rekomendowane odpowiedzi

W tych slajdach podobała mi sie wycena AMD/INTEL.... dla takiego kowalskiego jak ja kilka % wydajności mniej nie rusza ale cenowo tak...

 

Nie wiem dlaczego ale na samym początku szału I2500K wszyscy chcieli te magiczne 5GHZ ( pytanie po co ? bo na pewno i tak net szybciej chodzić nie będzie :P ) efekt psychologiczny ?

 

Pamietajcie Phenki 1 nie były rewelacja a później wiadomo jak to się potoczyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko , ze te magiczne oszczednosci smierdza bullshitem marketingowym na kilometr bo sa robione do procesora z serii extreme edition :) Do tego sadzac po dlugosci slupka pamieci z jakims turbo wypasionym zestawem ramu triple channel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli te wykresy się potwierdza w niezależnych testach to nie jest źle, z tym że dla takiego przeciętnego gościa jak ja nie ma co tu szukać, bo nie ma sensu mi zmieniać i7 2600k na buldożera, trzeba czekać na ivy bridge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK TAK, Bulldozer niech będzie BEEE tylko Intel Rrrullezz;) AMD do bani.

 

Wtedy Intel zdrożeje ponieważ nie będzie konkurencji. Tak taki najtańszy i5 4 rdzenie za 1500 plnów i i3 za 800 plnów to było by coś ;)

 

Osobiście nie jestem zadowolony z tego że Bulldozer nie zapowiada się zbyt ... "optymistycznie". Ale jeśli coś okaże się "do bani" (choć ostatecznie jak będzie z buldkiem jeszcze nie wiadomo) to co mają ludzie pisać? ... że jest OK? ... bo "słabszy" producent potrzebuje wsparcia i nie można pisać o jego produkcie nic negatywnego, by za wszelką cenę nie upadł? Nie tędy droga! Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK TAK, Bulldozer niech będzie BEEE tylko Intel Rrrullezz;) AMD do bani.

 

Wtedy Intel zdrożeje ponieważ nie będzie konkurencji. Tak taki najtańszy i5 4 rdzenie za 1500 plnów i i3 za 800 plnów to było by coś ;)

 

No najlepiej kupujmy procesory od AMD niezależnie jakie będą... Jak będzie co to się kupi, jak Intele będą lepsze to się będą lepiej sprzedawały. Nikt nie będzie charytatywnie wspierał koncernu AMD czy dowolnego innego tylko dlatego że go lubi i mu szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK TAK, Bulldozer niech będzie BEEE tylko Intel Rrrullezz;) AMD do bani.

 

Wtedy Intel zdrożeje ponieważ nie będzie konkurencji. Tak taki najtańszy i5 4 rdzenie za 1500 plnów i i3 za 800 plnów to było by coś ;)

 

Przeciez Intel nie ma konkurencji od conajmniej 2 lat.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Intel nie ma konkurencji od conajmniej 2 lat.

 

 

Smutna prawda od czasow A64 Intel kopie AMD po tylko , a szkoda przez prawie 2 lata mialem Opterona 152 pod koniec katowanego na 3.2 GHz

na tamte czasy byl to calkiem dobry proc

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś na temat następcy Bulldożera? Czy będzie on również wspierał AM3+ ? Nie mam na myśli tutaj Piledriver a jego następce.

 

Następca Piledriver to kwestia lat, więc trudno wyrokować. U AMD widać tendencje do tworzenia nowych podstawek więc aktualnie obstawiałbym, że to będzie nowa podstawka jednak. To jednak na tyle odległa przyszłość, że nie może mieć wpływu na obecne decyzje zakupowe.

 

Edit:

12 października :D za kilka dni wszystko będzie jasne.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś na temat następcy Bulldożera? Czy będzie on również wspierał AM3+ ? Nie mam na myśli tutaj Piledriver a jego następce.

Następca powinien być już na FM2. Na AM3+ nie ma raczej co liczyć, bo proc miał dostać zintegrowany kontroler PCI-Express 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następca powinien być już na FM2. Na AM3+ nie ma raczej co liczyć, bo proc miał dostać zintegrowany kontroler PCI-Express 3.0.

 

U konkurencji mówią jak na razie o Vishera (Piledriver) AMD Vishera 10% wydajniejsze od Bulldozerów. Benchmark.pl

 

Dołączona grafika

 

Vishera jak wynika ze slide'u, będzie poprawionym Bulldozerem z kilkoma dodatkami, takimi jak m.in. nowe instrukcje.

Edytowane przez NuCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Piledriver, a chodzi o następną generację.

 

 

A co ja napisałem? Czy zdanie "U konkurencji mówią jak na razie o Vishera (Piledriver)" jest aż takie trudne do zrozumienia? Więc wyjaśnię: zdanie to mówi o tym, że na razie nie ma żadnych konkretnych informacji (potwierdzonych) o następcy Piledriver oraz, że na chwilę obecną są informacje właśnie tylko o nim.

 

Może lubisz patrzeć, jak w statystykach rośnie ilość komentarzy na forum, to co innego;) Wówczas pisz co chcesz, lej wodę, i ciesz się cyferkami;)

 

P.s.

 

10 minut edytowałeś 1 krótkie zdanie? Jestem pod wrażeniem;)

 

P.s2

 

Czy już nie można edytować postu, jak się z pospiechu źle sformułowało zdanie? Na następny raz poczekaj kilka minut, zanim zaczniesz się wymądrzać.

Edytowane przez NuCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty taki sfrustrowany, żadnych złośliwych intencji nie miałem. Posta może i edytowałem 10 min bo jestem w pracy i mogłem rozmawiać przez tel. albo nagle odejść od kompa. Wyluzuj trochę... bo robisz ambaras jakbym Ci psa otruł. I nikt nie będzie czekał z odpowiedzią bo być może wyedytujesz posta.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...