Skocz do zawartości
andrew777

AMD Bulldozer | AM3+ | Zambezi | Vishera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chodzi o to, że normalne taktowanie procesora to 3.60 turbo core 3.80 GHz . lecz po jakimś czasie graniu komputer zwalnia (i to bardzo odczuwalnie) do 1700 MHz a to duża różnica i cały czas tak się dzieje do restartu komputera.Potem jest normalnie i znowu zmienia się do 1700. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. W BIOSIE wyłączałem AMD Cool 'n' quiet wyłączyłem. Potem dawałem domyślne i trochę się z tym męczę i nie wiem już co robić.

 

Pls. pomóżcie

 

Dodam też że procesor ma 4 rdzenie a w evereście pokazuje procesor x2.

Edytowane przez GAMEmaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrzewa się procesor lub sekcja zasilania cpu na mobo. Sprawdzić temp. procesora np programem Coretemp. Sprawdzić temp. mosfetów na sekcji zasilania paluchem. Wszystko oczywiście pod obciążeniem Orthosem lub occt, po 30 minutach. Możesz w międzyczasie obserwować taktowanie w cpu-z.

 

Podaj też pełną konfigurację komputera, min. mobo, k. graficzna, zasilacz (model, marka, moc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie nie czyta mi temperatur w programach a jak czyta to np 0 stopni. mogę sprawdzić tylko w biosie.

 

 

karta graficzna- ASUS EAH6770

mobo- MSI 760GM-P23

A zasilacz nie wiem jaki ale chyba 500w

Edytowane przez GAMEmaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparciuchy, wszystko tymi core i real temp, ktore raz dzialaja raz nie. A jeszcze nie mialem w rekach sprzetu ktorego temperatur by HWMonitor nie odczytal.

 

odczytać odczyta pytanie czy zrobi to poprawnie jak widać nie

Dołączona grafika

chyba że się domyślisz że temperatura cpu to TMPIN2

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakladasz ze podrobil shot cpuz i biosu, to polozenie cpuz obok wyniku na jednym ekranie nic nie zmieni :-).

Co do wiarygodnosci, jest ogolnie znane ze ten koles ma wejscia, wielokrotnie jako pierwszy podawal wyniki przed premiera, shoty cpuz, zdjecia, nawet bulldozery inzynieryjne wystawial na sprzedaz.

Koles ma nasrane w glowie, jest typowym amd haterem, ale sprzet ma na 99% .Pamietam jak przed premiera buldka chyba 3 miesiace podawal wyniki ,ipc, podkrecalnosc.WSZYSCY mowili ze fakeuje .Sie okazalo ze czysta prawda byla.

Jedyne co mozna miec nadzieje ze to jest poprostu nigdy niewprowadzona rewizja C0 bulldozera a nie piledriver pod am3+.

Ale kilka zrodel juz podawalo ze amd sobie odpuszcza piledrivera pod amd3+ i sie biora od razu za excavatora, wiec wydanie nowej rewizji zambezi zamiast by sie zgadzalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie, że AMD znowu zawiedzie. Dziwne jest to, że na początku tego roku miała się pokazać rewizja B3 Bulldozera, potem nagle wszystko ucichło i do tej pory cały czas mamy w sprzedaży B2. Chciałbym się mylić, ale ostatnio zieloni robią wszystko, by zbankrutować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD spłaca kredyt na zakup ATI

jeszcze kilka lat temu mieli 5 mld $ długu

zostało im do spłacenia 2 mld

obecnie pod względem technologii są w ciemnej [gluteus maximus], ale może po spłaceniu kredytu więcej kasy przeznaczą na R&D

i pamiętaj że trendy na rynku się zmieniają, wtopili z rynkiem smartfonów/tabletów ale może następnym razem to AMD będzie liderem

na rynku którego dziś jeszcze nie ma

ja bym na nich kreski jeszcze nie stawiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak?

 

To sobie spójrz na notowania ich akcji. http://finance.yahoo.com/q?s=AMD

 

Vishera to będzie rozczarowanie. Desktopowe Trinity również. Brak im argumentów.

 

Brak im czego ?

Poki co llano,bobcat i mobilne trinity sa przyjmowane bardzo dobrze.

Desktopowe trinity w swojej niszy tez zapewne bedzie przyjete bardzo pozytywnie.

Bulldozer to jest pomylka, piledriver wiadomo cudow nie zrobi, bedie podobnie z tym ze nieco lepiej, ale dalej, dla ludzi ktorzy juz maja am3+ bedzie to tansza opcja i calkowicie wystarczajaca.

AMD "bankrutuje" juz od dziesiecioleci, zapowiadano to juz PRZED wejsciem orginalnego Athlona K7, ktory pozamiatal tak ze wszystkim szczeki opadly ze ta bankrutujaca firma cos takiego wypuscila ;-).

Tak wogole KAZDY fanboy intela powinien sie cieszyc z istnienia AMD, bez AMD intel nie ma juz absolutnie zadnej konkurencji w tym segmencie.

Co do argumentow ,AMD ma ich wiele na korzysc swoich produktow (takie jak cena, balans mocy cpu i gpu w APU itp) , co do produktow natomiast, to jedyne czego nie ma to wysokowydajne procki segmentu mid-high i high end.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz mnie za fanboy'a? Piszesz, że konkurencja? W czasach Socket A za Palomino Athlona XP 1600+ trzeba było wybulić niemal 800zł (pod koniec 2001r.). Za swojego 2500K też płaciłem 800zł, więc ja w AMD nie upatruję zbawcy, bo jak mieli się czym pochwalić to kazali sobie za to słono płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz mnie za fanboy'a? Piszesz, że konkurencja? W czasach Socket A za Palomino Athlona XP 1600+ trzeba było wybulić niemal 800zł (pod koniec 2001r.). Za swojego 2500K też płaciłem 800zł, więc ja w AMD nie upatruję zbawcy, bo jak mieli się czym pochwalić to kazali sobie za to słono płacić.

 

Tylko ile wtedy kosztował wydajnościowy odpowiednik Intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz mnie za fanboy'a? Piszesz, że konkurencja? W czasach Socket A za Palomino Athlona XP 1600+ trzeba było wybulić niemal 800zł (pod koniec 2001r.). Za swojego 2500K też płaciłem 800zł, więc ja w AMD nie upatruję zbawcy, bo jak mieli się czym pochwalić to kazali sobie za to słono płacić.

 

Jedyne co wiem napewno to to ze piszesz od rzeczy.To ile zaplaciles za swojego palomino tu nie ma nic do rzeczy.Fakt jest taki ze jakby AMD nie istnialo to za swojego 2500k musialbys zaplacic 4tys w roku 2020 ,bo intel by sie wolniej rozwijal i moglby dyktowac ceny calkowicie dowolnie.

Wiec AMD nie jest zbawca, ale jako konkurencja wymusza szybszy rozwoj i nizsze ceny. co powinno byc oczywiste.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie to jest jeden z najbardziej bazowych mechanizmów kapitalizmu.Ale w twoich oczach być może to naiwne.

Wystarczy spojrzeć na aktualną sytuacje.

Intel posiada bardzo mocna architekture, i od kilku lat juz jest technologicznie lepszy pod kazdym wzgledem.

Mocniejsze rdzenie, mniejsze rdzenie, mniejszy pobór prądu, tańsze w produkcji.

Co robi, jako że nie czuej prawdziwej presji, poszedł w rozwój tanich w produkcji platform z poobcinanymi funkcjami, za możliwość podkręcania każe sobie płacić ekstra, za większą liczbe PCIEx każe sobie płacić very extra, za odpady produkcyjne po xeonach żąda po 560$, wraz z bardzo drogą platformą 2011.

Ogólnie wylane na klienta, i tak kupią i tak zapłacą.

AMD, jako że nie mają mocnej architektury ani przewagi produkcyjnej, to za prawie 2x większy i droższy w produkcji układ jakim jest BD żądają mniej jak intel za propozycje zasadniczo mid endowe.Na platformie dają ci możliwość podkręcania czego chcesz jak chcesz, z większą liczbą PCIex ,tak samo droższej w produkcji ,co więcej odblokowane mnożniki mają nawet procesory z niższej półki (vide 8120).

Intel miał w planach 6-8 rdzeniowe procesory dla mas już 2 lata temu.Ale tego nie zrobi, bo nie musi, zostawia sobie zapas, będzie można dłuzej ciągnąć kase.

Gdyby nie AMD i ich ATHLON 64 to Intel by nie mial powodów do wycofania się z architektury P4, gdyby nie Intel i conroe to AMD dalej by sprzedawało Athlony X2 czy tam X4 po 300-400$.Dlaczego dzisiaj AMD scielo znowu ceny radeonow ? Bo nvidia planuje obciecie ceny 660Ti ...

Ale napewno masz racje i to naiwnosc z mojej strony myslec ze konkurencja powoduje obnizanie cen Dołączona grafika

Przy czym tak wogole to jest temat o Bulldozerze ,a nie o tym ze wg ciebie AMD nie ma "argumentów" ,cokolwiek by to mialo znaczyc.Sory za OT.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chcialo czy nie chcialo AMD potwierdzilio testy OBR-a.

Na IDF (a raczej w hotelu niedaleko) AMD przedstawialo nowe trinity i vishere.Zrzut ekranu z imrpezy:

Dołączona grafika

 

Wiec ta sama rewizja OR-C0.Innymi slowy, Piledriver w Trinity to pelny piledriver, dla AM3+ AMD zaserwowalo hybryde, to jest zambezi z czescia usprawnien pildrivera na nieco dojrzalszym procesie produkcyjnym.

W zasadzie moze byc interesujace jesli cena bedzie nizsza od 3550K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/20120921231354_AMD_Sets_the_FX_Vishera_Launch_Date.html

 

Czekanie rok na nową rewizję Zambezi to chyba lekkie przegięcie....

 

Widać trochę przeciągają bo nie mają żadnych konkretnych planów na przyszłość...

Obym się mylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo ivybridge to tez tylko nowa rewizja sandybridge.

Inna sprawa ze to nie TYLKO nowa rewizja jak C2 vs C3 przykladaowo w phenomach czy B1 i B2 w phenomach I.

sa dodane instrukcje, jakas nowa technologia, usprawnienia, wiadomo, cudow nie ma, bo baza to bulldozer ktory jest zasadniczo kupą ...

Teraz tak bedzie co roku,AMD ma plan wydawac co roku ulepszona architekture, za rok steamroller za dwa excavator (i tu ma byc dopiero szansa na duze zmiany ...)

Jesli piledriver nie bedzie naprawde tani, a haswella naprawde bedzie mozna podkrecac tak przyjemnie jak teraz AMD, to ide do intela :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...