Skocz do zawartości
andrew777

AMD Bulldozer | AM3+ | Zambezi | Vishera

Rekomendowane odpowiedzi

Coś Ty taki sfrustrowany, żadnych złośliwych intencji nie miałem. Posta może i edytowałem 10 min bo jestem w pracy i mogłem rozmawiać przez tel. albo nagle odejść od kompa. Wyluzuj trochę... bo robisz ambaras jakbym Ci psa otruł. I nikt nie będzie czekał z odpowiedzią bo być może wyedytujesz posta.

 

Sorki, ale od rana jestem jakoś wkurzony i widocznie dostałeś rykoszetem z tego powodu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie jest CIEŃ szansy (czytałem o architekturze, długości potoków itd) że buldek będzie wydajniejszy od 2500k?

Mam kasę na 2500k +Asrockp67+8gb ram i myslę czy czekac do 12 października, a nóż widelec okaże się że demon prędkości?

Interesują mnie głównie gry i multimedia.

Aha i czekanie tylko po to by intel staniał nie wchodzi w grę, dzis sprzedałem stare części i jestem bez kompa...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej AMD stawia na rywalizacje w wielowątkowych aplikacjach, które radzą sobie z wykorzystaniem każdego dostępnego modułu/rdzenia.

W grach BD raczej nie będzie miał startu do Sandy.

 

No i nawet jeśli premiera odbędzie się 12-go to na procki możesz jeszcze czekać ze 2 tygodnie zanim się pojawią w sklepach. Uzysk z 32nm AMD ma obecnie kiepski. Poprawa sytuacji nastąpi na początku 2012.

 

Decyduj sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cień szansy zawsze jest :)

 

Swoją drogą ze względu na rosnące wymagania niektórych produkcji sam rozważam nieuchronny upgrade kompa i będzie albo ekono czyli coś z amd(najmniej 955) albo idź na całość czyli sb 2500k lub(jeśli będzie dobre) amd nowy.

Plus monitor....mam dosyć mej tn....więc tak czy inaczej ponad 2k pójdzie.

 

Szkoda że się pozbyłeś kompa :P jeśli na nim nie pracujesz to wyczekaj chwile i zrób se terapię oduzależniającą :D

Anyway sb dziś kosztuje ponad 800zł sam procek, i na pewno nie stanieje w ciągu miesiąca, raczej podrożeje, bo eurobajka nam się sypie, włochy straciły rating=waluty szaleją($$$$$$$!!!!!), a złotówka traci w ch....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie jest CIEŃ szansy (czytałem o architekturze, długości potoków itd) że buldek będzie wydajniejszy od 2500k?

Mam kasę na 2500k +Asrockp67+8gb ram i myslę czy czekac do 12 października, a nóż widelec okaże się że demon prędkości?

Interesują mnie głównie gry i multimedia.

Aha i czekanie tylko po to by intel staniał nie wchodzi w grę, dzis sprzedałem stare części i jestem bez kompa...

 

Najlepszy czas na zakup i5 2500K był do połowy sierpnia, wówczas bez problemu, można było go dostać za około 700zł. Obecnie ceny za ten procesor w okolicach 900zł nie należą do rzadkości. Ja wyjechałem na wakacje do Chorwacji, wracam, patrzę, a tu cena nie do poznania i na dodatek ciągle rosła, więc kupiłem procka i mobo (z sigu), bo nie mogłem czekać, a jak Buldi nie zawiedzie, to zmieniam tylko procka i będzie ok:) Również chciałem kupić i5 2500K, ale nie było dostępnej interesującej mnie płyty głównej, a kupno procka dzień przed wyjazdem uznałem za bezsensowne, więc jak widzisz nie zawsze czekanie jest opłacalne, choć jak pisałem może jeszcze nie będzie tak źle, ale to się okaże za tydzień;)

Żywotność Am3+ być może nie będzie zbyt długa, więc jeśli często zmienia się sprzęt, to nie ma większego sensu inwestować w płytę główną (bez popadania w skrajności i kupowanie płyt za około 170zł, które obsłużą procki o max. TDP 95W).

Edytowane przez NuCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zdaje, że 3-modułowe Buldożery będą królowały pod względem cena/wydajność i to właśnie z budżetowymi płytami (max TDP 95W) stworzą naprawdę bardzo atrakcyjną ofertę. Oczywiście bez szaleństw pod względem OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie jest CIEŃ szansy (czytałem o architekturze, długości potoków itd) że buldek będzie wydajniejszy od 2500k?

Mam kasę na 2500k +Asrockp67+8gb ram i myslę czy czekac do 12 października, a nóż widelec okaże się że demon prędkości?

Interesują mnie głównie gry i multimedia.

Aha i czekanie tylko po to by intel staniał nie wchodzi w grę, dzis sprzedałem stare części i jestem bez kompa...

 

Nawet jak będą w zbliżonej wydajności to ważna jest też cena. Jak będzie konkurencyjna względem Intela to myślę że nie ma się co zastanawiać. Jednak osobiście bym nie pchał się od razu w Buldożery. Poczekał te 2 tygodnie chociaż na pierwsze testy i zadecydował. Cena SB faktycznie poszła w górę. Jest może cień szansy, że wróci do poprzedniego stanu o ile AMD będzie rzeczywiście konkurencyjne w tym segmencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Jakos mógłbym wytrzymać:) wszak dobre tytuły (skyrim, bf3, diablo 3) jeszcze daleko przed nami.

Że 2500k podrożał to wiem, widze w hurtowni jak ceny szaleją...

Devil w moim przypadku nie interesuje mnie cena.

Jeśli buldek będzie tanszy (a ma byc) i mniej wydajny, to potrzebuje procka ktory wytrzyma dłużej.

Bo co z tego że zaoszczędzę 150zł np jak proc będzie wolniejszy (no i to TDP 125W sic!)

Poprzedni stuff e8400@4ghz ,4gb, 4870 sprawował sie świetnie przez 2 lata. Tego samego oczekuje od nowego kompa (grafa 6870)

Ostatnie AMD jakie miałem to barhon 2500.... nie muszę na siłę wracać:) do czerwonych. :wink: ale byłoby miło;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zdaje, że 3-modułowe Buldożery będą królowały pod względem cena/wydajność i to właśnie z budżetowymi płytami (max TDP 95W) stworzą naprawdę bardzo atrakcyjną ofertę. Oczywiście bez szaleństw pod względem OC.

 

 

No nie wiem:

 

najtanszy mobas Am3+ 240 zeta, najtanszy z chipsetem serii 9x0 - 330

najtansze mobasy P67/Z68 - 330-340 lepsze ok 400.

 

6 jajkowy bulldek 190$, 8 jajkowy 220-230$

i5- 2400 - 190$, i5 2500K- 220$

 

Imho roznica jest na tyle niewielka by sie nie bawic i albo brac 8 jajek jak ktos to wykorzysta lub kupic 2500K. Bo zamiast cena wydajnosc mozna wpasc w opcje chytry placi dwa razy.

 

Przerabialem juz ta opcje kilka razy:

 

biorac radka 4850 zamiast drozszego 300 zeta GTX 260 tylko po to by sprzedac go rok pozniej i kupic GTX 260 z doplata 300 PLN

biorac okazyjne mobo DFI na chipsecie ATI pod 775 zamiast intelowskiego chipsetu , ktore i tak pozniej musialem zmienic na P35 bo sie krecic Q6600 powyzej 3 Ghz nie dalo.

kupujac 1055T zamiast dolozyc 200 zeta do xeonka 3440 na ktorym jechalbym do dzisiaj.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Zambezi news, info, fans ! - Page 151

 

CPUID Reviewer Kit for AMD FX Bulldozer

posted by Franck Delattre - October 07, 2011

 

For all who will review the new AMD FX processor, we've released a kit that includes some of our tools, and plus, all updated for the new AMD chip.

 

The kit includes :

- CPU-Z 1.58.7

- HWMonitor 1.18.5

- TMonitor 1.04

- HWiNFO32 & HWiNFO64 387.1390

- SIV 4.23 BETA-22

- AIDA64 Extreme Edition 1649

 

ftp://ftp.cpuid.com/...eviewer_Kit.zip

 

 

FX z zestawem chłodzenia wodnego od Antec'a

 

Trochę testów FX-4170

AMD Zambezi news, info, fans ! - Page 153

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepustowość ramu coś słaba, tyle to na s775 zdaje się było.

 

EDIT

Na Lynnfieldzie przy nieco mniejszej prędkości ramu mam sporo większe prędkości odczytu i zapisu. Ja pytam - gdzie ten postęp?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć dopiero CPU-Z 1.58.6 poprawnie rozpoznaje Bulldozery wysłane do recenzji. A co do wyników... Powyższe testy były robione na EFI 0811. Może coś się zmieni (o kilka procent) w przypadku niektórych, bo ponoć wczoraj AMD wysłało do producentów płyt nową wersję AGESA. Ale nie ma co liczyć na nie wiadomo co. ;)

Widać, że wszystko jest łatane na ostatnią chwilę... Prawdopodobnie dlatego AMD rozesłało do recenzentów razem z procem tę samą płytę główną - łatwiej będzie przygotować jeden BIOS/EFI niż kilka na szybko...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ktos zapomnial czasy bartonow z Bh5-6 na DFI NF2 ;)

 

Anyway, jesli to sie zapowiada tak jak na obecnych testach nie wrozy niczego dobrego...

Jedyne co moze pociagnac troche to sporo nizsze ceny od intela.

 

Pytanie tylko, gdzie upgrade w stosunku do phenomow II? Bo jak sie okaze ze skok jest 5-10% to nieciekawie dla firmy, bo moze to pociagnac amd na dno. Brakowaloby tylko teraz gdyby NVIDIA dobila AMD z grafami i gotowy problem.

Nie mowiac juz ze phenomy to moim zdaniem tez byl crap.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ktos zapomnial czasy bartonow z Bh5-6 na DFI NF2 ;)

 

Anyway, jesli to sie zapowiada tak jak na obecnych testach nie wrozy niczego dobrego...

Jedyne co moze pociagnac troche to sporo nizsze ceny od intela.

 

Pytanie tylko, gdzie upgrade w stosunku do phenomow II? Bo jak sie okaze ze skok jest 5-10% to nieciekawie dla firmy, bo moze to pociagnac amd na dno. Brakowaloby tylko teraz gdyby NVIDIA dobila AMD z grafami i gotowy problem.

Nie mowiac juz ze phenomy to moim zdaniem tez byl crap.

 

600MHz, 1T i timingi na poziomie 1-1,5 przy 5V, to było coś! :)

 

 

AMD z reguły miało raczej średnie pierwsze rewizje procesorów, za to drugie bywały co najmniej przyzwoite. Intel zaliczył porażkę z NetBurst'em ale np. takie Northwood'y były solidnymi prockami. Możliwe, że nowa architektura wymaga nadal dopracowania aby pokazać pazur. Poczekam na recenzję BD na łamach PurePC - wtedy wyrobię sobie zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak AMD przeszlo od Phenomow X4 z taktowaniem rzedu 3,2 Ghz przy tdp 140W na poczatku generacji do X6 z zegarami 3,3 + turbo w 125W w tym samym procesie technologicznym.

 

Tyle tylko ze zanim go dopracuja intel bedzie sie szykowal do wydania Haswelli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na recenzję BD na łamach PurePC - wtedy wyrobię sobie zdanie :)

 

Miło mi czytać takie stwierdzenia, jako że to ja jestem odpowiedzialny za dział procesorów i płyt głównych :wink: A czy test na PurePC będzie - zobaczymy, ponoć sztuk Buldożera na Polskę jest mało, ale kto tam wie...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi czytać takie stwierdzenia, jako że to ja jestem odpowiedzialny za dział procesorów i płyt głównych :wink: A czy test na PurePC będzie - zobaczymy, ponoć sztuk Buldożera na Polskę jest mało, ale kto tam wie...

 

Fajny kontrast do sytuacji kilka lat temu - wtedy komentarze pod artem brzmialy mniej wiecej tak "lol kolejny test ryby" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli IPC będzie niższe niż w phenomie II - to dla mnie,to wrócił proszę państwa monopol. Niestety wiele wskazuje na to, że tak będzie. Nowe instrukcje nie uratują Bulldozer-a.

Intel w czasach P4 miał przewagę finansową, procesu technologicznego, częstotliwości, zdolności produkcyjnych, umów z producentami OEM. I tak 'wylizanie się' z błędnej architektury zabrało 5 lat. AMD poszło tą samą drogą, stworzyło procesor o długim potoku, wysokiej częstotliwości i niestety wszystko wskazuje, że niskiej wydajności. I nie ma przewagi na żadnym polu na którym miał intel. Jedynie Fusion broni się jako-tako - to za mało aby AMD przetrwało w dłuższej perspektywie - jaką będzie najbliższe 5 lat. Dział kart graficznych nie uciągnie molocha. Z drugiej strony na rynku x86 trzeba być molochem, aby się utrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...