Skocz do zawartości
atomel

Green Reaper by Atomel

Rekomendowane odpowiedzi

Mój nowy projekt chłodzenia wodnego, mam nadzieję, będzie się chociaż w kilku elementach odróżniał od wielu dotychczas tu publikowanych układów.

Projekt nie powstałby w tym kształcie gdyby nie współudział w pracach, doradztwo i zaopatrzenie zapewnione przez darmacz z Olsztyna, któremu bardzo dziękuję. O jego wkładzie będzie jeszcze dużo później.

 

Platforma sprzętowa to Intel Core i7, DFI Lanparty UT X58-t3eh8, Radeon 5970, SSD Intel 80 GB, i 3 dyski SATA (Samsung 1TB, 2xSeagate 500 GB).

 

Zaczynamy od zdjęcia oryginalnego chłodzenia z płyty:

 

Dołączona grafika

 

Odciski elementów sekcji zasilania dobrze tłumaczą dlaczego miałem względnie niskie temperatury tej sekcji:

 

Dołączona grafika

 

Na mostku północnym dużo fabrycznej pasty - pewnie za dużo ale na temperaturę nigdy nie narzekałem:

 

Dołączona grafika

 

Płyta już uzbrojona w full cover XSPC i blok Swiftech Apogee XT:

 

Dołączona grafika

 

Przymierzamy złączki 11/16:

 

Dołączona grafika

 

I w karcie grafiki, zworki na płycie wymienione z niebieskich na czarne - wyjątek to czerwona do czyszczenia biosu:

 

Dołączona grafika

 

Przyjeżdża obudowa od darmacz. Porównanie rozmiarów pudła z moim chieftec big tower:

 

Dołączona grafika

 

Razem z nią modowany przez niego na czarno panel aquaero power booster, łącznie z wymianą fabrycznych przycisków na czarne:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Modowana złączka BP ma gwintowane otwory w 5 ścianach, będzie pełnić istotną rolę w układzie. Sensor temperatury u góry a nie w osi przepływu ze względu na mniejszą średnicę wewnętrzna niepotrzebnie zwiększałby opory przepływu:

 

Dołączona grafika

 

Fantazje z rezem EK 250. Na spodzie redukcje z 1/8" na 1/4". Tam będzie wkręcony czujnik poziomu cieczy z aquaero:

 

Dołączona grafika

 

Obudowa z widoczną zamontowaną chłodnicą Black Water Advanced 143 rev.3. Aby można było ją zamontować należało roznitować całą obudowę, poszerzyć wycięcia w półkach dolnej i górnej. Ponieważ chciałem mieć króćce u góry oryginalne otwory wentylatorów 3x140 były niemożliwe do wykorzystania i należało wywiercić nowe. Cięcia proste wykonane laserem i poczernione, całość zmontowana czarnymi stożkowymi śrubkami imbusowymi. Prace wykonane perfekcyjnie przez darmacz:

 

Dołączona grafika

 

Uchwyty reza zamontowane. Testuję łuki wężem Masterkleer. Wygląd tego węża nie podoba mi się. Testowałem Tygon 11,2/15,9 ale siedział niezbyt mocno więc wybrałem ostatecznie Tygon 9,5/15,9:

 

Dołączona grafika

 

Karta grafiki - jej grzbiet limituje położenie reza nie mogę odsunąć go od ściany tylnej jak wcześniej planowałem:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Na topie zamontowany przez darmacz filport. Łączę go z rezem, pózniej zmienię to jeszcze:

 

Dołączona grafika

 

Przymiarka położenia pompki i otworu pod wąz w półce piwnicy:

 

Dołączona grafika

 

Mocowanie pompki, i przepływomierza aquaero. Dodatkowe króćce: pierwszy do odpowietrzania układu (połączony będzie z filportem) oraz drugi do oprózniania układu z cieczy:

 

Dołączona grafika

 

Widoczny top z filportem:

 

Dołączona grafika

 

Koszyk na dyski wchodzi na styk:

 

Dołączona grafika

 

Na tył wchodzi chłodnica EK XT 360:

 

Dołączona grafika

 

Pozycja chłodnicy wymierzona i otwory pod nią wykonane wpólnie z darmacz podczas mojego wyjazdu do Olsztyna. Było to trudniejsze niż się spodziewaliśmy ze względu na kolizję z półkami:

 

Dołączona grafika

 

Czas na zamontowanie zasilacza, którym jest Be Quiet 1200W:

 

Dołączona grafika

 

Wentylatory Enermax u dołu:

 

Dołączona grafika

Zmontowana piwnica:

 

Dołączona grafika

 

Otwór pod procesor wykonany perfekcyjnie laserem przez darmacz:

 

Dołączona grafika

 

Przybywa węży. Do połączeń z filportem i opróżniania układu uzywam cieńszego Tygon 8/11,2:

 

Dołączona grafika

 

Prawie cały układ węży:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tak prezentuje się filtr z przodu:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Docinam węże. W tej roli świetna jest obcinarka do cygar:

 

Dołączona grafika

 

Zawór układu opróżniania. Zapewniony niewielki spadek ułatwiający wypływ cieczy:

 

Dołączona grafika

 

Pierwsze napełnianie układu:

 

Dołączona grafika

 

c.d.n.

Edytowane przez atomel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu czujnik temperatury ma gwinty 1/4" ale ma w centralnej części przewężenie, które może powodować większe opory przepływu głównego strumienia cieczy.

Myślałem, żeby go lekko rozwiercić rozwiertakiem ale czujnik ma zewnętrzne podtoczenia, które uniemożliwiają taką operację.

Umieściłem go więc w taki sposób aby główny strumień przez niego bezpośrednio nie przepływał. Nie powinno to mieć wpływu na dokładność pomiaru temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 1800zł za samą bude, inni by kompa za to złożyli :) No ale układzik zapowiada sie ciekawie, szkoda że kolor będzie żółty. Zielony wyglądałby dużo zacniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 1800zł za samą bude, inni by kompa za to złożyli :) No ale układzik zapowiada sie ciekawie, szkoda że kolor będzie żółty. Zielony wyglądałby dużo zacniej.

 

Jak jest w układzie to robi się lekko zielonkawy, natomiast w UV jest już zielony.

 

I czekamy na relację z zalewania :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zalanie kolorem żółtym.

Do filportu trzeba mieć słuszny klucz:

 

Dołączona grafika

 

Filport ma dwa otwory: do napełniania i odpowietrzania. Niezbędna jest więc butelka pokazana wcześniej:

 

Dołączona grafika

 

Żółty z czarnym to dobre zestawienie:

 

Dołączona grafika

 

Ubezpieczenie przed przeciekiem:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Odpowietrzanie układu:

 

Dołączona grafika

 

Ponieważ występuje ryzyko przelania płynu przez filport decyduję się na dodatkowy zawór, który to uniemożliwi:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Próby podświetlenia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Żółtym nie jestem zachwycony. Kolor butelki sygnalizuje czekającą wkrótce zmianę:

 

Dołączona grafika

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu piękny WC! Wszystko poprowadzone z głową i bez przepychu w stylu kilakanaście kolorów w tle i mnóstwo katod. Ja czekam aż podłączysz kable wtedy może już nie być tak kolorowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie koloru na zielony:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Montuję napędy. SSD trafi na górę tam gdzie jest miejsce na napęd 3,5"

 

Dołączona grafika

 

W 3 dyskach, które trafią do koszyka zaklejam białe nalejki czarną folią:

 

Dołączona grafika

 

Napęd blu-ray będzie miał zaślepkę Lian Li:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym ta buda różni się od starego ABS Canyon 695 ?

Btw ja by w niej widział konfigurację pod 2xcpu i co najmniej 2xgpu. :)

Podział na 3 zatoki całkiem ciekawy, ale fakt, ze psu jest na górze to jakoś średnio mi pasuje. Poza tym napęd z boku ? A co jeśli buda ma wejść w trudno dostępne miejsce, wyprofilowane miejsce w biurku itp. ?

 

Poza tym atomel co w tej budzi ogólnie sam zrobiłeś poza poskładaniem wszystkiego do kupy ?

Wiem, że dzisiaj ogólnie jestem na nie. :lol2:

 

ps. buda mi się nie podoba, cena też kosmos, ale to lian-li a tam się płaci za logo

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie, zwłaszcza z zielonym płynem. W sumie musi ładnie wyglądać, jak na taki budżet :)

 

Motyw z fillportem mi sie podoba, w sumie niepotrzebny bajer ale fajny. Co to za top na pompce? Paskudny :[

 

Możesz podac dokladna kwote za bude+wszystkie klocki do wc?

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski w zatoce:

 

Dołączona grafika

 

Na tylną chłodnicę zdecydowałem zamontować wydajne NoiseBlocker Multiframe MF12-P:

 

Dołączona grafika

 

Teraz kolej na podłączenie wszystkiego do panelu aquaero:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez atomel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt "Zielony Żniwiarz" - piekny, naprawde wszystko bardzo

ladnie splasowane. Zapytam moze kiedy dokladasz 2-go HD 5970 ??

Bo masz 2 chlodnice... :)

 

BQ Dark Pro 1200w.., Tagan BZ1100 za slaby ??

 

Sam musze skorzystac z uslug darmacz, nie mam nikogo innego co by mi ladne okno

"pierdyknal" :)

 

orientujesz sie czy darmacz maluje proszkowo bude ?? czy ma mozliwosc ?

 

Witek piekny projekcik, duzo kaski wpompowane ale efekt powalajacy...

 

W000000W !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan 1100W to b. dobry zasilacz i poradziłby sobie z dużo mocniejszą konfiguracja ale nie pasował kolorystycznie do projektu.

Darmacz jest uczestnikiem naszego forum więc może sam ci odpowie w kwestii malowania.

 

Wiem, że jedna standardowa 360 z wentylatorami Noktua P12 w kanapce radzi sobie z chłodzeniem kręconego i7 i kręconego Radeona 5970 ale to już jest granica dla niej. W tym projekcie jest dodatkowo chłodzona sekcja zasilania, która stanowi duże źródło ciepła.

W przyszłości układ musi sobie poradzić też z wielordzeniowymi procesorami i kartami nowych generacji. Na dzisiaj jeden radek 5970 spokojnie sobie radzi ze wszystkim w rozdzielczości 1920x1200 więc nie ma potrzeby instalacji drugiej karty.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam mieszane wrażenia. Z jednej strony widać ,że kaske wydałeś na sprzęt potężną (prawdopodobnie już jakiś samochód byś kupił:P)no i w sumie widać to, bo wszystko firm topowych.

Z drugiej strony akurat ta buda od lianli dla LC jest według mnie nieporozumieniem (tak naprawde bydle,a mało co do niej wchodzi, że o cenie nie wspomnę).

 

Plusy : -fajnie ,że buda czarna

-fajnie ,że zmieniłeś płyn na zieleń

-miło ,że wszystkie otwory cięte laserem bo wygląda to pro.

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się jeden z najładniejszych (według mnie) układów. Kolorystyka i wykonanie na najwyższym poziomie :) Jeśli wrócę do WC to pewnie będę się wzorował na Twoim projekcie ;)

9,5 na 10....bo jeszcze nie skończona :P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale widzialem wiele lepszych ukladow i to na tym forum ;)

Czym sie to wyroznia wg was - chyba iloscia wydanych pieniedzy.

Mnie np razi ta chlodnica na wierzchu - kupic bude za 2 k to nie problem, ale wywalac taka kase na to nie mogac upchnac tam 2 chlodnic to IMO nieporozumienie.

Nie zrozumcie mnei zle- uklad jest ladny, estetycznie wykonany, zrobiony ze smakiem i Atomel nie obraz sie, ale jesli chciales zrobic cos co wyrozni Twoj uklad to nietstety nie udalo Ci sie - jest jak wiele innych ;)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...