Skocz do zawartości
atomel

Green Reaper by Atomel

Rekomendowane odpowiedzi

Przestój spowodowany był trudnością z uruchomieniem komputera. Podejrzewałem zwarcie przez blok płyty. Wymieniałem też płyty, na szczęście mam dwie:

Dołączona grafika

 

Ostatecznie winowajcą okazała się nowy zasilacz Be Quiet, który pójdzie do reklamacji.

Musiałem zatem zmienić kolejność prac. Montujemy główny element moda (brawo Screamer), którym jest dobudówka na tył.

Moja idea została rozpracowana przez darmacz, który zrobił projekt i wizualizację. Po dyskusji i licznych uzgodnieniach zaakceptowałem go a on dosłownie "wyrzeźbił" go z elementów Lianl Li. Pytania w sprawie szczegółów wykonania proszę kierować bezpośrednio do niego.

 

Tutaj plecki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Małe otwory przeznaczone na multiswitch od aquaero:

Dołączona grafika

Multiswitch ma oczywiście diody zielone:

Dołączona grafika

Neoprenowa podkładka pod wentylator górny:

Dołączona grafika

Multiswitch już osadzony:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Górny wenylek 120, wszystko pasuje dobrze:

Dołączona grafika

Zielone refleksy widoczne przez siatkę:

Dołączona grafika

Plecki gotowe do połączenia. Oryginalne zaczepy Lian Li umożliwiają bezproblemowe łączenie i rozłączanie całości (tak jak przodu)

Dołączona grafika

I po połączeniu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez atomel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycje otworów musiały być dostosowane do pozycji przycisków i ledów tak jak te elementy zostały wlutowane na płytce. Fabrycznie multiswitch ma swój panel, który to wyrównuje. Tutaj panel nie zmieściłby się poza tym nie chciałem go. Odpowiednie otwory wykonał darmacz i uważam że zrobił to świetnie, przyciski wchodzą lekko bez zacięć a wszystkie diody trafiaja w swoje otwory.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zatem zmienić kolejność prac. Montujemy główny element moda (brawo Screamer), którym jest dobudówka na tył.

Nietrudno było zgadnąć, bo darmacz pokazywał mi zdjęcia Twojej budy już jakiś czas temu, jak zastanawiałem się nad jej zakupem :)

Zabudowy jednak nie widziałem, wygląda bardzo dobrze, pytanie tylko czy otwór z boku, na wysokości śruby od panelu bocznego będzie czymś zaślepiony?

 

Generalnie przygotowanie budy perfekcyjne, w środku da się jednak zrobić jeszcze sporo. Myślę, że rozbudowany układ z ciasnymi łukami i grubym wężem mógłby wyglądać lepiej, ale to tylko moje zdanie :)

Czekam na resztę.

Edytowane przez Screamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich małych pierdółek to tak: 

 

-śrubka od panelu bocznego 

 

-zamias 90* daj 45* przy fillporcie lepiej bedzie wygladać

 

-zmień rez holdery bo te wygladają słabo

 

-grubsze węże troszkę lepeij by wygłądały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać ,że wygląda to kozacko.

Naprawdę ładnie.

 

(spoiler) będę marudził:P

 

Co i tak nie zmienia postaci rzeczy ,że za tę cenę ta buda, właśnie o długość takiej przybudówki powinna być dłuższa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z nielicznych "kozackich" wc , ktore mi sie naprawde podoba ;) Chodz troche dziwnie wyglada ten waz od chlodnicy do bloku CPU.

Sam bym chcial dorwac ta bude i troche ja pomodowac ale niestety jej cena jest potworna i nie stac mnie na nia :( Nawet nie mam narazie $ by dokonczyc moje WC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt już skończony w 95%.

Zostały drobiazgi typu perfekcyjne ułożenie przewodów USB. Niestety mam problem z rozszerzeniem produkcji NZXT, które ma zwiększyć ilość portów i obsługiwać tubemeter i multiswitch. Sterowniki nie chcą współpracować z tymi urządzeniami.

Dużo czasu i dodatkowych kosztów wynikło z niesprawnego zasilacza Be Quiet 1200W. Firma wymieniła mi go na nowy, który działa bez problemów.

Jedziemy:

 

Układ węży został lekko zmodyfikowany:

Dołączona grafika

Niestety nie mam czarnych wtyczek do karty graficznej ale mogę to przeboleć:

Dołączona grafika

Przód i tył założone

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Bok z oknem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tak prezentuje się podświetlenie w dzień:

Dołączona grafika

Czerwony wyświetlacz to niezbyt pożądany akcent ale jest potrzebny i nic nie będę zmieniał:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tak cieszę oko:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie mam nocnych zdjęć ale komp wygląda naprawdę obłędnie.

Jestem zadowolony z osiągniętego rezultatu.

Dzięki Darmacz.

Edytowane przez atomel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okno --. Przy takim rozmachu projektu mogło być szkło (chyba , że jest), ale szlifowane na grubość blachy i posadzone od wewnątrz. Tak to pasuje jak pies do jeża. A reszta OK. Bardzo podoba mi się schludność inside.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okno jest fabryczne i takie pozostanie.

Próbka możliwości nowego chłodzenia. Radeon 5970 wkręca się bez problemu na 990/1200 MHz przy 1,3V na rdzeniu. Temperatura cieczy 28,3*C.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta osłona to świetny pomysł! Lian Li właśnie tak powinno zmajstrować tą budę! Swoją drogą to może wyślij fotkę to Lian Li i zaproponuj im ten pomysł. Piękna robota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczę jeszcze ze sterownikami USB do aquaero/multiswitch/tubemeter. Nie chcą współpracować dobrze.

Będę też musiał zrezygnować z termopada pod blokiem płyty na rzecz pasty MX2 bo temperatury PWM są za wysokie.

 

Na razie logo projektu:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie obudowa zrobiona mistrzowsko

każdy detal doszlifowany, doskonały projekt, i perfekcyjne wykonanie.

 

niestety bez polotu, wszystko oparte na sprawdzonych rozwiązaniach

nie jest to wada, ale mogłoby być ciekawiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...