Skocz do zawartości
andrew777

AMD Bulldozer | AM3+ | Zambezi | Vishera

Rekomendowane odpowiedzi

W praktyce APM zbija pobór energii do 280-290W (cała platforma) właśnie poprzez obniżanie taktowania.

 

Czyli w skrócie - jak podkręcamy jakiegokolwiek Bulldozera, to trzeba koniecznie wyłączyć APM.

 

Chyba nizej zbija pobor, przynajmniej na asusach, ale to tylko moje przypuszczenia poparte jedynie pobiezna weryfikacja miernikiem.

 

Na tej plycie raczej nie ma nic takiego tzn. nic odpowiedzialnego za zbijanie taktowan nie da sie wylaczyc, chociaz problem rzeczywiscie istnieje.

 

BTW Obejscie problemu przez wyedytowanie stanow p3 prowadzi do wylaczenia sie plyty lub przegrzania sekcji zasilania i zgonu nastapil on np. na moim asrocku 890gx pro3.

 

A i jeszcze jedno na Asusach plyta po rozruchu na zimno nie zbija przez dluzszy czas mnoznika (nawet kilkanascie minut), kiedy sie rozgrzeje zbija mnoznik po minucie occt/linx itp. testu...

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nizej zbija pobor, przynajmniej na asusach, ale to tylko moje przypuszczenia poparte jedynie pobiezna weryfikacja miernikiem.

 

Miałem w części przypadków podpięte urządzenie pomiarowe (Enermax Voltcraft) i na bieżąco obserwowałem pobór energii w OCCT, więc wiem o czym piszę :wink: Kształtował się on zazwyczaj na poziomie 280-290W, ale były i spadki do 260-270W. Asus niczym się nie wyróżniał, na wszystkich płytach wyglądało to tak samo.

 

Na tej plycie raczej nie ma nic takiego tzn. nic odpowiedzialnego za zbijanie taktowan nie da sie wylaczyc, chociaz problem rzeczywiscie istnieje.

 

Na jakiej konkretnie? Przecież pisałem, że duża część płyt dopiero w najnowszych biosach ma opcję APM... I żeby nie było wątpliwości - to właśnie APM jest za to odpowiedzialne, nic innego. Temat jest mocno wałkowany na zagranicznych forach, poczytajcie sobie. Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej konkretnie? Przecież pisałem, że duża część płyt dopiero w najnowszych biosach ma opcję APM... I żeby nie było wątpliwości - to właśnie APM jest za to odpowiedzialne, nic innego. Temat jest mocno wałkowany na zagranicznych forach, poczytajcie sobie.

 

U mnie na M5A78, M5A88, gx890 asrocka - moj buldozer poszedl na allegro 3 tygodnie po zakupie czyli jakies 3,5 tygodnia od premiery, bo problemu (nie jedynego) nie udalo mi sie rozwiazac. Ogolnie rzecz biorac powoli staje sie zagorzalym wrogiem oc w celach innych niz wlaczenie jakiegos benchmarka, dlatego nie sledzde tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, już rozumiem. Ja tu pisałem o płytach na chipsetach 970, 990X i 990FX, nie wiem, jaka jest sytuacja na tych z serii 8. Z tego co piszesz - nieciekawa... Jak ktoś znajdzie coś ciekawego, niech pisze w temacie, bo kwestia jest dość interesująca i warto wiedzieć jak najwięcej.

 

Z tego co zrozumiałem APM jest w procku, więc najwyraźniej producenci olali płyty z serii 8xx i nie wprowadzili opcji jego wyłączenia. Nieładnie...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem APM jest w procku, więc najwyraźniej producenci olali płyty z serii 8xx i nie wprowadzili opcji jego wyłączenia. Nieładnie...

 

Z drugiej strony pojawiaja sie doniesienia o problemach z odblokowaniem zosmy na chipsetach 9xx, tzn. egzemplarze poprawnie dzialajace na starszych plytach 7xx/8xx nie chca sie odblokowac na 9xx. Nie wiem co moze byc przyczyna, a moze to pojedyncze przypadki i nic nie jest na rzeczy. Odblokowana Zosma na 8xx nie podkreca sie generalnie za dobrze, albo moze inaczej podkreca sie ale trudno sprawdzic stabilnosc z powodu zbijania mnoznika przez plyte... Na MSI 870 C-45 ten procesor (zosma) dziala dobrze, ale plyta raczej nie nadaje sie do podkrecania takiego procesora.

 

Powinni zmienic podstawke i wszyscy byliby szczesliwsi, a amd bogatsze. Wsteczna kompatybilnosc to najczesciej utopia.

 

Z tego co zrozumiałem APM jest w procku, więc najwyraźniej producenci olali płyty z serii 8xx i nie wprowadzili opcji jego wyłączenia. Nieładnie...

 

Asusy w wersjach LE i LX czyli z okrojona sekcja jednak z jakiegos powodu zbijaja mnoznik duzo wczesniej/agresywniej, na athlonie 640 250*15 M5A78L M-LX tez zbijal mnoznik, pomimo poboru na poziomie 150w.

 

Z jakiegos powodu ASRocki 890gx pro3 nie przechodzily w p3 na fx 6100 po OC, ale ustawial taktowanie 3,46 ghz i z jakiegos powodu ta plyte zosma potrafila ubic. Gesty bialy dym poszedl wlasnie z sekcji zasilania.

 

Moze ograniczenie jest jednak podwojne - overload/overheat? Nie wiem, nie mam pojecia jak jest. Po prostu staram sie wyciagac wnioski.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czar prysł...

 

Originally Posted by screamer980 Dołączona grafika

 

Hey Guys,

Just have to jump right into the discussion, here is the answer, why the patch has been taken down:

http://ht4u.net/news/24857_patch_soll_bulldozer_unter_windows_7_beschleunigen_-_ergebnisse_enttaeuschen/

Bulldozer-Patch für Windows 7 nicht der Weisheit letzter Schluss (Update) - Planet 3DNow! - Das Online-Magazin für den AMD-User

I know its in german, but it says that the hotfix is basically crap and a step forward in the wrong direction.

There is still a lot of work to be done and an easy implementation into win 7 env is difficult.

screamer980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom II X8 - ECS bios update

Phenon II X8 - ECS bios update

 

Looking at A890GXM-A2 (V2.0) bios update I see this weird thing:

 

AMD Phenom™ II X8 2420

AMD Phenom™ II X8 3020

AMD Phenom™ II X6 2520

AMD Phenom™ II X6 2820

 

Steppings A1 and B0.

 

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=1271&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=19&LanID=0

 

Anyone have some info about ?

 

By the l3 cache / stepping can we supose that are Bulldozer based chips ?

Dołączona grafika

 

Taka ciekawostka - możliwe, że dotyczy jakiś ES Bulldozera ;)

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne. Dlaczego dopiero teraz AMD postanowiło bez rozgłosu wprowadzić do sprzedaży odrzuty produkcyjne/stare ES? Ewentualnie po co ECS nagle udostępnia obsługę starych procesorów ES? Jaki jest sens wprowadzania procesorów jeszcze słabszych niż FXy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens wprowadzania procesorów jeszcze słabszych niż FXy?

 

Jeżeli mają ileś-tam ich naprodukowanych to mogą je tanio puścić w krajach rozwijających się.

 

Tam i tak nikt nie kupi i5/i7 czy "pełnego" Bulldozera.

Choćby im się miało zwrócić za koszty produkcji to wystarczy ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis Oem z checia by przygarnal 8 jajek za grosze by potem miec hit supermarketow :D

 

Za duze ryzyko pozwu zbiorowego, bo procesor jest 4 rdzeniowy z natywna obsluga ht. Ciekawe jak wygladalaby wydajnosc BZ po wylaczeniu HT i zepsutego chachu L3.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duze ryzyko pozwu zbiorowego, bo procesor jest 4 rdzeniowy z natywna obsluga ht. Ciekawe jak wygladalaby wydajnosc BZ po wylaczeniu HT i zepsutego chachu L3.

 

Jakiego pozwu ? Przeciez AMD oficjalnie to sprzedaje jako 8 jajek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "natywna obsługa HT". To, że niektórzy porównują moduły AMD do HT intela nie zmienia faktu, że to nie jest HT. Parametry samochodu też można porównywać z parametrami czołgu, ale to drugie samochodem z tego powodu nie jest ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "natywna obsługa HT". To, że niektórzy porównują moduły AMD do HT inetela nie zmienia faktu, że to nie jest HT. Parametry samochodu też można porównywać z parametrami czołgu, ale to drugie samochodem z tego powodu nie jest ;)

 

Wszystko nazywa sie tak jak to producent nazwie oficjalnie. Chyba nie sugerujesz, ze bz nie jest "procesorem", bo intel juz daje do zrozumienia, ze sandy procesorem nie jest tylko czyms innym - ma zintegrowane gpu, przeciez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Premiera <a href="http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8150_bulldozer_kontra_intel_sandy_bridge">procesorów z rodziny Bulldozer</a> była najprawdopodobniej jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w 2011 roku. Po ponad dwóch miesiącach od poznania oficjalnych wyników można z całą pewnością stwierdzić, że nowe jednostki AMD narobiły niemałego zamieszania. Pomijając, czy owe zamieszanie było nacechowane pozytywnie, czy negatywnie, aczkolwiek jaki był powszechny odbiór FX-ów, każdy entuzjasta doskonale pamięta... O ile gracze na modele FX mogą patrzeć z niechęcią, tak osoby wykorzystujące w swojej pracy dużą ilość rdzeni mogą je traktować jako ciekawą alternatywę w stosunku do procesorów konkurencji. Dla wszystkich osób chcących kupić np. FX-8120 przygotowaliśmy dość rozbudowany przegląd płyt głównych pod podstawkę AM3+, opartych na najnowszych chipsetach 970, 990X oraz 990FX. Sprawdzimy możliwości modeli od 350 zł do ponad 1000 zł i postaramy się jak zwykle stwierdzić, który produkt jest najbardziej opłacalny. W podjęciu decyzji pomoże nam najmocniejszy <a href="http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8150_bulldozer_kontra_intel_sandy_bridge">Bulldozer FX-8150</a>, który po podkręceniu może dla wielu płyt stanowić ogromne wyzwanie...</p>

TEST PŁYT GŁÓWNYCH AM3+ POD BULLDOZERA Z CHIPSETAMI 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda drzewko stepingów procesorów serii FX? Mają jakieś premiery w planie? Zastanawiałem się nad wymianą całej platformy na Ivy Bridge, ale może mi się nie opłacać i zamienił bym wtedy phenoma II B55 na czterordzeniowego FXa najnowszej generacji.

 

Udawało się wam otworzyć kolejnych 4 rdzeni na FX-4100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem listę procesorów FX:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_procesor%C3%B3w_FX

 

Jak widać w q1 wchodzi 8170 rev. B3. Dopiero teraz pojawiają się 4110, 4120 i 4170 rev. B2. Czyli domyślam się, że czterordzeniowe FX'y rewizji B3 pojawią się w q2.

 

Edit:

 

Coś ta tabela niezbyt aktualna. Z newsów wyczytałem, ze 26 grudnia miał się pokazać FX-6200 w rev. B3. Tyle, że do tej pory w sklepach go nie wodzę.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś, B3 będzie gdzieś w Q1 2012. Kiedy dokładnie - nie wiadomo. Osobiście wolałbym już wziąć Phenoma II X4 960T lub 1055T, bo B3 to na 99,9 % nie będzie dobry Bulldozer, tylko trochę mniej zły Bulldozer. ;) Na coś lepszego trzeba będzie pewnie poczekać do Pilledriver'a, ale on najpierw trafi na FM2.

 

FX-4xxx/FX-6xxx nie da się odblokować. Opcja od unlocka po zamontowaniu FX albo znika albo jej aktywowanie nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...