Skocz do zawartości
tomasir

Aida 32 - wyniki testów pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie możesz.. masz na Nforcie 2 płytke.. Sprubuj tam pokombinować.. może zmiana niektórych wartości z Optimal lub Auto zmień na 

"DEFINIED BY USER"... Pokombinuj.. nie bój się, najwyzej biosa bedziesz musiał zresetować.. ale przecież to nic strasznego.. Biosa resetujesz wyjmując Bateryjke na pare sekund, lub zworką na płycie, w instrukcji masz napisane która to zworka.. raczej powinna być koło baterii CLRCMOS czy coś takiego.. Pokombinuj!! Nie wierze że nie da rady tego zmienić.

wiesz nie boje sie tylko znam goscia co tez sie nie znal wszedl do biosu przestawil w takim procku jak mam w podpisie magistrala na 200Mhz i tyle go widzial spalil go w cchhuujj a mi by bylo szkoda kingstonow :? :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 200Mhz?? ten twój procek bez problemu pójdzie... aha.. przecież widzisz co ustawiasz.. tam gdzie sie da zmienić na "Defined by User" to ustaw.. i sie odblokują te opcje które masz na biało.. przynajmniej spróbuj.

aha.. jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kwazor jak żeś to zrobił. :?

Ja na FSB 166,9 i wszystkich ustwieniach pamięci na max wyśrubowanych mam odczyt 2289MB/s i zapis 712MB/s. :?

 

Może spróbuje jeszcze CL 1.5 dać, ciekawe czy wstanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie możesz.. masz na Nforcie 2 płytke.. Sprubuj tam pokombinować.. może zmiana niektórych wartości z Optimal lub Auto zmień na 

"DEFINIED BY USER"... Pokombinuj.. nie bój się, najwyzej biosa bedziesz musiał zresetować.. ale przecież to nic strasznego.. Biosa resetujesz wyjmując Bateryjke na pare sekund, lub zworką na płycie, w instrukcji masz napisane która to zworka.. raczej powinna być koło baterii CLRCMOS czy coś takiego.. Pokombinuj!! Nie wierze że nie da rady tego zmienić.

wiesz nie boje sie tylko znam goscia co tez sie nie znal wszedl do biosu przestawil w takim procku jak mam w podpisie magistrala na 200Mhz i tyle go widzial spalil go w cchhuujj a mi by bylo szkoda kingstonow :? :? :?

Kurde nie przesadzaj... nic ci sie nie stanie jak zmienisz timingi... jedynie nie baw sie napieciem zbytnio jak nie wiesz co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 200Mhz?? ten twój procek bez problemu pójdzie... aha.. przecież widzisz co ustawiasz.. tam gdzie sie da zmienić na "Defined by User" to ustaw.. i sie odblokują te opcje które masz na biało.. przynajmniej spróbuj.

aha.. jaki masz zasilacz?

No wlasnie nie poszedl FSB na 200Mhz i wiecej juz nie wstal pewnie trzeba bylo napiecia mu podniesc albo cos nie wazne zasilacz mam 400W ale nie wiem jakiej firmy a pokombinowac jeszcze sprobuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, mału update, nowy biosik d25 i FSB 250MHz, co prawda żałosne timingi ( 3-5-4-11) ale..

 

Read: 3642MB

Write: 1263MB

 

Będą winbondy (bh6) więc będą ostrzejsze timingi (2-2-2-11 :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze.

pamiatki no-name na kosciach elixir

 

2500/884 synchro przy 2,5 3 3 7 fsb166

 

stopniowe oc przez jakies 3 dni:

 

2908/1008

 

i po powrocie do defoult takie jaja,

 

2380/916

 

O co biega :?: :?: :?:

Pewnie im cosik zaszkodziło (napięcie ?, ale kostki nie byly gorace)

Na reklamacje nie ma co liczyc bo powiedza ze to norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam abit NF7, 256MB DDR 400 goodram:), Barton 2500 BOX i bez problemów kręci sie na 3200:-)temperatura procka 50stopni max.

Wydaje mi sie , ze jak na takie smieszne pamieci to spory wynik otrzymałem?

 

Wyniki:

 

 

Odczyt 2738MB/sek

 

Zapis 952MB/sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam abit NF7, 256MB DDR 400 goodram:), Barton 2500 BOX i bez problemów kręci sie na 3200:-)temperatura procka 50stopni max.

Wydaje mi sie , ze jak na takie smieszne pamieci to spory wynik otrzymałem?

 

Wyniki:

 

 

Odczyt     2738MB/sek

 

Zapis      952MB/sek

ja mam też bartka 2500+@1900mhz, a u mnie jast aż 60st w stresie, masz coś oprucz boxowego chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam ustawiony na 2101Mhz(191x11) czyli chodzi troszke szybciej od bartka 2800+ i mam 47stopni, a w pokoju ponad 30 bo słonce cały czas mi swieci heh i w pokoju mam jak w saunie:] i serio mam tylko chłodzenie co jest dołaczone do procka w wersji box:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problemik z wynikami w aida 32 otórz mam kostki twinmosa 3200

aida w spd pokazuje że są to 2700 w testach ich wogóle nie rozpoznaje tylko płytę główna a wyniki na asynchro 400dla pamięci pokazują się tak mizerne 2007 odczyt, 830 zapis.

reszta sprzętu jak w podpisie

taimingi teraz mam 2,5- 4 -4- 8.

na ostrzejrzych timingach komp jest niestabilny, a na synchro na fsb 200 winda się wiesza.

co jest z tymi pamiątkami?mam je reklamować ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki.

na razie doszedłem do tego że synchro jest lepsze na 333 niż

asynchro na 400:)

no i zauważyłem że nie miałem ich w dualu puszczonych!

teraz przy tych samych timingach mam na fsb 180

odczyt-2504

zapis-1002

 

ale co z tym że aida je pokazuje jako 2700???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...