Skocz do zawartości
tomasir

Aida 32 - wyniki testów pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

rpara chyba podpisal cyrograf z diablem zeby takie czesci miec... najpierw takie bartony... i to w dodatku nei mobile... teraz sie dowiaduje o kingach takich ... ehh.. ale i tak bede zadowolony z moich bh5 :D

 

ciekawe ile max moje pojda z tym modem na pamieci...

 

Dla bh najlepsze timingi to 2-2-2-11 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie:

Duron800 na ECS KVZA - KT133A i 256MB SDRAM PC 133 Cl3.

zapis 326-340MB/s (jakas płyta humorzasta?) Srednia dla tej konfiguracji to 320MB/s

odczyt 960-976MB/s - Śrdnia to 900MB/s...

 

I teraz mam pytanie - a nie chcę zakładać nowego wątku

 

- Po dołożeniu trzeciej kości pamięci 128MB zapis 223MB/s odczyt 698MB/s

 

Przestawiałem pamięci w bankach, sprawdziłem czy opóźnienia sa ustawione jednakowo - i zawsze się powtarza po dołożeniu dodatkowej kości. Prawdopodobnie spadek spowodowany jest tylko większą iloscią pamięci.

Czy przyczyna spowolnienia może być niewydolność zasilacza czy to g... płyta??? Warto jeszcze na nia kłaść wieksze pamięci i procesor?

 

Czy ilość pamięci ma wpływ na pracę procesora AMD???

Duron wyszarowuje tylko 128+64MB Athlony i Semprony o ile pamiętam 256+128MB.

Czy załozenie zbyt duzej ilości pamięci moze mieć wpływ na spowolnienie czasów zapisu/odczytu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem raczej zielony w tym temacie wiec prosze o rade.

Moja pamiec to 512MB TwinMos CL2,5 na jednej kosci.

Timingi ustawilem na: 1T (Command Rate - tak to sie nazywa?) dalej: 2,5-3-7-3 - probowalem zmieniac z 3 na 2 ale niestety nie startowal komp (musialem uzyc jumpera :D) co do 7 - to jest to wartosc optymalna.

Moje pytania:

1. jakie mozna bezpieczne napiecie ustawic dla tych pamieci i czy wtedy bedzie mozna dac wyzsze wartosci? - szczerze mowiac troche sie obawialem zmieniac napiecie

2. czy jak doloze druga taka sama kosc - timingi bede mogl ustawic takie same i czy to moze polepszyc wydjanosc?

3. jeszcze pytanie o AIDE - czy mozna jakos inaczej jeszcze testowac wydajnosc pamieci niz tylko te 2 testy (zapis/odczyt)?

 

Co do moich wynikow to:

1) standardowe ustawienia pamieci: zapis 1067/ odczyt 2942

2) timingi podane wyzej: 1231/3052

 

P.S. pamiec dziala synchro z FSB procka (200MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

read 2739

write 1051

 

Athlon XP 2200+ (FSB 186*10=1850 MHz 1.7V)

Kingmax 512 MB 2-2-2-6 186 MHz synchronicznie

 

Dużo to czy mało.

FSB już więcej podciągnąc nie mogę bo się wiesza(standardowe FSB dla tego procka to 133 MHZ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , jak na tryb single to jest w normie

A gdybym sobie sprawil druga identyczna kosc to mniej wiecej

jaki mialbym wzrost przy tej magistrali (133) ?

Oczywiscie mam plyte na nForce2 ?

 

Czy jest roznica w wydajnosci pomiedzy pamieciami roznych

producentow, chodzacymi na takich samych ustawieniach ?

np. 166x12.5 (2.5-3-3-8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj drugi komp: PII 350, 128 SdRam, Compaq EP/SB Series, Riva Tnt2 m64, hdd 4,3gb zapodaje wyniki z aidy32:

Read: 427 MB/s

Write: 182 MB/s

Wynikami tymi jestm dosc pozytywnie zaskoczony bo wedlug aidy sa one na prawie na poziomie pIII 600 :) Wszystkie celerony durony oraz pII zostaja daleko w tyle :D

 

Wyniczek ten zapene jest zasluga swietnych kostek Siemens z IBM'a które zakupilem na allegro :D Smigaja na timingach 2-2-2-16, moje twinmosy moga tylko pozazdroscic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...