Skocz do zawartości
andrew777

AMD Bulldozer | AM3+ | Zambezi | Vishera

Rekomendowane odpowiedzi

W module bulldozera AMD przypisali współdzielnie dwa rdzenie pod jeden obszar pamięci L2 (tak jak by ten L2 w module miał robić jak L3), także tutaj może być błąd, po prostu zachodzą błędy w przepustowości między jednym, dwoma rdzeniami, a cache L2 (jeden rdzeń nie jest wydajny wtedy). Może L2 zapycha się troszeczkę i potok nie wyrabia wyzerować L2. No, ale na szczęście Deneb kosztuje 400zł, a ja nie widzę różnic w grach między Deneb, a intela SB. Napewno amd z tymi swoimi rdzeniami poradzi sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4,4GHz 1,32V sekcja Asusa Crosshair V Formula miała 50*C. Na wyższych taktowaniach i napięciach niestety nie zmierzyłem, ale coś pewnie w granicach 60*C było. Jeśli Phenom II X6 był zabójcą płyt, to FX-8150 będzie maskratorem :P

 

Znaczy Bulldozer będzie spychał mosfety z pcb ;)
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może właśnie oto chodziło by Fx wykończyły stare płyty [AMD dogadało się z producentami płyt? ]

by właściciele mogli kupić nowe płyty, procek pewnie przeżyje :P

 

Interes zycia dla producentow. Nie dosc, ze ucierpi reputacja, to duza czesc plyt wroci do nich na naprawy gwarancyjne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unofficial news/rumors say that turning off every second core, ie. the Bulldozer's version of HT will increase the processor's speed in single threaded tests by 20-40% making it actually faster than Phenoms and not suck quite as badly for people who already bought very expensive 990FX boards.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź byłego pracownika AMD rzuca trochę światła na kiepską wydajność BD:

 

www.insideris.com

 

EDIT:

Procesory pojawiły się na Komputroniku. Na razie jeszcze niedostępne, jutro ma być dostawa. Ceny jak przystało na ten sklep z kosmosu. FX8150 za 999 zł :blink:.

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ESC też już są. FX 6100 za 680 zł, a FX 8120 za 800 zł :| Patrząc na wyniki testów tych procesorów uważam, że ceny są mocny wygórowane. Ale pamiętajmy, że to pierwszy rzut. Dużo zależy od Intela i jak nie podniesie cen to jest szansa, że AMD będzie walczyło o klienta niższymi cenami. Przynajmniej w tych słabszych segmentach. Normalna cena 8150 pewnie będzie w okolicach 950 zł potem może stanieje do tych 899 co i tak nie będzie zbytnio korzystne.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ESC też już są. FX 6100 za 680 zł, a FX 8120 za 800 zł :| Patrząc na wyniki testów tych procesorów uważam, że ceny są mocny wygórowane. Ale pamiętajmy, że to pierwszy rzut. Dużo zależy od Intela i jak nie podniesie cen to jest szansa, że AMD będzie walczyło o klienta niższymi cenami. Przynajmniej w tych słabszych segmentach. Normalna cena 8150 pewnie będzie w okolicach 950 zł potem może stanieje do tych 899 co i tak nie będzie zbytnio korzystne.

 

Procki są duże to AMDnie może ich sprzedawać poniżej kosztów..

Na mega atrakcyjne ceny bym nie liczył...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź byłego pracownika AMD rzuca trochę światła na kiepską wydajność BD:

 

www.insideris.com

 

EDIT:

Procesory pojawiły się na Komputroniku. Na razie jeszcze niedostępne, jutro ma być dostawa. Ceny jak przystało na ten sklep z kosmosu. FX8150 za 999 zł :blink:.

 

ten filmik przypomnial mi o czyms :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=JpkadenOGjU&feature=related

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie już myślę że AMD pozostawiło Intelowi pole do popisu pod względem wydajności a samo zajęło się kombinacjami z producentami płyt głównych oraz ogarnianiem mniej zasobnych klientów. Rozumiem że gdy Intel króluje zarówno pod względem wydajności jak i wysokości cen to AMD rozpracowuje dolną strefę cenową rynku. A tu patrzę - buldożer czyli 8-rdzeniowa bestia w wywindowanych cenach - mówię sobie taaaaa a za miesiąc 300zł taniej. I tak będzie - dlaczego ? Wystarczą fora ludzi współpracujących i testujących sprzęt dla tej korporacji. AMD pozwoliło sobie na super opakowanie dla każdego a nawet testerów tak aby im się spodobało (na całym świecie - to robi się się sumka marketingowa :) ) a co więcej dołożyli do procka po płytce Crosshaira v - a bo co - ot tak żeby było taniej :) Sam swoją płytę mam od testerów. Jak to wszystko wyskoczy na rynek - a pewnie to będzie szybko to ceny spadną błyskawicznie. No i pełne testy przeprowadzone przez rzetelnych ludzi powalą na kolana marketingowców z AMD którzy od tak dawna ogłupiali ludzi zapowiadali zmierzch Intela. Powiedzmy sobie prawdę AMD chce kusić mniej zamożnego klienta a Intel tego bogatego i pewnie sobie to powiedzieli w oczy :) Na razie nie kupować i dać ochłonąć zarówno producentowi jak i sprzedawcom...

Edytowane przez d_malisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomosc.

Jednak Buldki beda obslugiwane ale potrzeba AM3+ czyli mobaska z czarnym gniazdem.

 

Asrock daje support w mobasach:

ASRock > AM3+ - Hello Bulldozer!

 

LOL ?

 

Co w niej dobrego?

To ze mobasy z czarnym socketem am3+ beda obslugiwac BD to wiedzielismy od kilku miesiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock > Products > N68-VGS3 FX

 

Jak takie badziewie może obsługiwać BD? Tam nawet nie ma pół polimerowego kondensatora, a sekcja jest chyba 3 fazowa. BD by na tym "błysnął". Teoretycznie obsługuje jedynie do modelu 8120 95W, ale imo to i tak się nie uda :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrego, ze nie ubijesz starej padaki ;)

I to dobrego, ze sie posmiac mozna :)

 

@Radier

Zapytaj ASRocka a nie mnie :wink:

Moze sie myle

 

Ciekawostka:

Pomimo zmniejszenia procesu technologicznego nadchodzących procesorów AMD Bulldozer, podstawka AM3+ potrafi doprowadzić do nich większy prąd. Starsza wersja socketu dostarczała zaledwie 110 A, natomiast nowa już 145 A. Taka zmiana pozwoli wyeliminować ewentualne niedobory energii, które mogą pojawić się w przypadku najwydajniejszych, 8-rdzeniowych układów.

 

Co ciekawe Asusowiec napisal:

you know the super core turbo mode of Bulldozer right, i have checked spec, under max turbo mode, it requires 148A current, will cause deadly damage to weak VRMs, so only powerful MB can stand max turbo mode, Vcore will become 1.4V from 1.1V, so AMD know the problem and preparing official water-cooling modules for Bulldozer Black edition

Wiec ktory producent da na mobasie zainstalowac Buldka ktory ja ubije w chwile?

Albo proc bedzie dzialal w pelni albo dzialal bez pelnego turbo imho

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blog obrovskiego :lol2:

 

Koleś widocznie ma jakiś problem z poczuciem własnej wartości. Musi obrażać innych, żeby poczuć się lepiej. Czasem czytanie jego bloga jest naprawdę zabawne, do tego wysokich lotów angielski...... :D .

 

Czy ktoś nabył już FX-a? Ciekawy jestem testów domowych i wrażeń z użytkowania. Szczerze mówiąc naprawdę chciałem kupić BD, ale gdy zobaczyłem pobór prądu dałem sobie spokój. Poczekam przynajmniej do B3, a pewnie jeszcze dłużej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...