Skocz do zawartości
andrew777

AMD Bulldozer | AM3+ | Zambezi | Vishera

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jesli piledriver nie bedzie naprawde tani, a haswella naprawde bedzie mozna podkrecac tak przyjemnie jak teraz AMD, to ide do intela :-/

 

Ciekawe czy Haswell będzie pierwszą architekturą przy której Intel nie czując żadnego (nawet zdyszanego) oddechu konkurencji pofolguje sobie w cenach.

Aktualnie dominują w każdym segmencie (no może poza sektorem dla ludzi szukających dobrego GPU w CPU...). Prawda jest taka, że nawet jeżeli nie ruszałby platformy to AMD i tak w najbliższych latach nie ma jak zagrozić Ivy Bridge/Sandy Bridge...

 

Szkoda, że nie planują produkcji "odświeżonych" Phenomów 2. Mniejsze TDP i cena, jakieś dodatkowe instrukcje, 3.6GHz i w zasadzie większości graczy by wystarczyło(do czasu nowej generacji konsol zapewne).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte....x?pid=3907#bios do mojego mobo widzę, już wydali bios pod nowe fxy, wnioskuję po update cpu agesa code Dołączona grafika

 

No i "oc" http://www.techpower...-7.443-GHz.html

 

Dołączona grafika

Macie już w redakcji jakieś sample ? będzie w ogóle test na purepc ?

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Premiera procesorów AMD bazujących na architekturze Bulldozer, odbiła się głośnym echem w szerokim świecie, aczkolwiek firma z Sunnyvale tyle razy przekładała datę ich faktycznego wprowadzenia do sklepów, że niektórym zwyczajnie nie starczyło już cierpliwości na czekanie. Bulldozery nie zdołały zresztą rozjechać konkurencji i nawiązać równorzędnej walki z jednostkami Intela, jaki wraz z wprowadzeniem 22 nm układów Ivy Bridge przypieczętował swoją dominującą pozycję na rynku. Jednak AMD zdecydowało się dalej rozwijać „modułową” architekturę, która miejscami ustępowała nie tylko Intelom, ale również starszym CPU z rodziny Phenom II. Dzisiaj (23.10) producent oficjalnie zaprezentował nowe procesory Vishera będące następcami Bulldozerów, korzystające z usprawnionej architektury poprzednika - rdzeni Piledriver. Czy „Czerwoni” odrobili pracę domową i przemyśleli strategię, jak dogonić „Niebieskich” przynajmniej w niższym i średnim segmencie? Czy słabe punkty poprzednika zostały właściwie zdiagnozowane i wyeliminowane? Zapraszamy do jeszcze gorącego premierowego testu AMD FX-8350 - najmocniejszego modelu z rodziny układów Vishera!

Test AMD FX-8350 Vishera vs Core i5 - Test CPU do 1000 zł

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledwo doganiają procki Intela sprzed 2 lat. I to jeszcze AMD 8 modułowy 4 GHz vs Intel 4 rdzeniowy 3.3 GHz. I to przy większym poborze prądu. Nie czarujmy się. Architektura buldożera to niewypał. Nawet segment serwerowy, czyli główne przeznaczenie z jakim były tworzone nie przyjął tego produktu z entuzjazmem. Warto poprzeglądać testy Opteronów vs Xeony serii E5-26xx. Nic, poza ceną zakupu nie kieruje w stronę AMD. A i te dla zastosowań 24/7 ( HPC ) nie będą korzystne, bo na prądzie się to szybko zwróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem x6 na FX 8320 i na razie kręcę, testuję, kręcę, testuję. Na razie mam 4,7 GHz na powietrzu...

 

Teraz mam 5 GHz, w Cinebenchu 11.5 mam wynik 8.61 ale mam zaśmieconego Windowsa, spróbuję na czystm Windows 8.

du.py nie urywa ale mimo to jest dobrze...

Edytowane przez Tomszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem x6 na FX 8320 i na razie kręcę, testuję, kręcę, testuję. Na razie mam 4,7 GHz na powietrzu...

 

Teraz mam 5 GHz, w Cinebenchu 11.5 mam wynik 8.61 ale mam zaśmieconego Windowsa, spróbuję na czystm Windows 8.

du.py nie urywa ale mimo to jest dobrze...

 

A jak temperatury?

Sprawdzałeś czy proc sam sobie nie zmienia taktowania bo mu się za ciepło robi?

Tutaj coś nie-coś o tym: http://forum.purepc....tling-w-amd-fx/

 

Pytam bom ciekawy Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeathTomahawk,

kurcze temperatury jakies chore na razie, moze cos zle dokrecilem bo choc radiator mam dosc dobry to jednak mocowanie jest na nakretki i wiesz jak to jest, jedna podkrecisz za mocno i juz zle bedzie przylegac do procesora. Powiem Ci tak, na razie w stresie nawet 90 stopni. Sprawdzilem 3 programami i to samo. Nie chce go meczyc wiec zjechalem do 4,7 GHz.

Spadkow taktowania nie ma, wylaczylem: C1, C6, APM i jeszcze jedno badziewie ktorego nazwy zapomnialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 8120 cały czas biega na 4ghz i 1,3v chłodzę karakiem(temp znośne, pasta sylikonowa). Raz nawet udało mi się przegrzać cepa przez zły docisk chłodzenia, zadziałało zabezpieczenie i komp się wyłączył Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeathTomahawk,

kurcze temperatury jakies chore na razie, moze cos zle dokrecilem bo choc radiator mam dosc dobry to jednak mocowanie jest na nakretki i wiesz jak to jest, jedna podkrecisz za mocno i juz zle bedzie przylegac do procesora.

 

Przy takim TDP i OC to temperatury wcale kosmiczne się nie wydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra jest warta świeczki więc muszę "zwodować" procka...jak tylko sprzedam Phenoma 2....

Muszę osągnąć 9 pkt w Cinebenchu, tyle ma kolega na i7 2600K oczywiście też mocno podkręconym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Premiera drugiej generacji procesorów AMD FX przeznaczonych dla gniazda AM3+ odbiła się w naszym kraju szerokim echem, niekoniecznie związanym wyłącznie ze sprawami stricte technicznymi, ale właśnie ten aspekt powinien najbardziej interesować potencjalną klientelę. Producent nie dokonał wówczas radykalnych zmian w budowie swoich jednostek, twardo trzymając wcześniejszych koncepcji, forsowanych od czasu wprowadzenia do sprzedaży niezbyt ciepło przyjętych Bulldozerów. Debiut architektury modułowej nie należał do złotych kart w historii amerykańskiej firmy, bowiem konkurencja ze strony Intel Sandy Bridge była wówczas niesłychanie silna. Niedługo potem AMD ogłosiło, że wycofuje się z rynku high-end i zamierza walczyć wyłącznie o sektory średnie oraz budżetowe, bowiem tutaj sprzedaje się najwięcej procesorów. Mimo wszystko w ofercie Czerwonych w najbliższej przyszłości nie zabraknie CPU z górnej półki, tylko będzie to przedział bliższy Core i5, niżeli serii Core i7. W październiku 2012 roku opublikowaliśmy obszerny test FX-8350, czyli najszybszego reprezentanta rodziny Vishera (Piledriver), natomiast dzisiaj przedstawiamy Wam model FX-8320. Słabszemu braciszkowi niewiele brakuje do lidera, zaoszczędzone 150 złotych można dobrze wykorzystać, zaś overclocking załatwi ewentualne różnice w wydajności - brzmi ciekawie?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...