Skocz do zawartości
atomel

Green Reaper by Atomel

Rekomendowane odpowiedzi

Uwagi spowodowały, że przyjrzałem się krytycznie pompce. Postanowiłem dać je nowe ubranko:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tutaj porównanie starej i nowej pompki:

Dołączona grafika

 

Nie podobały mi się też otwory w pleckach Radka:

Dołączona grafika

 

Postanowiłem coś z tym zrobić:

Dołączona grafika

 

Plecki EK do 5970 mają bardzo ładną fakturę ale po przyłożeniu do karty są zdecydowanie za krótkie - wystająca płytka drukowana wygląda kiepsko:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Decyduję się na 2 małe backplaty:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Niebieskie wtyczki zasilacza grafiki zamieniam na czarne:

Dołączona grafika

 

Tak prezentuje się karta w obudowie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

a tak pompka:

 

Dołączona grafika

 

Przymierzam też nowe okno w powiększonym laserem otworze boku obudowy. Plexi jest frezowana aby idealnie licować powierzchnię okna z panelem bocznym, grawerowana i podświetlona zielonymi diodami LED:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Powierzchnie są naprawdę idealnie licowane - na zdjęciach widać refleksy bocznych krawędzi:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Próby podświetlenia w świetle dziennym. Nie jestem w stanie na zdjęciach oddać pięknego efektu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem odkopywac tematu dla komentarza, ale teraz jest okazja. Szacunek za ten projekt, bardzo dobra robota, jakosc wykonania, rozmach - miazga. Najlepsze jest to ze sa ludzie ktorzy oferuja takie przerobki (darmacz), bo tak zwykly smiertelnik nie ma mozliwosci na wycinanie laserem, w garazu nie ma mowy o takiej jakosci ciecia aluminium. Mysle ze tego typu wspolpraca zaowocuje kolejnymi przerobkami obudow lian li najwyzszej jakosci (sam planuje cos takiego, chociaz w mniejszej obudowie).

 

Jezeli chodzi o sam efekt, to jedyny "problem" pod wzgledem moddingu wizualnego, stanowi plyta dfi. Jak jest wiecej niz 2 motywy (np czarne pcb / sloty jakiegos koloru) to cos zawsze "wali po oczach" tak jak w tym wypadku zolte sloty i kable zasilajace do gpu. No ale coz, nie mozna miec wszystkiego :) Juz sam fakt kupienia mobo ze wzgledu na kolor jest ciezki od usprawiedliwienia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wygląda ciekawie na ostatnich fotach, to to, że to co dołożyłeś do pompki, jest warte dokładnie tyle co sama pompka... Myślałem nad wykombinowaniem jakiegoś chłodzenia na pompkę, ale wkładanie jej w ustrojstwo Koolance za 200,- to mała przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oplotów zielonych nie mam w planie.

Co do dwukolorowego kolorowego layoutu nie widzę w tym problemu. Żółte sloty są dobrze zasłaniane przez 6 kości OCZ więc są mało widoczne i nic nie bije po oczach:

Dołączona grafika

 

Drobne żółte elementy przypominają, że mamy do czynienia z płytą DFI, której jestem fanboyem ze względu na jej osiągi.

Może kiedyś zmienię jeżeli Asus lub Gigabyte wydadzą coś całkowicie czarnego. Póki co EVGA odstaje wydajnościowo i funkcjonalnie od DFI.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt naprawde powalajacy. Jezeli mozna cos zasugerowac to naprawde lepiej by to wygladalo z oplotami green/black. Nie musisz oplatac zasilacza, wystarczy ze zrobisz przedluzki z takimi plecionkami ;) Co do grafy... moim zdaniem bp od EKWB lepiej sie prezentowal, pomimo tego ze wystawalo pcb karty. W tym stockowym bp co masz teraz, calosc psuja tylko te czarne srubki z duzymi glowkami. Ale to sa tylko drobnostki... caly projekt jest rewelacyjny - gratulacje dla Autora :)

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz z temperaturą pompki? Dużo daje to ubranko? Kombinuje trochę zmodyfikować pompkę jak będę miał chwilę czasu, ale wolałbym uniknąć wydawania 200,- na to ubranko. Czasami udaje się dorwać spaloną pompkę za grosze, więc może z tego coś wykombinować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w imieniu swoim i Darmacza za słowa uznania, które dalej mobilizują.

Jednak rozważę oplecione przedłużki Cobry.

 

Co do pompki to uważam, że ubranko spisuje się dobrze. Radiator na spodzie nagrzewa się odprowadzając ciepło a wentylatory zaraz za pompką schładzają go. Jeszcze jestem przed testami przy dużych obciążeniach.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh no układ i buda robią piorunujące wrażenie. Na żywo, przypuszczam, jest jeszcze lepiej. Okno - super. Widać, że nieco pomysłów i środków to pochłonęło, jednak brakuje mi tu czegoś... jakiegoś ostatecznego, dopieszczającego ruchu ręki... Może to te sterczące śruby z socketa, może widoczny bok chłodnicy z gołymi wentylami. Niby wszystko ok, ale ciągle czegoś brakuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań.

 

- Dlaczego pompka jest podłączona z przepływomierzem za pomocą złączki kątowej? Słyszałem chyba coś żeby szczególnie na wyjściu pompki nie używać kątówek bo spada przepływ???? . Można by przecież obrócić ją o 90stopni?, wkręcić w top adapter obrotowy BP (+ewentualnie dać dystans jeszcze) i następnie dalej wkręcić przepływomierz.

 

- Dlaczego nie ma przynajmniej podłączonych do karty oplecionych przedłużek, te gołe kable nie wyglądają "git" :)

 

- I tak na koniec zapytam się o korki które wkręcone są w blok i top karty. Dlaczego to nie są korki BP skoro większość złączek to złączki BP. Nie starczyło już na to budżetu czy może jest inne wytłumaczenie tej sytuacji <lol2>?

Edytowane przez DIZEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie diody wzdłuż krawędzi szyby, w takich odległościach aby podświetlenie było równomierne. Światło załamuje sie na krawedzi podfrezowania i stad taki ładny efekt. Też chciałbym zobaczyć wykonanie tego podświetlenia - czy jest tak estetyczne jak cała reszta ;)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darmacz wam poda więcej szczegółów na temat LED kątowych.

Na zdjęciu: listwa jest przyklejona do panela i dodatkowo osłonięta przed refleksami światła czarną taśmą samoprzylepną. Niewiele więc widać.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podswietlenia tego okna zostały uzyte diody katowe High Bright na chipie 3528(święco pod katem 90 stopniu w stosunku do zwykłych)o mozliwie najnizszym kącie swiecenia i mocnej wiązce światła, co zapewnia uzyty w/ chip.

Przyklejone sa tylko na górze, tuz nad oknem , bezposrednio do panela alu obudowy, dlatego tak wazny jest uzyty chip.

Pasek dotyka krawedzi okna, ale same diody sa na środku paska (szer. 10mm), więc nie dotykaja krawedzi (ok. 2 mm od krawędzi sa diody).

Dodatkowo zaklejone zostały tasmą aby wiązka światła nie slizgała sie po licu okna, co by dało bardzo nieporządany efekt.

Okno na poczatku chciałem przykleić bardzo mocna i super cienka tasma dwustronna przezroczysta, ale efekt był niezadowalający, wiec uzyłem czarnej tasmy 3M, aby światło nie uciekało w druga strone, aby dokładnie tylko wpadało przez krawedz okna.

Same okno zostało wykonane z pleksi tzw. wylewki 6mm(lepsza jest pod laser, a nim został wypalony napis) .

Po frezowaniu (zebrano tyle ile grubość panelu 2mm) krawedzie były idealnie szklane (gładkie i przezroczyste), więc dla uzyskania wymaganego efektu zmatowiłem je, gdyż tylko w takim przypadku beda sie one swiecic, prawie tak jakby same emitowały swiatło.

Jak również zmatowienie krawedzi daje efekt jednolitości podświetlenia.

Poprostu niewidac pojedyńczych żródeł światła jakimi sa diody, a wyglada jakby cała listwa się świeciła.

Edytowane przez darmacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt absolutnie świetny :D

 

Jestem ciekawy jak zamontowana jest chłodnica na froncie i co przerobiłeś aby jej montaż był możliwy.

Wiem, że jest to opisane w jednym z postów, ale chciałbym to zobaczyć; można prosić o jakieś zdjęcia?

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nic nie zostało przerabiane, tylko dodatkowe otwory zostały wywiercone, gdyz rozstaw otworów wentyli tej budy był inny niż uzytej chłodnicy.

Fabryczne otwory od dolnego wentyla zostały użyte do przymocowania chłodnicy, a reszta została dowiercona. Nic wielkiego.

Identycznie było z chłodnica black Ice 420mm która mam zamontowana w swojej X2000, jak w zamontowanej tutaj Black Water.

Trzeba było też jeszcze wyciąc fragment dolnej półki aby po wstawieniu chłodnicy wentylator sie zmieścił i poczernic aluxydem krawędzie.

Edytowane przez darmacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nic nie zostało przerabiane, tylko dodatkowe otwory zostały wywiercone, gdyz rozstaw otworów wentyli tej budy był inny niż uzytej chłodnicy.

Fabryczne otwory od dolnego wentyla zostały użyte do przymocowania chłodnicy, a reszta została dowiercona. Nic wielkiego.

Identycznie było z chłodnica black Ice 420mm która mam zamontowana w swojej X2000, jak w zamontowanej tutaj Black Water.

Trzeba było też jeszcze wyciąc fragment dolnej półki aby po wstawieniu chłodnicy wentylator sie zmieścił i poczernic aluxydem krawędzie.

 

No właśnie chodzi mi o to jak te wiercenia wyglądają :lol2:

Powoli przymierzam się do nowego kompa i przesądzone jest, że będzie siedział w jakiejś high-endowej budzie Lian-Li oraz że będzie wodowany. Chicałem zrobić rozeznanie sytuacji :wink:

Bo jednak cięcie budy za 2k PLN to trochę co innego niż cięcie mojego Midgarda za prawie 7 razy mniej :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tematu jest zdjęcie przedniej części, gdzie widać wystarczajaco gdzie sa śruby mocujace chłodnicę.

A samych otworów nie zobaczysz gdyz przykrywaja je łepki śrub, a z drugiej strony chłodnica.

I co może być takiego ciekawego w otworze pod srube M4 ?

Ale jak będziesz sie upierał to moze swojej wieczorem cykne ci fotę, gdyz mam rozprutą i śruby sa na wierzchu.

 

Ale nie martw się, z pierwsza dziurka w takiej budzie to jak z cnotą :D , a pózniej będziesz szukał tylko okazji gdzie tu jeszcze wiertło wsadzić.

Edytowane przez darmacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tematu jest zdjęcie przedniej części, gdzie widać wystarczajaco gdzie sa śruby mocujace chłodnicę.

A samych otworów nie zobaczysz gdyz przykrywaja je łepki śrub, a z drugiej strony chłodnica.

I co może być takiego ciekawego w otworze pod srube M4 ?

Ale jak będziesz sie upierał to moze swojej wieczorem cykne ci fotę, gdyz mam rozprutą i śruby sa na wierzchu.

 

Ok, prawie wypatrzyłem gały :lol2: ale teraz już widzę jak to wygląda.

Obawiałem się, że wiercone dziury muszą zachodzić na te fabryczne tak jak u mnie

http://img228.imageshack.us/img228/2479/topwiercenie.jpg

ale widzę, że otwory w Lian-Li są rozstawione jeszcze szerzej.

Ale nie martw się, z pierwsza dziurka w takiej budzie to jak z cnotą :D , a pózniej będziesz szukał tylko okazji gdzie tu jeszcze wiertło wsadzić.

 

Heh, znam to - jak już zacząłęm działać Dremlem to cięciom nie było końca :D Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nowe otwory na chłodnicę przód. Przeróbka była konieczna bowiem chciałem mieć króćce chłodnicy u góry:

 

Dołączona grafika

Tutaj montuję poweradjuster 2 od aquaero do kontroli obrotów pompki. Otwory w obudowie i czerwona dioda kontroli zasilania poweradjuster pasuje do oryginalnych otworów obudowy:

Dołączona grafika

 

aquaero z wyświetlaczem, multiswitch, tubemeter i poweradjuster 2 tworzą potężne centrum sterowania i nadzoru nad całym chłodzeniem wodnym:

 

 

Dołączona grafika

 

Dodatkowe oświetlenie przodu dwoma listwami LED daje ciekawe refleksy przez siatkę:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy efekt to dodatkowe oswietlenie, pewnie jeszcze ciekawiej prezentuje sie bez swiatla dziennego.

Fajnie jakbys kiedys dal rade zrobic jakies porzadne zdjecia w stylu million dollar pc, bo buda by sie mogla nadac do ich galerii. Ale do tego trzeba zadbac o tlo, dobry kadr i statyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nowe otwory na chłodnicę przód.

 

Dzięki! :)

 

Kurczę trochę boli, że otwory nie mają fabrycznie odstępów o te standardowe 15mm <_<

 

pewnie jeszcze ciekawiej prezentuje sie bez swiatla dziennego

 

O tak, tak, zdecydowanie namawiam do porządnej nocnej sesji zdjęciowej :D Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gorącą prośbę o zrobienie jeszcze zdjęcia całego boku obudowy z oknem - na wprost, tak żeby było widać całą budę i to, gdzie się kończy okno (na wysokość). Czy górną półkę (z zasilaczem) ono też jeszcze obejmuje?

 

I czy LED-y z przodu to te same co w oknie?

Edytowane przez Chattab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...