Skocz do zawartości
andrew777

AMD Bulldozer | AM3+ | Zambezi | Vishera

Rekomendowane odpowiedzi

Daj spokój z tym FX, ja już się przygotowałem na zakup, sprzedałem swojego X6 i teraz wiem że to był zły pomysł, ale za to przesiadam si z 1090T na 1100T, szkoda tylko że koszt tej zmiany to ponad 100zł, no ale cóź takie życie.

Mam tylko nadzieje ze nowy procek się lepiej podkręci niż stary.A co do FX to poczekm rok na zmianę lub wogóle zmienie platformę na LGA2011 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blog obrovskiego :lol2:

 

Koleś widocznie ma jakiś problem z poczuciem własnej wartości. Musi obrażać innych, żeby poczuć się lepiej. Czasem czytanie jego bloga jest naprawdę zabawne, do tego wysokich lotów angielski...... :D .

 

 

Wg mnie ma gosc racje i te "plakietki" jakie dostal na purepc np. innowacja to jeszcze zrozumiem ale wydajnosc??? Druga sprawa ze jego testy sie potwierdzily praktycznie w 100% i pocek to padaka wiec nei dziw sie mu ze teraz sobie uzywa. Wyszlo na jego.

Co do procka to jestem ciekawy reakcji Intela musieli sie chyba poszczac ze smiechu na jakims oficjalnym zebraniu zarzadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blog obrovskiego :lol2:

 

Koleś widocznie ma jakiś problem z poczuciem własnej wartości. Musi obrażać innych, żeby poczuć się lepiej. Czasem czytanie jego bloga jest naprawdę zabawne, do tego wysokich lotów angielski...... :D .

 

Tia, w komentarzach do arta user ProBlackHawk podrzucił tego linka. Cóż, koleś przeglądał tylko podsumowania artykułów i wyłowił naszą recenzję i Hardwareheaven jako jedyne, które dały nagrody. Porównajcie sobie jednak oba arty w całości, Hardwareheaven faktycznie wchodzi w tyłek AMD, z ich testów wyszło, że FX-8150 praktycznie równa się z i7 2600K... Mocno ich tam użytkownicy zjechali w komentarzach, zauważając, że nagrody i wysokie oceny są u nich na porządku dziennym, więc to nie przypadek.

 

Tak czy inaczej dzięki OBR mamy darmową reklamę portalu :P Bo negatywna reklama to wciąż reklama :wink: Napisałem zresztą komentarz do tego wpisu, ale co? "Komentarz pojawi się po jego zatwierdzeniu" :P Oczywiście się nie pojawił :)

 

Wg mnie ma gosc racje i te "plakietki" jakie dostal na purepc np. innowacja to jeszcze zrozumiem ale wydajnosc???

 

Tłumaczyłem to już w komentarzach do artykułu. Jak ktoś przegląda artykuł patrząc jedynie na ocenę i znaczki i w ten sposób określa swoją opinię o produkcie, to mu współczuję, ale takich osób wiele nie ma, każdy jednak coś tam poczyta.

 

Innowacja miała być na pewno, bo sama architektura jest innowacją, temu zaprzeczyć nie można. Nagrodę warunkowej Wydajności wrzuciłem rzutem na taśmę po konsultacjach z chłopakami z redakcji. Miałem do dyspozycji jedynie własne wyniki, a z nich wynikało, że FX-8150 spisuje się dobrze w aplikacjach i słabo w grach. W aplikacjach skutecznie rywalizował z 2500K, który jest w podobnej cenie (inna sprawa, że 4 rdzenie vs. 8 rdzeni...). Dlatego zdecydowałem się dać taką warunkową nagrodę, choć z tego co widzę po innych artykułach mało kto tak zrobił. Nie daliśmy przecież znaczka Polecamy, który jest u nas najcenniejszy. Zresztą podsumowanie jest dość negatywnie nacechowane, więc myślę, że wszystko jest OK, tak już musi zostać. Znaczek nie zmienia faktu, że Bulldozer zawiódł i to wynika z naszej analizy.

A tak w ogóle to szykuję mały update w związku z niektórymi ciekawymi testami, jakie się ukazały na innych portalach, stay tuned :) Jeśli macie jakieś propozycje, co by można dodatkowo przetestować, to walcie śmiało. Wstępnie mam cztery pomysły - wpływ HTT, NB, pamięci i wyłączania rdzeni w modułach (do 4c/4t) na wydajność. Edytowane przez Gi3r3k
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej dzięki OBR mamy darmową reklamę portalu :P Bo negatywna reklama to wciąż reklama :wink: Napisałem zresztą komentarz do tego wpisu, ale co? "Komentarz pojawi się po jego zatwierdzeniu" :P Oczywiście się nie pojawił :)

Parę linków pod rząd do jego bloga na forum to też jakby mała darmowa reklama :P

 

Jeśli macie jakieś propozycje, co by można dodatkowo przetestować, to walcie śmiało. Wstępnie mam cztery pomysły - wpływ HTT, NB, pamięci i wyłączania rdzeni w modułach (do 4c/4t) na wydajność.

Jak będziesz miał możliwość to sprawdź opóźnienia cache L2/L3 dla kilku różnych mnożników proca (np. 16x, 18x, 20x, 22x). Ofc zmieniaj mnożniki z BIOS-u/EFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał możliwość to sprawdź opóźnienia cache L2/L3 dla kilku różnych mnożników proca (np. 16x, 18x, 20x, 22x). Ofc zmieniaj mnożniki z BIOS-u/EFI.

 

A jakiś konkretny program do tego polecisz? Jakby co to mam kilka wyników w AIDA64, ale mogę coś zrobić jeszcze w innym programie.

 

Co do wyników, to wrzucę wszystko pewnie jutro po południu do artykułu jako update i napiszę o tym newsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wystarczy latency.exe, który był dostępny w starszych wersjach CPU-Z. Pokazuje poprawnie opóźnienia cache w przypadku Phenomów II, więc chyba z Bulldozerem nie będzie miał problemu. Jak nie masz go pod ręką, wyślij mi PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

 

Opóźnienia (Latency) cache L1/L2/L3 procesora AMD FX-8150 na różnych mnożnikach CPU, Turbo Core OFF, DRAM 1333MHz.

 

Dzięki, czyli rzeczywiście wraz ze wzrostem mnożnika rosną opóźnienia cache L3, stąd pewnie biorą się różnice przy różnym HTT.

Testowałeś na ASUS-ie CV, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś na ASUS-ie CV, tak?

 

Tak.

 

Także poprosimy również o zweryfikowanie tej informacji, czyżby TC nie działało jak należy?

 

Zobacz testy zegar w zegar w artykule, a potem te zwykłe na ustawieniach standardowych. Kilka procent różnicy jest na korzyść TC w każdym teście, czyli raczej wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karawana jedzie dalej... :>

 

Dołączona grafika

<p>Testy procesora AMD FX-8150 bazującego na architekturze Bulldozer, wywołały lawinę spekulacji i domysłów, wśród których nie brakowało śmiałych pomysłów, jak cudownie poprawić wydajność tego układu. Części z nich postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć, ponieważ jedna sztuka FX-8150 zabawiła trochę dłużej w naszej redakcji. Mieliśmy zatem okazję nieco poeksperymentować, czego efekty znajdziecie w aktualizacji artykułu: <a href="http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8150_bulldozer_kontra_intel_sandy_bridge">Test AMD FX-8150 - Bulldozer kontra Intel Sandy Bridge</a>. Specjalnie na potrzeby dogrywki przygotowaliśmy cztery ustawienia, mogące wpłynąć na wydajność AMD FX-8150 w grach oraz aplikacjach. Manipulowaliśmy przy taktowaniach pamięci, NB, HTT i pokusiliśmy się nawet o wyłączenie po jednym rdzeniu w każdym module. Wszystkie pomiary wykonaliśmy zegar w zegar, co powinno ostatecznie rozwiać mity krążące wokół Bulldozera. Czy z Zambezi można jeszcze wycisnąć odrobinę ukrytych pokładów mocy? Sprawdźcie sami... </p>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cool story bro ON:

czekalem prawie 2 miechy na bulldozera, wstalem 12 pazdziernika o 6 rano, zaspany przegladam neta na ipodzie w poszukiwaniu recenzji (bo stary komp sprzedany), patrze i wielkie WTF (aczkolwiek pewna czesc mojego umyslu dopuszczala taka ewentualnosc-przedluzajaca sie premiera, odejscie wysokopostawionej szychy z amd, brak informacji o procesorze ze strony amd itp)

pare godzin pozniej zamowilem 2500k, pierwszy procesor intela jaki kupilem od czasow pentium I

cool story bro OFF

 

nie wiem po co komu kupowac bulldozera? mid-end i low end zdominowal intel ze swoimi energooszczednymi i3, i5, high-end byl jego od niemal zawsze...

niedobrze sie dzieje, monopol intela widac na horyzoncie

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...