Skocz do zawartości
andrew777

AMD Bulldozer | AM3+ | Zambezi | Vishera

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zauważyłem rzecz która mnie negatywnie zadziwiła. Zarządzanie energią w windowsie czy w tym procku (fx-8320), nie wiem dokładnie, ale gdzieś poprostu mocno kuleje, dlaczego?

Świeżo uruchomiony, świeżo zainstalowany system, zainstalowane wszystkie poprawki z windows update, zainstalowane sterowniki, w systemie nie działa żaden program, wyświetlany jest czysty pulpit, odpalam menedżera zadań, zakładka performance, a tam dyskoteka: na nic robiącym systemie użycie procesora skacze 0-15%, a częstotliwość skacze w zakresie 1,33GHz-3,8GHz z czego większosć czasu daleko powyżej 2GHz. Wszedłem do CCC, zakładka performance/cpu power i paskiem ustawiłem sobie taktowanie na najniższe dostępne i teraz na tym taktowaniu procek siedzi gdy nic nie robię, przełączam na maks tylko gdy odpalam jakąś grę albo koduję wideo.

Edytowane przez SpectatorX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem rzecz która mnie negatywnie zadziwiła. Zarządzanie energią w windowsie czy w tym procku (fx-8320), nie wiem dokładnie, ale gdzieś poprostu mocno kuleje, dlaczego?

Świeżo uruchomiony, świeżo zainstalowany system, zainstalowane wszystkie poprawki z windows update, zainstalowane sterowniki, w systemie nie działa żaden program, wyświetlany jest czysty pulpit, odpalam menedżera zadań, zakładka performance, a tam dyskoteka: na nic robiącym systemie użycie procesora skacze 0-15%, a częstotliwość skacze w zakresie 1,33GHz-3,8GHz z czego większosć czasu daleko powyżej 2GHz. Wszedłem do CCC, zakładka performance/cpu power i paskiem ustawiłem sobie taktowanie na najniższe dostępne i teraz na tym taktowaniu procek siedzi gdy nic nie robię, przełączam na maks tylko gdy odpalam jakąś grę albo koduję wideo.

A działają ci w ogóle te profile w CCC? Ja mam FX-6300 i niezależnie jak sobie suwak ustawię, to i tak procesor działa standardowo czyli w idle ma 1400 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę am3+ gigabyte

bez zmiany płyty mogę wymienić procesor z P XII 555 BE na FXa, z wyników na anandtech odczytałem, że tylko FX 6300 ma lepsze wyniki także dla 1 rdzenia, a wszystkie inne mają słabsze wyniki dla jednego rdzenia nawet przy wyższym taktowaniu.

Czy to ma pokrycie w faktach i innych testach?

http://www.anandtech.com/bench/product/120?vs=699

W sumie dużo bym nie dopłacił a postęp porównywalny do słabszych wersji intela więc będzie widać.

I czy możecie coś powiedzieć o tym pn?

FD6300WMHKBOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś może odblokować swój procesor? Zawsze to dodatkowe rdzenie, oraz po podkręceniu do 3,6-3,8Ghz te procesory są całkiem żwawe. http://www.anandtech.com/bench/product/88?vs=699 tak by to wyglądało po odblokowaniu rdzeni.

 

A potem zbieraj na zmianę platformy na 1150/1151 lub coś nowego w przyszłym roku.

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, idzie, ale jest niestabilny i nie da się lub nie potrafię go ustabilizować. Dałem spokój. Ładnie chodzi na 3700MHz, ale teraz zaczyna mi się mulić w WOT a AW chodzi tylko na low.

Nie mam kasy, aby kupić cały zestaw z i5, a i3 jest zupełnie porównywalny lub nieznacznie lepszy od tego 6300 więc też nie ma sensu jej kupować. Za 6300 dam 380zł z przesyłką więc po sprzedaży kilku części ze starego lapka wyjdę na zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do niedawna na Allegro były zestawy i5-23xx + płyta główna za mniej niż 400 PLN. Zajrzyj, poszukaj, imho zdecydowanie sensowniejsze rozwiązanie od ww. FXa. :)

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą różnicę odczujesz przy przesiadce na intela. Wiem, że większość osób się może nie zgodzić ale jak chcesz to zrobić najmniejszym kosztem zastanów się nad fx-4300. W większości testów wypada jak fx-6300 a można go wyrwać 100 zł taniej. Tym bardziej, że w Wocie z tych dodatkowych rdzeni nie będzie pożytku. Zresztą przejrzyj sobie test A8-7650K i zadecyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam poniższy sprzęt:

Chieftec GFT-650-14CS

SilentiumPc Fera 2

Zalman Z1

4GB crucial ballistix sport x4

MSI B85-E45

G3258

 

Zastanawiam się nad zmianą na potrzeby wirtualizacji platformy na AM3+.

Wybrałem wstępnie : ASUS M5A97 R2.0 i FX-8300 + GF 210 (musi wyświetlać obraz FullHD, do niczego innego nie jest potrzebna). Pytanie czy to będzie dobry zestaw? Ewentualnie co lepszego można kupić pod AM3+? Jest to sens kręcić z takim chłodzeniem i zasilaczem? G3258 do prostych zadań typu internet + 1 maszyna wirtualna jest OK. Problem, że zamierzam korzystać z minimum 2 na win 8.1. Czytałem, że FX-y sprawdzają się w takich przypadkach, bo maszyny wirtualne wykorzystuję lepiej rdzenie fizyczne od HT. Zastanawiam się czy nie zainwestować trochę, alternatywą jest zakup i5 za 900zł. Tu po zmianie płyty mam RAID sprzętowy, mógłbym sprzedać starą płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam płyty głównej do procesora amd fx 8100 bądź 8150 (nie pamiętam dokładnego oznaczenia)poprzednia płyta asus m5a78l-mlx v2 chyba pada już. Zakres cenowy 250 do 330zł format atx w miare nowoczesna.z możliwością podkręcenia. Kilka płyt jest interesujących z czego najbardziej Asrock 970A-G/3.1 (np nowoczesne porty USB) ,jeszcze ASRock 970 EXTREME 3 R2.0    ASUS M5A97 R2.0  Gigabyte GA-970A-UD3P  Aczkolwiek chciałbym też stabilności procesora, wiem ze jest prądożerny i wymaga dużo od sekcji zasilania. Prosze o pomoc w wyborze .
Pozdrawiam


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niepowtarzalną okazję zmienić platformę, więc z niej skorzystaj.

 

W jakim sensie ? Tzn procesor zostaje tylko płytę trzeba zmienić bo stara się psuje. W sumie to szwagra komp ale nie wie jaka płytę musi wziąć fakt najlepiej byłoby sprzedać procesor i kupić nowy plus płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić przy okazji procka - albo Ryzen albo I5 - czy to obecne Skylake/kaby lake czy nadchodzące Coffe Lake 6c .

 

Bullodozery to nigdy nie były dobre procki - słaba wydajność i wysoki pobór mocy ( po OC szczególnie ) , Vishera nie wiele zmieniła - trochę poprawiła pobór prądu ale wydajność nadal leżała .

 

Dopiero Ryzen jako tako im wyszedł choć mają jeszcze trochę do poprawy , szczególnie w kontekście gier i softu jednowątkowego , bo przy wielu wątkach w użyciu jest dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...