Skocz do zawartości
8788508

Brakujące elementy na elektronice SP0802N 80GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Proszę o pomoc. Kupiłem na allegro dysk (używany) i jak przyszedł, to zauważyłem, ze na płytce elektronicznej brakuje paru elementów. Czy ktoś mógłby napisać, jakie elementy powinny tam się znajdować, i czy istnieje możliwość dokupienia ich i wlutowania?

 

Proszę o szybką odpowiedź.

 

PS. Przepraszam za słabą rozdzielczość.

post-181266-1270149246,93_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk kupiłes jako nie sprawny i chesz go uruchomić... . Dysk ma wylutowana diode transil czyli zasilacz dał za wysokie napiecie i klient próbował to naprawić ( ten element koło złacza zasilania ) i ten po lewej stronie koło bezpiecznika 000 .

Koło smooth ( górna kosc) wylutowany jest kondesator (elementy 2 i 3 )

 

Teraz to szukaj innej elektroniki.... i przełóż rom Atmel-a ( tez niewiadomo czy nie dostał ) ale zeby przelutowac rom musisz miec specjalna stacje do tego i rev elektroniki tez musi się zgadzac...

 

Wcale nie bedzie dla mnie zaskoczeniem to ze mechanika tez nie bedzie się zgadzać ( tafiałem na przypadki gdzie ludzie wystawiali dyski jako niesprawdzone a tak naprawde elektronika z jednej parafii a mechanika z 2 ... )

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...