Skocz do zawartości
andrew777

AMD Bulldozer | AM3+ | Zambezi | Vishera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Te osiem rdzeniu u AMD to chyba nie do konca pelne Rdzenie sa ??

Dlatego nalezy toto porownywac do 4 rdzeni intela z osmioma watkami chyba .

 

Dokładnie tak.

 

A w przypadku Liano porównanie nie dotyczy samych procesorów, tylko duetu CPU+GPU. W każdym możliwym zastosowaniu APU, Intel dostanie ostro po [gluteus maximus], i nawet Ivy Bridge tu nie pomoże.

 

 

Szkoda jednak bardzo jeśli faktycznie premiera została przeniesiona na sierpień. chciałem zmienić platforme pod koniec czerwca lub z początku lipca, czy to na Bulldozera czy to Sandy Bridge, bo niestety brakuje mi mocy CPU. Nie wiem czy sie nie rozglądne za używką X6 póki co, bo własnie na wielowątkowości mi najbardziej zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle od czasów Conroe AMD ma problemy z dogonieniem Intela .

 

A jak już im się to udawało to Intel za jakiś czas wydawał coś nowego i szybszego i sytuacja wracała do normy .

 

AMD wyda te FX 6 i 8 rdzeni to pewno Intel wypuści SB v2 z 6-rdzeniami i znowu AMD będzie w tyle .

 

O ile faktycznie te FX-y zdołają choćby zrównać się z SB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Lipa. W sierpniu dopiero produkcja, a sprzedaż we wrześniu, czyli jednak te pierwsze informacje o przeniesieniu na jesień były prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak uda im się promowanie tego APU - w segmencie komputerów z marketów APU może być korzystne dla firm tworzących komputery - skoro procesor ma tak silny rdzeń graficzny, że nie musimy wydawać kasy na kartę graficzną za 100 dolarów, to weźmy to i zróbmy z tego komputer dla mało wymagającego użytkownika. Odpalimy jakąś gierkę i pokażemy mu, że da się na tym grać i to jest sporo tańsze od odpowiednika na Intelu.

 

IMO to powinno przejść, przecież 90% użytkowników taki rdzeń graficzny towarzyszący czterordzeniowym APU wystarczy do wszystkiego i będzie tańszy od Intela, u którego trzeba by wybulić dodatkowo na jakąś kartę graficzną z dolnej półki.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co ten artykuł ma do Bulldozera? Przecież on jest o Fusion. Tam na razie będzie stara architektura bez cache L3, ale z mocnym GPU. W zastosowaniach gdzie wykorzystane bedzie GPU, Intel zostanie zmieciony. Wydajność CPU za to będzie dużo gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ten artykuł ma do Bulldozera? Przecież on jest o Fusion. Tam na razie będzie stara architektura bez cache L3, ale z mocnym GPU. W zastosowaniach gdzie wykorzystane bedzie GPU, Intel zostanie zmieciony. Wydajność CPU za to będzie dużo gorsza.

 

Przecież Bulldozer to tez docelowo Fusion.

 

http://www.brightsideofnews.com/news/2011/5/30/amd-delays-bulldozer-citing-performance-issues.aspx i fragment

 

The interesting bit to us is that while K8/10 generation of Opterons lagged behind Intel in integer and pummeled them in Floating Point tests, the result right now is exactly the opposite: clock-by-clock, Bulldozer will walk all over Sandy Bridge in integer and get hammered in Floating Point tests. The reason for this is the fact that second generation Bulldozer (so called Bulldozer Enhanced) will unite the Bulldozer cores with Radeon HD graphics which will take over the floating point operations as much as possible through OpenCL and other GPU Computing APIs.

AMD stawia na APU. Bulldozer ma stosunkową słabą wydajność w operacjach na liczbach zmiennoprzecinkowych. Jest to ponoć celowy zabieg ponieważ Bulldozer ma być odciążany w FP przez zintegrowane z nim GPU. (Mówie oczywiście o kolejnej wersji spychacza).

Edytowane przez Megabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale to nie będą tylko same APU. Liano zostanie zastąpione przez Trinity, tylko FM1 to będzie odpowiednik Inteloweskiego socketu 1155, czyli max cztery rdzenie (dwa modułuy) z GPU, i w tym kontekście AMD stawia na GPU a nie na CPU. Dwa moduły mają być wolniejsze od czterech rdzeni Intela, a do tego prawdopodobnie Trinity też nie będzie mieć cache L3, choć tego nie wiadomo.

 

Osobno będzie druga platforma AM3+, tak jak u Intela jest 1366 i będzie 2011. Z 6-rdzeniowcami Intela AMD szans nie ma, ale z 4-rdzeniowcami z HT jak najbardziej, i właśnie z takimi procami ma konkurować ta platforma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie będą tylko same APU. Liano zostanie zastąpione przez Trinity, tylko FM1 to będzie odpowiednik Inteloweskiego socketu 1155, czyli max cztery rdzenie (dwa modułuy) z GPU, i w tym kontekście AMD stawia na GPU a nie na CPU. Dwa moduły mają być wolniejsze od czterech rdzeni Intela, a do tego prawdopodobnie Trinity też nie będzie mieć cache L3, choć tego nie wiadomo.

 

Osobno będzie druga platforma AM3+, tak jak u Intela jest 1366 i będzie 2011. Z 6-rdzeniowcami Intela AMD szans nie ma, ale z 4-rdzeniowcami z HT jak najbardziej, i właśnie z takimi procami ma konkurować ta platforma.

 

Widzę, że w ogóle nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Tak więc po kolei:

 

1. Nie mówię tutaj w ogóle o Liano (obecnej generacji fusion), odnoszę się tutaj do architektury Bulldozera. Link o OpenCL wstawiłem tutaj celowo. Miałem nadzieje, że część osób załapie powiązanie tego artykułu z Bulldozerem.

 

2. Jeśli popatrzysz na slajdy AMD przedstawiające moduł Bulldozera, jedno z pierwszych pytań, które się pojawia to: Czy aby tego FPU nie jest tam za mało? Do tej pory myślałem, że AMD wie co robi ale na podstawie obecnych informacji można ocenić, że nie za bardzo.

 

3. Zakładając że Bulldozer jest dużo wolniejszy od Inteli w obliczeniach zmiennoprzecinkowych możemy się odnieść do tego co napisałeś:

 

a) Bulldozer + GPU (czyli Trinity) - będzie to prawdopodobnie średnie CPU + dobre GPU w efekcie będzie to ciekawe rozwiązanie dla laptopów czy mało i średnio wydajnych stacji roboczych. Jest spora szansa, że takie rozwiązanie się przyjmie. Niską wydajność BD w FP można będzie przeboleć.

 

b) Bulldozer na AM3+ - nie mamy GPU do wspomagania procesora w operacjach zmiennoprzecinkowych, nie mówiąc o tym że jest ono i tak nie potrzebne bo klienci będą do takich komputerów wsadzać zewnętrzne karty graficzne. Z platformą LGA2011 nie będzie to miało szans, ale czy będzie miało szanse z LGA1155? Problem w tym, że też nie za bardzo. W INT będzie szybsze ale w FP będzie odstawać. W takim wypadku jedyną deską ratunku jest możliwość odciążania procesora przez GPU. Do tego właśnie odnosi się ten art o OpenCL. Problem polega na tym, że takich aplikacji jest bardzo bardzo mało i dużo więcej nie będzie. Jeszcze śmieszniejszą rzeczą jest podawanie w tekście o OpenCL programów takich jak nowy Flash, Firefox czy IE9. (Dla nieznajomych w temacie: programy te w ogóle nie używają do akceleracji ani OpenCL ani DirectCompute;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale...

 

jak dla mnie coś jest nie tak temperatura 19 c ? i to na wszystkich rdzeniach bez względu na taktowanie i użycie?

 

albo oni siedza w super powmieszczeniu gdzie panuje temperatura mniej jak 15 c i jest super wymiana ciepła [ CPU - chłodzenie - otoczenie] albo to cud 21 wieku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda zapewne leży po środku - o ile skok wydajności w grach względem Phenom II X4 będzie duży to przygarnę nowego 8 rdzeniowca. Jeżeli nie - pierwszy raz w życiu kupię coś od Intela ;p

 

PS: Fajne te opakowanie nowych 8 rdzeniowców - takie (metalowe puszki?) będa normalnie w sklepach czy to jakiś limitowany nakład?

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ze wszystkimi markami sie żegnamy. U AMD będa teraz same oznaczenia, w przypadlu Liano to AMD Ax-xxxx, w przypadku Bulldozera to AMD FX-xxxx (mały x to cyfry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

$320 za 8 rdzeni, ciekawe po ile będą 4 rdzeniowe konstrukcję

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można się spodziewać obfitości płyt AM3+? I jak to się w końcu wyklarowało? Na AM3+ bez problemu odpalę phenoma II 555@B55 x4?

 

Widziałem te dwie plyty AsRocka ale to raczej przerost formy nad treścią, po co mi tyle pcie*16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te dwie plyty AsRocka ale to raczej przerost formy nad treścią, po co mi tyle pcie*16?

 

Byś mógł zainstalować szybki dysk SSD na PCI-E pewnie. ;) (i jeszcze miejsca na dwie karty graf. zostanie :wink: - z tym że PCI-E x16 będą pracowały jako x8 jeśli poprawnie czytam instrukcję, przy dwóch kartach graf.) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwóch kart nie chcę, nie potrzebuję, bo gram coraz mniej, a do tego co mam wystarcza mi w zupełności. BOINC tez fajnie się liczy na dwie karty ale na taką zabawę mnie nie stać, musi wystarczyć że liczę jedną ;)

Gdybym miał wzmacniać zestaw pod gry to jedna mocna karta i tyle.

Chce nowa płytę bo ta nie pozwala podkręcić procka a on daje 3,9 na 4 jaja tylko mu potrzeba stabilnej podstawki ;) a skoro już ją zmienię to na AM3+ aby mieć na przyszłość opcję do buldożera.

 

Dlatego czekam na jakieś płyty mid pod am3+ ale fakt, że botowalny dysk ssd na pci by się przydał, ale do tego wystarczy chyba pcie *1 czy *4? czy trzeba pełne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...