Skocz do zawartości
andrew777

AMD Bulldozer | AM3+ | Zambezi | Vishera

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba będzie powtórka z pierwszych Phenomów. Wielu userów wstrzymuje oddech (i kasę w portfelu) na oficjalne wieści o wydajności nowej architeORT: ORT: ktury, a tu jedna wielka cisza i absurdalne fake'i. W przypadku SB to już pod koniec sierpnia 2010 na poważnym portalu LINK pokazało co potrafi. AMD zamiast postąpić podobnie, podgrzać atmosferę i zatrzymać potencjalnych klientów, którzy wahają się na SB vs Bulldozer nie robi nic. No ale trudno podgrzewać jak się nie ma czym.

 

Oczywiście chciałbym się mylić, bo niczego tak nie brakuje na rynku CPU jak konkurencji wydajnościowej, a co za tym idzie cenowej, ale nic na to nie wskazuje.

 

Pzdr,

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie , gdyby mieli wydajnego asiora w rekawie to bylby juz od dawna kontrolowane wycieki na temat wydajnosci .

 

Cos mnie w kosciach lupie ze bedzie Lipa , a szkoda by bylo bo nic tak nie cieszy jak konkurencja i obnizka cen .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam teoretyczne. AM3+ jest kompatybilny wstecznie w teorii aż do AM2 (nie mam tu na myśli uruchamiania procesorów), czy ta kompatybilność przenosi się na mocowania chłodzenia? Zadam pytanie wprost: mam starą Scythe Ninja Plus RevB (obsługującą AM2), czy istnieje teoretyczna szansa, że będzie pasować do Buldożera?

Sorki za być może głupie i naiwne pytanie, ale zawsze miałem intela, AMD z bliska nawet nie widziałem. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bedzie pasowac ;]

 

mam wlasnie te ninje teraz na AM3 wczesniej siedziala na AM2+ a jeszcze wczesniej na am2 ... na AM3+ nie mam jak stestowac ale proce sa kompatybilne wiec ich clodzenia ( boxy ) rowniez musza byc kompatybilne wiec wszystko innerowniez :D

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie powtórka z pierwszych Phenomów. Wielu userów wstrzymuje oddech (i kasę w portfelu) na oficjalne wieści o wydajności nowej architeORT: ORT: ktury, a tu jedna wielka cisza i absurdalne fake'i. W przypadku SB to już pod koniec sierpnia 2010 na poważnym portalu LINK pokazało co potrafi. AMD zamiast postąpić podobnie, podgrzać atmosferę i zatrzymać potencjalnych klientów, którzy wahają się na SB vs Bulldozer nie robi nic. No ale trudno podgrzewać jak się nie ma czym.

 

Oczywiście chciałbym się mylić, bo niczego tak nie brakuje na rynku CPU jak konkurencji wydajnościowej, a co za tym idzie cenowej, ale nic na to nie wskazuje.

 

Pzdr,

 

AMD wyciagnelo wnioski, wraca z dalekiej podrozy i FX zapowiadaja sie rewelacyjnie. Jest slaba strona medalu, BD nie bedzie w FUSION poki co, wiec bedzie to inny poziom cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do braku wycieków informacji nt wydajności: pamiętacie co się działo przed premierą kart HD4***? Też była cisza, było kilka informacji, z których wynikało, że karty będą szybsze od swoich poprzedników, ale nie będzie to żadna rewolucja. A okazało się, że była to bardzo udana i wydajna seria. Nie twierdzę, że będzie tak na pewno, ale skoro już AMD postanowiło wziąć się do roboty i pierwszy raz od 2003 roku stworzyć coś nowego to mam nadzieję, że wreszcie zobaczymy naprawdę wydajne procesory. A brak przecieków lub przecieki mówiące o nikłej wydajności to tylko zasłona dymna, by zaskoczyć Intela tak jak kiedyś było to z NV. Pożywiom, uwidim.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm i teraz pytanie czy 4 jajkowy Bulldozer jest tak szybki jak i5 2400 czy tez cena znowu jest dowcipem jak za czasow piewszego Phenoma czy X6 po premierze.

 

4 jajka AMD nie da rady pogonic i5 2400 no chance

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Te ceny jakieś dziwne. Zawsze najwięcej rdzeni było nieproporcjonalnie droższe od najpopularniejszych procków, a teraz 8 rdzeni tylko o połowę droższe od 4? To tutaj coś nie gra. Może 8-rdzeniowce będa mieć dużo niższe zegary, skoro TDP takie samo. To by było nawet dobrze, o ile się będą kręcić ładnie.

 

Trzeba czekać na recenzje i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Bulldozer (Zambezi-FX) Specifications Leaked by Asus

AMD FX-8130P – 8 Core, 3.8Ghz, Max T.C 4.2Ghz, 125W (320$)

AMD FX-8110 – 8 Core, 3.6Ghz, Max T.C 4.0Ghz, 95W (290$)

AMD FX-6110 – 6 Core, Unknown, Max T.C Unknown, 95W (240$)

AMD FX-4110 – 4 Core, Unknown, Max T.C Unknown, 95W (190$)

GA-990FXA-UD7

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wow, nie spodziewałem się takich zegarów na 8 rdzeniach. Pozostaje więc kwestia wydajności.

 

Ciekawe że póki co żadna firma nie chce wprowadzić proca o taktowaniu 4 GHz dla wszystkich rdzeni. Pentium 4 były blisko, a o tamtej pory Intel strasznie zwolnił z zegarami. Wygląda na to że AMD może być pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ceny jakieś dziwne. Zawsze najwięcej rdzeni było nieproporcjonalnie droższe od najpopularniejszych procków, a teraz 8 rdzeni tylko o połowę droższe od 4? To tutaj coś nie gra. Może 8-rdzeniowce będa mieć dużo niższe zegary, skoro TDP takie samo.

 

Tyle ze z tej rozpiski by wynikalo ze 8-rdzeniowce niemaja ukladu graficznego, wiec i w produkcji powinny byc tansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przecież żaden Bullzoder nie ma GPU, i o samych Bulldozerach mówiłem. 190$ za cztery rdzenie, 290$ za 8 rdzeni. Dla mnie to mało logiczne, i te 4 rdzenie mogą mieć problem z 4 rdzeniami Intela, w przeciwieństwie do 8 rdzeni z 4 rdzeniami z HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy w końcu maja się ukazać bulldozery? bo pierw było mówione że czerwiec/lipiec 2011 a ostatnio słyszałem że listopad/grudzień 2011

 

a w najbliższym czasie mam zamiar złożyć kompa i tak się zastanawiam nad bulldozerem ale chce jakieś konkretne testy zobaczyć pierw czy będą lepsze wydajnościowo od nowych I5/I7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jedynie pozostaje mi się cieszyć, że nie poczekałem z wymianą na SB. Nakręciłem się na tą 8 rdzeniowca, ale skusiła mnie wydajność u konkurencji. Cóż takie obsuwy mają poważne minusy gdyż to nieco przyhamuje obniżkę cen zarówno od Intela no i od AMD jak te Buldożery się już pojawią. Zwłaszcza, że sugerowane ceny nie są jakieś powalające. Ale póki nie zobaczę tego 8 rdzeniowca w zestawieniu z takim i5 2600K na własne oczy to nie będę oceniał jego możliwości i stosunku ceny do wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

haha

Wiecie co, to jest śmieszne, to całe amd strasznie cuduje.

Za niedługo się dowiemy że staną do walki razem z 22nm od intela :E

A już te tabelki pokazują, że to będzie śmiech...

Dopiero 8 rdzeniowy procesor będzie w stanie dorównać 4 rdzeniowemu intelowi :E

Katastrofa...

Edytowane przez Shadowek
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero 8 rdzeniowy procesor będzie w stanie dorównać 4 rdzeniowemu intelowi :E

Katastrofa...

 

Konkurent dla I5 2300, czyli Llano A8-3550 ma 4-rdzenie. Konkurencyjne bulldozery dla i5 2500 mają 4-6 rdzeni.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te osiem rdzeniu u AMD to chyba nie do konca pelne Rdzenie sa ??

Dlatego nalezy toto porownywac do 4 rdzeni intela z osmioma watkami chyba .

Tak czy siak licze ze najszybszy Buldozer skopie i7 2600K w wiekszosci zastosowan ,

a moze ustapi tylko w kilku specyficznych testach .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...